Премини към съдържанието
jordanp

Компютъра не успява да се включи

Препоръчан отговор

Статирам, но не успява да зареди уиндоус.

Единствено като опции предлага - първоначално възможност за влизане в БИОС, след което спира на опциите, safe mode, safe mode with network, Safe mode with comand promt и Last good confiruration.

Опитах и четирите възможности, но нито в безопасен режим нито с последната добра конфигурация не зарежда. Само отброява 28 секунди и се рестартира след което отново предлага същите опции и така се върти в кръг.

Какви може да са причините за незареждането на ОС?

Редактирано от jordanp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирус, прецакала се е операционната система? Преинсталирай.

Не е ли твърде крайна мярка за преинсталирване? Може би ще преинсталирам, но как мога да запазя информацията при положение че не достигам до уиндоус? Предполагам има друго по безболезнено решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с ресет на БИОС и/или заедно с това и смяна на батерията на дънната платка. Все пак, не отказваме да ни запознаете за каква система става въпрос и в това число марка и модел на захранващият блок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи един Repair със системен диск.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В hirens boot cd има опция за Live XP, пускаш го и си прехвърляш файловете на флашка или друг носител на информация. Късмет! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом дори и в  safe mode не зарежда системата има две възможности.! Инсталацията на системата е прецакана и е нужно преинсталация на ново.Втората възможност е да се е прецакал твърдия диск...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя операционна система сте в момента?

ъ? Това практически няма значение в случая, но все пак със сигурност е боза ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да ресетна биоса, достатъчно ли е да махна батерията за минутка (и поставя нова) или това се прави чрез настройки в биоса?

За съжаление нямам много информация за този компютър и не е пред мен в момента, относно операционната система трябва да е Уиндоус XP а може и нещо по ниско дори, компютъра ми се видя твърде стар и едва ли ще са сложили 7-ца или повече :)

Само знам че преди 3 месеца е бил преинсталиран компютъра и така е работил 1 месец без проблем :). Не съм сигурен как е протекла инсталацията и каква операционна ситема е била сложена, но забелязах че CD -то не работи, което допълнително ме затруднява.

Ако горепосоченото не подейства за да запазя информацията не мога ли просто физически да прехвърля хардиска на друг стационарен компютър, има ли друг начин да стартирам операционна система, да речем от флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако хард диска се е повредил , няма , иначе ако е само до преинсталация имаш възможност да запазиш файловете при преинсталация ... има ли възможност да няма до толкова свободно място че да не може да зареди ОС ... / незнам от каде се сетих , имах такъв случай , но симптомите бяха леко подобни / ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,опитва да зареди Уиндоус,но не успява.И постоянно се рестартва след това. Опитахте ли от Advanced Options да изключите това рестартиране.След това ще се появи син екран,с изписани различни кодове.Номерацията помага да се разкрие какъв е проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,опитва да зареди Уиндоус,но не успява.И постоянно се рестартва след това. Опитахте ли от Advanced Options да изключите това рестартиране.След това ще се появи син екран,с изписани различни кодове.Номерацията помага да се разкрие какъв е проблема.

Как мога да изключа това рестарторане от Advanced Options? Освен 4-те опции които изборих не видях да ми предлага друга възможности или това се прави на по ранен етап (в БИОС)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първончално включване,помпите бутона F8

От многото опции,които се появяват там,избирате "Disable automatic restart on system failure"

п.п. Но щом сега компютърът не е пред вас,тук вече се понатрупаха множество предложения.Почнете на първо време със зануляване на БИОС настройките,чрез махане на батерията от дъното.След това и другите неща.Възможно е Уиндоус да се е прецакал,така че,една преинсталация мже и да реши проблема.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първончално включване,помпите бутона F8

От многото опции,които се появяват там,избирате "Disable automatic restart on system failure"

п.п. Но щом сега компютърът не е пред вас,тук вече се понатрупаха множество предложения.Почнете на първо време със зануляване на БИОС настройките,чрез махане на батерията от дъното.След това и другите неща.Възможно е Уиндоус да се е прецакал,така че,една преинсталация мже и да реши проблема.

Ако се окаже че уиндоуса е замазан и трябва само преинсталация, означава ли че мога да запазя информацията с прехвърляне хард диска на друг компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред с диска,и можете да влезете вътре,няма причина да не можете да си спасите ценните неща.Хубаво е от тук насетне да знаете,че един диск,на който има инсталиран Уиндоус,се прави с два дяла.Един за Уиндоус-а и програмите,друг за важните неща,които да запазим.Тук визирам снимки,административни файлове,работни неща.И архивиране му е майката.

Успех пожелавам.Все пак,дръжте ни в течение на събитията,какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи един Repair със системен диск.

Това ти е решението. Стартираш инсталационен диск, отиваш в recovery конзолата, пишеш chkdsk /r и чакаш. Ако и така не стане, пускаш пак инсталационния диск, даваш, че искаш да инсталираш наново и то започва да търси досегашни инсталации. Като я намери, ще те пита искаш ли да я поправиш, даваш му, че искаш. После се преинсталират системните файлове, като се запазва информацията. Поне по един от двата начина на 99% трябва да стане.  

ъ? Това практически няма значение в случая, но все пак със сигурност е боза ;)

По различен начин са поправките от инсталационните дискове на ХР и 7-цата.  

А може просто да има скапани кондензатори по дъното или по захранването :rolleyes:

Тогава по-вероятно да пали с манивела, да се рестартира, но на различни места, а не всеки път на едно и също...

Ако се окаже че уиндоуса е замазан и трябва само преинсталация, означава ли че мога да запазя информацията с прехвърляне хард диска на друг компютър?

Можеш или да закачиш харда на друг компютър или да заредиш Hiren's Boot Cd > Mini Windows XP и да закачиш някакъв външен хард на USB.  

...забелязах че CD -то не работи, което допълнително ме затруднява.   Ако горепосоченото не подейства за да запазя информацията не мога ли просто физически да прехвърля хардиска на друг стационарен компютър, има ли друг начин да стартирам операционна система, да речем от флашка?

Никакъв проблем няма да стартираш инсталация от флашка. Предполагам, че компютърът е със скромни параметри и едва ли ще подкара задоволително Уиндоус 7. Но и ХР, ако искаш да сложиш, пак може да си направиш инсталационна флашка. Малко по по-различен начин става. Също и Hiren's Boot Cd може да сложиш на флашка. Също така можеш да закачиш временно някакво ЦД на тоя комп. Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото видях малко по-горе,писал сте че оптичното устройство не работи.Това малко затруднява нещата.Дано да има възможност за буутване от флашка.Ако ли не,намерете работещо такова,ваше или от приятел и действайте с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробва с ресване на биоса , чрез късо , но ако си начинаещ по-добре го остави на някой по-опитен ! Другия вариант е с Repair , който предложиха по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал Repair е освежаване на повредените файлове с нови?

Repair трябва ли да е със същата вересия на уиндоус инсталирана преди това (едва ли ще мога да разбира каква е била) или всеки друг WIndows XP би ми свършил работа, като използвам опцията Repair?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има три вариянта:

1 Да преинсталираш ОС

2 Ако първото не помогне може да имаш грешни сектори по харда

3 Ако другите две не помогнат значи имаш проблем със захранването

Редактирано от Христо Христов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал Repair е освежаване на повредените файлове с нови?

Repair трябва ли да е със същата вересия на уиндоус инсталирана преди това (едва ли ще мога да разбира каква е била) или всеки друг WIndows XP би ми свършил работа, като използвам опцията Repair?

Repair е опит за възстановяване на операционната система. Най-доброто решение е за случаи, когато са се прецакали файловете, отговорни за първоначално зареждане. Тогава симптомите ще приличат на тези, които си описал.

Задължително е да се прави със същия имидж, от който е инсталирано, независимо дали е на диск, или на буутваща флашка.

Като нямаш работещо CD устройство, нещата стават малко по-сложни. А ако нямаш възможност да буутнеш и от флашка - направо невъзможни :)

Ако буутът от флашка е възможен, препоръчвам ти първо да видиш какви дялове има на диска. Ако е правилно разделен - C: за ОС и D: за данни - просто преинсталирай върху C: . Информацията в D: ще се запази. 

Ако обаче има един дял, става сложно. Може да опиташ с външни средства да отцепиш дял от празното място, и да инсталираш върху него. После, при работеща вече ОС, да спасяваш информацията, ако се налага.

Всичко това важи само ако проблемът е софтуерен. Ако е хардуерен - не знам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава по-вероятно да пали с манивела, да се рестартира, но на различни места, а не всеки път на едно и също... .

Не е задължително ! Последният ми пример е с дъно на Асрок с.478 от завчера. Рестартираше се точно на едно и също място, като при това успях някак си да пробутам чиста инсталация. След инстала ........рестартиране до безкрай на точно определено място. След смяната на 8 кондензатора на дъното всичко заспа :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Задължително е да се прави със същия имидж, от който е инсталирано, независимо дали е на диск, или на буутваща флашка.

...

Ако се прави chkdsk /r през recovery конзола, няма значение. Ако се прави пълен repair е важно да е само същия service pack.

Не е задължително ! Последният ми пример е с дъно на Асрок с.478 от завчера. Рестартираше се точно на едно и също място, като при това успях някак си да пробутам чиста инсталация. След инстала ........рестартиране до безкрай на точно определено място. След смяната на 8 кондензатора на дъното всичко заспа :)

Всъщност си прав. Примерно, ако кондензаторите са около южния мост, може да не достига необходимото напрежение до видеокартата и при опит за зареждане на драйвера, да се дъни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.