Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BMW Маниак

Препоръка за ултрабук

Препоръчан отговор

Колеги имам сега възможност да ми докарат едно лаптопче от България и реших да използвам възможността. Не че и при мен няма но 3-6 месеца гаранция и разни орязани модели на изключително високи цени ... мисля че ще е по добре да го взема от някой Бг магазин и да ми го докарат.

Търся нещо с хубaв фин дизайн, странично охлаждане за да може да не грее като е без поставка на легло оставен, доказана марка, USB3 задължително и N стандарт wi fi , 15.6 екран или 14, хард поне 750 гб. колкото по бърз и с повече рам по добре, да идва с оем ОС за предпочитане win7 а и CD или DVD не е задължително само да заема място но и с него не е проблем.

Но ако има нещо фино без DVD е приоритет.

Бюджет около 2 000 лева но ако ще трябва да се добавя малко не е проблем.

Най вече филми, торенти и браузване но не е проблем да е i7 само да не грее.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм с едно на ум с тия сонита. Как му е охлаждането ? Бяха ми казали преди време че е незаслужено качество на висока цена. Остави цената ама качеството ме интересува. Телефон мога да сменям всяка година но лаптоп сменям поне на 3-4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега попитаха Ви конкретен въпрос. Вместо да давате ново предложение, мисля че е по-етично да отговорите на автора. Въпросния Асус мислех да  го предложа и аз, но тъй като тъчскрийна не влиза в изискванията на автора, реших да си го спестя предложението. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега попитаха Ви конкретен въпрос. Вместо да давате ново предложение, мисля че е по-етично да отговорите на автора. Въпросния Асус мислех да  го предложа и аз, но тъй като тъчскрийна не влиза в изискванията на автора, реших да си го спестя предложението. :)

Тъчскрийна няма да ми пречи по принцип. По принцип от марката асус съм доволен макар и да имам едно разочарование и от там. Преди 6-7 месеца си поръчах един горе долу подобен от амазон и дойде с неработещ екран (само с външен монитор работеше) излезе ми половината цена в разходи да им го върна. И малко паянтово ми се стори тогава от близо като го погледнах Blu-Ray записвачката му не се затваряше докрай от едната страна имаше видим луфт, ама се отървах от него, може да е било просто дефект и аз с лош късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo ThinkPad S531 , HDD-то е по-малко от изискванията, но като цяло лаптопа би ти свършил работа за това, за което ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твоята машина:

MacBook Air 11 - не покрива някои от изискванията, но мисля че ти ще го преглътнеш  :shy11: 

Встрани от майтапа:

Acer Aspire V5-573G

Asus ZenBook UX42VS-i7

Остават парички и да им купиш някое андроидче   :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Сонитата - Имам приятели, които са доволни от марката и нямат проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Сонитата - Имам приятели, които са доволни от марката и нямат проблеми. 

По принцип не ми е проблем да го пробвам но ми се вижда малко груб дизайна или така ми се струва ?

Това е твоята машина:

MacBook Air 11 - не покрива някои от изискванията, но мисля че ти ще го преглътнеш  :shy11: 

Встрани от майтапа:

Acer Aspire V5-573G

Asus ZenBook UX42VS-i7

Остават парички и да им купиш някое андроидче   :D

Аз имам мак бук аер 11 инчовия от 2011 и съм доволен и още работи но за искам нещо с екран 14-15,6 инча и win.

Asusa ми харесва.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже малко накриво съм те прочел, че държиш на i7 а то по-скоро "не ти пречи" - хвърли едно око на елитбук серията на HP. Пипнал съм няколко модела и съм доволен от изработка и сглобка.

http://www.pcstore.bg/bg/laptopi/hp-elitebook.html?gclid=CNSnib7Dt7oCFYdZ3godwGEAlA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твоята машина: ...

Asus ZenBook UX42VS-i7

При мен е вече. Като дизайн не е лош но ме впечатли как тежи за размерите си !!!

С Win8 много не съм свикнал но се добрах до диск менажера. Нещо не ми разрешава да му направя партишан C по малък от 140гб при условие че има заети около 50гб ! (с външен софтуер ми е ясно как ще стане)

И друго тая памет 24гб SSD какво прави в този лаптоп и може ли да се ползва защото освен в диск менажера другаде не я виждам за ползване ?

Аз лично си мислех че OS е инсталирана там за по голямо бързодействие но не е така. Изобщо аз като потребител мога ли да я ползвам или само ОС я ползва за нещо си ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефрагментация на диска ще помогне да го свиеш още.SSD-то е за кеширане на ОС и се ползва c тази програма ASUS Express Cache. Получва се нещо като SSHD, но е доста по-бързо и определено ще видиш разлика в работата на ОС. От друга страна при инсталирането на тази програма ще загубиш всичко, което имаш в момента на целия диск, дори рикавъри партишъна.Все пак ако ултрабука е заводски конфигуриран, тя вече е в употреба, така че не експериментирай ако имаш важни данни на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много сигурно дали след дефрагментация ще ти позволи да свиеш системния повече, но не пречи да пробваш. Лично аз не успях да смаля моето С под уин 7 с диск менажера ( 100 гиги от които свободни 60 ). И при все софтуер за преоразмеряване - една преинсталация е най-чистата работа.

За SSDто човека е казал.

И въпреки че е ултрабук тежи почти 2 кила - за сравнение моя acer е кило и половина ама е и 12 инча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много сигурно дали след дефрагментация ще ти позволи да свиеш системния повече, но не пречи да пробваш. Лично аз не успях да смаля моето С под уин 7 с диск менажера ( 100 гиги от които свободни 60 ). И при все софтуер за преоразмеряване - една преинсталация е най-чистата работа.

За SSDто човека е казал.

И въпреки че е ултрабук тежи почти 2 кила - за сравнение моя acer е кило и половина ама е и 12 инча.

Не ми разреши да го свия под 140 гб ама може и така да го оставя. (ако не размисля отново). Сега ще му направя една снимка с акронис.

Преинсталация няма как да му правя понеже той е с рековери и не му трябва.

Чудя се да му оставя като му платя антивирусната McAfee с която дойде или да я трия и да си купя на кашперски ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен е вече. Като дизайн не е лош но ме впечатли как тежи за размерите си !!!

С Win8 много не съм свикнал но се добрах до диск менажера. Нещо не ми разрешава да му направя партишан C по малък от 140гб при условие че има заети около 50гб ! (с външен софтуер ми е ясно как ще стане)

И друго тая памет 24гб SSD какво прави в този лаптоп и може ли да се ползва защото освен в диск менажера другаде не я виждам за ползване ?

Аз лично си мислех че OS е инсталирана там за по голямо бързодействие но не е така. Изобщо аз като потребител мога ли да я ползвам или само ОС я ползва за нещо си ?

Публикувано изображение

Честито от мен! Харесва ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм задълбавал по антивирусния софтуер и дори в момента ползвам лаптопа без каквото и да било, но то си и зависи какво правиш с него.

Гледам че касапа върви с доста по солен лиценз, но пък и отзивите са му къде по-добри. По желание направи една консултация в раздела за сигурност тук - момчетата ще те насочат, но то и при тях е доста и въпрос на вкус  :ph34r:

И от мене честито за машинката и да е читава бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.