Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

malkiq92

Странен проблем с видео картата.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам странен проблем с видео картата.
Инсталирах си ръчно точните драйвъри за видео картата, която игра да пусна ми прави някакви проблеми с резолюциите.
Примерно counter strike 1.6 не ми позволява да играя на OpenGl, веднага ми го сменя и ми слага на 16 бита играта.
Също така докато играя League of Legends ме изхвърля за секунда от играта, сменя резолюцията на монитора, играя още малко и направо ми забива играта.
Инсталирах ATI- Catalyst control centyr, ATI display driver, имам и Microsoft Net framework 2.0 , Microsoft Visual C++ 2008 тези последните league of legends ги изисква.Както и DirectX 9.0
Монитора ми е BenQ E900HDA LCD.
Също така целия ми екран ми се мърдат някакви линии, които адски дразнят.
В момента резолюцията ми е 1366x768 60 Hertz, когато я направя 1360x768 пак ги има тези линии , но тогава ми позволява монитора да работи на 75 Hertz, но тогава идва друг проблем всички букви стават размазани...
Преди да сменя конфигурацията с тази , бях с

Графичен процесор ATI radeon 9550
Поддържа AGP 8x и притежава 4 конвейера
Поддържа Microsoft DirectX 9.0 и OpenGL
Интегрирана 128MB DDR памер и 128-бит интерфейс към паммета
Изходи DVI-I/ D-sub/ TV-Ouq
С тази видео карта монитора ми работеше винаги на 75Hertz и резолюцията беше нещо от сорта 1700 и нещо x на нещо.

За сегашната пише, че Поддържа Microsoft DirectX® 9.0c и OpenGL® 2.0 и Поддържана разделителна способност на Dual Dual-link DVI до 2560x1600

•  

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си редактирайте заглавието от разширения редактор примерно на - Странен проблем с видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си. Кажи си и марката на дъното. Откъде точно свали драйверите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека пробва монитора на друга машина за да се сигурно че проблема не е в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си. Кажи си и марката на дъното. Откъде точно свали драйверите?

Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 3 , Дъното е Gigabyte GA-EP43-UD3L изтеглих драйвърите от http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3499#ov , а за видео картата от тук: http://support.amd.com/en-us/download

Нека пробва монитора на друга машина за да се сигурно че проблема не е в него.

Пробвах не е от монитора. :) Когато дам монитора да работи над 60Hertz се махат лините, но се размазват буквите, когато сваля Hertz на 60, линиите се появяват, а буквите са добре. Или видео картата е за боклука или нещо драйвърите не пасват на видео картата, но няма как да е второто според мен.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне не разбрах модела на картата.9550 или Х1650?Каква е марката на картата?Примерно Гигабайт,Асус,Сапфир?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне не разбрах модела на картата.9550 или Х1650?Каква е марката на картата?Примерно Гигабайт,Асус,Сапфир?

Сегашната ми е x1650 http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-rx165256d-rh/download/utility

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай драйвера на AMD/ATI.След което от диспечера на устройствата /Device manager/в секцията display adapters го деинсталирай.Рестартирай.

Публикувано изображение

След това слагаш тези драйвери - http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-rx165256d-rh/download/driver

По спомен старите карти на гигабайт имаха проблеми с драйверите от сайтовете на Нвидия и АТИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намерих точната снимка.Става въпрос за display adapters.И кликаш на Radeo9n X1650 и след това десен бутон и uninstall.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намерих точната снимка.Става въпрос за display adapters.И кликаш на Radeo9n X1650 и след това десен бутон и uninstall.

Инсталирах от онзи линк долу http://prikachi.com/images/643/6696643i.jpg , инсталира ми ATI само + Visual C++ 2005, но видео драйвъри не ми инсталира....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах от онзи линк долу http://prikachi.com/images/643/6696643i.jpg , инсталира ми ATI само + Visual C++ 2005, но видео драйвъри не ми инсталира....

И двете ги сложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете ги сложи.

Инсталирах го, по-голяма резолюция от 1366x768 няма , а при нея само на 60Herz работи и линиите останаха.Иначе влязох в някои игри, някои забиват директно, други си вървят перфектно.Луда работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В контрол панела на уиндоус появи ли се икона на Ати контрол център и също така драйвер монитора има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В контрол панела на уиндоус появи ли се икона на Ати контрол център и също така драйвер монитора има ли?

Не, няма такава икона, а честно казано не помня когато го закупих да е имало диск вътре, никога не съм инсталирал драйвъри на монитора поне по мои спомени.... Потърсих в интернет за драйвъри поне аз не намерих нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах го, по-голяма резолюция от 1366x768 няма , а при нея само на 60Herz работи и линиите останаха.Иначе влязох в някои игри, някои забиват директно, други си вървят перфектно.Луда работа...

Добре тогава връщаме драйвера от сайта на АМД/АТИ.Същата процедура.Трябва да се появи контролния панел на АМД/АТИ.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава връщаме драйвера от сайта на АМД/АТИ.Същата процедура.Трябва да се появи контролния панел на АМД/АТИ.

Има ли смисъл като и преди нямаше икона там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ясно.Не съм разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни едно Live CD на убунту и виж как е картината на 60 и 75 херца .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирайте драйверите или там каквото се инсталирало, както е посочил колегата по-горе. Съответно рестартирайте, докато се запазят промените и стартирайте системата за нова инсталация, разбира се. Свалете най-новите драйвери от "тук". След това търсете функцията за Scaling, в Catalyst контрол панела, по препоръка на колегата.  Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирайте драйверите или там каквото се инсталирало, както е посочил колегата по-горе. Съответно рестартирайте, докато се запазят промените и стартирайте системата за нова инсталация, разбира се. Свалете най-новите драйвери от "тук". След това търсете функцията за Scaling, в Catalyst контрол панела, по препоръка на колегата.  Успех!

Малко по-горе съм написал, че от там съм теглил драйвъри и е същата работа.... :( По-добре да бъда с последните, които сложих поне някои неща вървят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.