Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

eskalibur_74

Защо се изключва бавно компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте!

Защо се изключва бавно компютъра ми , т.е. като изпише Уйндолса се изключва и се бави няколко минути преди да се изключи. Каква настройка трябва да се направи в БИОСа за да се ускори процеса на изключването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Защо се изключва бавно компютъра ми , т.е. като изпише Уйндолса се изключва и се бави няколко минути преди да се изключи. Каква настройка трябва да се направи в БИОСа за да се ускори процеса на изключването?

като го направиш да пуска по-малко програми при startup и затваряш работещите на фонов режим или преди да изключваш компютъра. Явно има много програми и процеси за килване преди да даде shutdown на дънната платка и компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми преинсталирай. С времето се натрупват боклуци и трябва да се преинсталира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7  или  XP ?  , има временен fix чрез едит на регистри, но преинсталацията е единственото качествено и трайно решение ( колко да е трайно зависи от това как се гиржиш за него). Дай версията на уиндоус , ще ти го драсна решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос:

- AVAST 9 ли е твоята антивирусна защита?

Инак направи малко почистване - за софтуерно говоря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Почвам отзад напред. Аваст е антивирусната защита, имам няколко програми за почистване с който почистих много добре включително и регистрите. ОС е Уйндолс ХР Professional Service Pack 3 , който е преинсталиран преди 2 седмици. Еми това е !!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дефрагментирай си С:  , ако не си ... :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Почвам отзад напред. Аваст е антивирусната защита, имам няколко програми за почистване с който почистих много добре включително и регистрите. ОС е Уйндолс ХР Professional Service Pack 3 , който е преинсталиран преди 2 седмици. Еми това е !!! 

Попитах не случайно за AVAST защото аз също изпитах подобен проблем след като инсталирах финалната AVAST 9 под ХР.

Как реших проблема? Ще ти отговоря, но действията, които ще предприемеш си остават на твоя отговорност!

Най напред отстраних / изключих някой  (ненужни за мен функции и услуги) Влизаш в настройките на "щита на файловата система", като в опцията "провери при запис" отсраняваш необходимите отметки.

Изпълни и другите препоръки дадени ти от колегите, включително направи и една дефрагментация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да внеса малко разведряване на атмосферата: има един стар виц- една блондинка пита приятелката си- друга блонди- "Муцка, как става така, че светлините в театъра гаснат бавно. Другата вика- много ясно, муци, просто вадят бавно щепсела от контакта!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Защо се изключва бавно компютъра ми , т.е. като изпише Уйндолса се изключва и се бави няколко минути преди да се изключи. Каква настройка трябва да се направи в БИОСа за да се ускори процеса на изключването?

1. Не пипай БИОСа, той няма нищо общо с бавното изключване на компютъра ти. Знаеш ли какво е БИОС и за какво служи изобщо? -> http://bg.wikipedia.org/wiki/BIOS  

като го направиш да пуска по-малко програми при startup и затваряш работещите на фонов режим или преди да изключваш компютъра. Явно има много програми и процеси за килване преди да даде shutdown на дънната платка и компонентите.

2. Докато се стигне до въпросния Shut down на дънната платка и компонентите има много време... и отново няма нищо общо с бавното изключване на уиндоуса, освен ако няма някакъв хардуерен проблем.  

Еми преинсталирай. С времето се натрупват боклуци и трябва да се преинсталира.

3. На тая глупост се радвам най-много... натрупват се боклуци -> преинсталирай. Вместо да кажете на момчето какво да направи, за да не му се налага през 2 седмици да преинсталира, вие трупате безсмислени постове.  

Здравейте! Почвам отзад напред. Аваст е антивирусната защита, имам няколко програми за почистване с който почистих много добре включително и регистрите. ОС е Уйндолс ХР Professional Service Pack 3 , който е преинсталиран преди 2 седмици. Еми това е !!!

4. Еми това е, ама не е това. Да, възможно е антивирусната да бави изключването. Колегата Ви е казал какво да направите, ако решите да останете на същата антивирусна. Ако не е ясно, питайте него. Аз предпочитам Avira. Някои програми за почистване, като например TuneUp Utilities, в по-новите си версии има модули, които постоянно стоят в паметта и по мое впечатление повече бавят компютъра отколкото да го ускоряват.  

дефрагментирай си С:  , ако не си ... :wink12:

5. Фрагментиран харддиск след преинсталация не може да бави чак толкова, че да прави впечатление, освен ако е пропуснал стъпката с форматиране на дяла. Да, добре е да се прави периодична фрагментация. ПП: Имам чувството, че някои хора, знаят или не държат да изкажат някакво мнение по проблеми на други хора, а това, че съветите им могат да загубят много часове на автора на темата, без да има постигнат съществен резултат, не ги интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не пипай БИОСа, той няма нищо общо с бавното изключване на компютъра ти. Знаеш ли какво е БИОС и за какво служи изобщо? -> http://bg.wikipedia.org/wiki/BIOS  

2. Докато се стигне до въпросния Shut down на дънната платка и компонентите има много време... и отново няма нищо общо с бавното изключване на уиндоуса, освен ако няма някакъв хардуерен проблем.  

3. На тая глупост се радвам най-много... натрупват се боклуци -> преинсталирай. Вместо да кажете на момчето какво да направи, за да не му се налага през 2 седмици да преинсталира, вие трупате безсмислени постове.  

4. Еми това е, ама не е това. Да, възможно е антивирусната да бави изключването. Колегата Ви е казал какво да направите, ако решите да останете на същата антивирусна. Ако не е ясно, питайте него. Аз предпочитам Avira. Някои програми за почистване, като например TuneUp Utilities, в по-новите си версии има модули, които постоянно стоят в паметта и по мое впечатление повече бавят компютъра отколкото да го ускоряват.  

5. Фрагментиран харддиск след преинсталация не може да бави чак толкова, че да прави впечатление, освен ако е пропуснал стъпката с форматиране на дяла. Да, добре е да се прави периодична фрагментация. ПП: Имам чувството, че някои хора, знаят или не държат да изкажат някакво мнение по проблеми на други хора, а това, че съветите им могат да загубят много часове на автора на темата, без да има постигнат съществен резултат, не ги интересува.

Сърдечно благодаря на ScD !!! :go ahead: БЪДИ жив и здрав !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го моето временно решение на проблема, не казвам че е идеално има сериозен недостатък и той е евентуална загуба на информация от процесите тъй като ще се затварят принудително.

1.В run напиши regedit и натисни ОК

2.Отиди до папката: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControl

3.Двоен клик на WaitToKillServiceTimeout

4.В полето Value Data заложи стойност 1000 или 2000 ( равносилно на една или две секунди) и дай ОК

5.Отиди до папка: HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop

6.Двоен клик на AutoEndTasks

7.В полето Value Data заложи стойност 1 и дай ОК

8.Провери дали има ред на който да пише WaitToKillAppTimeout , ако няма го създай с дясно копче New>String Value с име WaitToKillAppTimeout.

9.Двоен клик на WaitToKillAppTimeout и в полето Value Data задай отново стойност 1000 или 2000 (респективно отново 1 или 2 секунд).

Алтернативен на този метод е да създадеш Shortcut на десктопа с location -> shutdown.exe -s -t 00 -f и да го използваш него.

Отново искам да отбележа че подобни решения имат своят облик в това че е възможна загуба на данни от работещи приложения, те не са идеални, а просто достатъчни в твоят случай. Много хора може да не са съгласни със тях , лично съм ги ползвал в/у Windows XP на морално остарял лаптоп който от 3 години работи без да му се е налагала преинсталация , нито да е изпитвал проблеми от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.