Премини към съдържанието
Мишо1

Нокия 6300 пак не си смени новото време!?

Препоръчан отговор

Някой да знае защо не си сменя сам нито лятно, нито зимно часово време? В настройките съм слагал какво ли не и все не става. Плюс това няма как да избера времето в София - има само право на избор между това колко часа да е след Гринуич, което е +2 сега, а лятото е +3.

Объркана работа  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае защо не си сменя сам нито лятно, нито зимно часово време? В настройките съм слагал какво ли не и все не става. Плюс това няма как да избера времето в София - има само право на избор между това колко часа да е след Гринуич, което е +2 сега, а лятото е +3.

Объркана работа  :mad:

Ако задавате времето по GMT как очаквате да се сменя на лятно и зимно? Трябва да е по часова зона EET например и да има опция за активиране на DST

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако задавате времето по GMT как очаквате да се сменя на лятно и зимно? Трябва да е по часова зона EET например и да има опция за активиране на DST

Има опция "time zone". В нея е изборът за час само по GMT. Няма автоматична обаче. Другата опция е "Auto update of time". Там съм го слагал и на трите: on, off, confirm first. И няма промяна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е, ако не се лъжа, автоматично сверяване на времето чрез услуга, предавана от оператора по мобилната мрежа. Съвсем друг въпрос е дали ще я има от страна на оператора, аз лично не съм чувал да работи в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е, ако не се лъжа, автоматично сверяване на времето чрез услуга, предавана от оператора по мобилната мрежа. Съвсем друг въпрос е дали ще я има от страна на оператора, аз лично не съм чувал да работи в България.

Май си прав, затова и трите опции не влияят на смяната на часа. Лошото е, че в 6300 няма опция за лятно време или за избор на часовата зона по името на града - просто е даден списък с разликата по Гринуич и трябва сам да си я избереш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.