Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Колеги имам сега възможност да ми докарат едно лаптопче от България и реших да използвам възможността. Не че и при мен няма но 3-6 месеца гаранция и разни орязани модели на изключително високи цени ... мисля че ще е по добре да го взема от някой Бг магазин и да ми го докарат.

Търся нещо с хубaв фин дизайн, странично охлаждане за да може да не грее като е без поставка на легло оставен, доказана марка, USB3 задължително и N стандарт wi fi , 15.6 екран или 14, хард поне 750 гб. колкото по бърз и с повече рам по добре, да идва с оем ОС за предпочитане win7 а и CD или DVD не е задължително само да заема място но и с него не е проблем.

Но ако има нещо фино без DVD е приоритет.

Бюджет около 2 000 лева но ако ще трябва да се добавя малко не е проблем.

Най вече филми, торенти и браузване но не е проблем да е i7 само да не грее.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм с едно на ум с тия сонита. Как му е охлаждането ? Бяха ми казали преди време че е незаслужено качество на висока цена. Остави цената ама качеството ме интересува. Телефон мога да сменям всяка година но лаптоп сменям поне на 3-4.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега попитаха Ви конкретен въпрос. Вместо да давате ново предложение, мисля че е по-етично да отговорите на автора. Въпросния Асус мислех да  го предложа и аз, но тъй като тъчскрийна не влиза в изискванията на автора, реших да си го спестя предложението. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега попитаха Ви конкретен въпрос. Вместо да давате ново предложение, мисля че е по-етично да отговорите на автора. Въпросния Асус мислех да  го предложа и аз, но тъй като тъчскрийна не влиза в изискванията на автора, реших да си го спестя предложението. :)

Тъчскрийна няма да ми пречи по принцип. По принцип от марката асус съм доволен макар и да имам едно разочарование и от там. Преди 6-7 месеца си поръчах един горе долу подобен от амазон и дойде с неработещ екран (само с външен монитор работеше) излезе ми половината цена в разходи да им го върна. И малко паянтово ми се стори тогава от близо като го погледнах Blu-Ray записвачката му не се затваряше докрай от едната страна имаше видим луфт, ама се отървах от него, може да е било просто дефект и аз с лош късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo ThinkPad S531 , HDD-то е по-малко от изискванията, но като цяло лаптопа би ти свършил работа за това, за което ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твоята машина:

MacBook Air 11 - не покрива някои от изискванията, но мисля че ти ще го преглътнеш  :shy11: 

Встрани от майтапа:

Acer Aspire V5-573G

Asus ZenBook UX42VS-i7

Остават парички и да им купиш някое андроидче   :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Сонитата - Имам приятели, които са доволни от марката и нямат проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Сонитата - Имам приятели, които са доволни от марката и нямат проблеми. 

По принцип не ми е проблем да го пробвам но ми се вижда малко груб дизайна или така ми се струва ?

Това е твоята машина:

MacBook Air 11 - не покрива някои от изискванията, но мисля че ти ще го преглътнеш  :shy11: 

Встрани от майтапа:

Acer Aspire V5-573G

Asus ZenBook UX42VS-i7

Остават парички и да им купиш някое андроидче   :D

Аз имам мак бук аер 11 инчовия от 2011 и съм доволен и още работи но за искам нещо с екран 14-15,6 инча и win.

Asusa ми харесва.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже малко накриво съм те прочел, че държиш на i7 а то по-скоро "не ти пречи" - хвърли едно око на елитбук серията на HP. Пипнал съм няколко модела и съм доволен от изработка и сглобка.

http://www.pcstore.bg/bg/laptopi/hp-elitebook.html?gclid=CNSnib7Dt7oCFYdZ3godwGEAlA

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твоята машина: ...

Asus ZenBook UX42VS-i7

При мен е вече. Като дизайн не е лош но ме впечатли как тежи за размерите си !!!

С Win8 много не съм свикнал но се добрах до диск менажера. Нещо не ми разрешава да му направя партишан C по малък от 140гб при условие че има заети около 50гб ! (с външен софтуер ми е ясно как ще стане)

И друго тая памет 24гб SSD какво прави в този лаптоп и може ли да се ползва защото освен в диск менажера другаде не я виждам за ползване ?

Аз лично си мислех че OS е инсталирана там за по голямо бързодействие но не е така. Изобщо аз като потребител мога ли да я ползвам или само ОС я ползва за нещо си ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефрагментация на диска ще помогне да го свиеш още.SSD-то е за кеширане на ОС и се ползва c тази програма ASUS Express Cache. Получва се нещо като SSHD, но е доста по-бързо и определено ще видиш разлика в работата на ОС. От друга страна при инсталирането на тази програма ще загубиш всичко, което имаш в момента на целия диск, дори рикавъри партишъна.Все пак ако ултрабука е заводски конфигуриран, тя вече е в употреба, така че не експериментирай ако имаш важни данни на диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много сигурно дали след дефрагментация ще ти позволи да свиеш системния повече, но не пречи да пробваш. Лично аз не успях да смаля моето С под уин 7 с диск менажера ( 100 гиги от които свободни 60 ). И при все софтуер за преоразмеряване - една преинсталация е най-чистата работа.

За SSDто човека е казал.

И въпреки че е ултрабук тежи почти 2 кила - за сравнение моя acer е кило и половина ама е и 12 инча.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много сигурно дали след дефрагментация ще ти позволи да свиеш системния повече, но не пречи да пробваш. Лично аз не успях да смаля моето С под уин 7 с диск менажера ( 100 гиги от които свободни 60 ). И при все софтуер за преоразмеряване - една преинсталация е най-чистата работа.

За SSDто човека е казал.

И въпреки че е ултрабук тежи почти 2 кила - за сравнение моя acer е кило и половина ама е и 12 инча.

Не ми разреши да го свия под 140 гб ама може и така да го оставя. (ако не размисля отново). Сега ще му направя една снимка с акронис.

Преинсталация няма как да му правя понеже той е с рековери и не му трябва.

Чудя се да му оставя като му платя антивирусната McAfee с която дойде или да я трия и да си купя на кашперски ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен е вече. Като дизайн не е лош но ме впечатли как тежи за размерите си !!!

С Win8 много не съм свикнал но се добрах до диск менажера. Нещо не ми разрешава да му направя партишан C по малък от 140гб при условие че има заети около 50гб ! (с външен софтуер ми е ясно как ще стане)

И друго тая памет 24гб SSD какво прави в този лаптоп и може ли да се ползва защото освен в диск менажера другаде не я виждам за ползване ?

Аз лично си мислех че OS е инсталирана там за по голямо бързодействие но не е така. Изобщо аз като потребител мога ли да я ползвам или само ОС я ползва за нещо си ?

Публикувано изображение

Честито от мен! Харесва ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм задълбавал по антивирусния софтуер и дори в момента ползвам лаптопа без каквото и да било, но то си и зависи какво правиш с него.

Гледам че касапа върви с доста по солен лиценз, но пък и отзивите са му къде по-добри. По желание направи една консултация в раздела за сигурност тук - момчетата ще те насочат, но то и при тях е доста и въпрос на вкус  :ph34r:

И от мене честито за машинката и да е читава бройка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.