Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам следния проблем , имам Lenovo ThinkPad T400 с прословутия ThinkVantage бутон , при по старите ThinkPad модели мисля че беше IBM Advance и попринцип когато се натисне , мисля че трябва да излезе нещо сврзано с тази екстра или технологоия , но при мен не се получава така , попринцип имам софтуера за пръстовите отпечатаци но до там , нямам нито Password Manager , нито това за GPS а и така ... а попринцип мисля че като се натисне бутона трябва да излезе всичко а при мене не излиза нищо , дали трябва да инсталирам всички програми , а те са 10 - 15 или има някой софтруер който да ги инсталира всичките и да вкара бутона в действие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем , имам Lenovo ThinkPad T400 с прословутия ThinkVantage бутон , при по старите ThinkPad модели мисля че беше IBM Advance и попринцип когато се натисне , мисля че трябва да излезе нещо сврзано с тази екстра или технологоия , но при мен не се получава така , попринцип имам софтуера за пръстовите отпечатаци но до там , нямам нито Password Manager , нито това за GPS а и така ... а попринцип мисля че като се натисне бутона трябва да излезе всичко а при мене не излиза нищо , дали трябва да инсталирам всички програми , а те са 10 - 15 или има някой софтруер който да ги инсталира всичките и да вкара бутона в действие 

Този бутон действа при стартиране на компютъра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този бутон действа при стартиране на компютъра :)

Как така , я обясни малко ... все пак е доста полозен бутон а аз не знам как да го ползвам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така , я обясни малко ... все пак е доста полозен бутон а аз не знам как да го ползвам ...

Спира се компютъра, стартира се и в (мисля) първите три секунди от старта натискате бутона. И ви се появява в зависимост от модела нещо като десктоп или поредица от менюта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спира се компютъра, стартира се и в (мисля) първите три секунди от старта натискате бутона. И ви се появява в зависимост от модела нещо като десктоп или поредица от менюта

И няма ли начин след това да се пусне след това , малко безсмисленно ми се стува , само в началото да се пуска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И няма ли начин след това да се пусне след това , малко безсмисленно ми се стува , само в началото да се пуска 

Не мисля че може. И не е безсмислено, с този бутон можете да достъпите функции, които са интересни и важни когато имате проблем, искате да възстановите ОС от бекъп, такива неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че може. И не е безсмислено, с този бутон можете да достъпите функции, които са интересни и важни когато имате проблем, искате да възстановите ОС от бекъп, такива неща :)

Не , не исках да каже че ThinkVantage е безсмислен , безсмисленно е да може да се пуска само от началото ... би трябвало да може да се пусне и после ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди имаше ThinkVantage Centre, софтуер, инсталиращ се допълнително у виндоса, който се достъпваше с тоя бутон. Тоя софтуер вече не се предлага нито от IBM нито от Lenovo. Сега бутона служи само за достъп до Boot Order или BIOS.

edit: На моето Леново го бях направил преди време Custom, демек бях му назначил функция, примерно да стартира музикалния плеър. Убий ме не помня как обаче. А и не за всички модели лаптопи ставаше.. 

Редактирано от Silvering (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , не исках да каже че ThinkVantage е безсмислен , безсмисленно е да може да се пуска само от началото ... би трябвало да може да се пусне и после ... 

Функциите, които ще намерите са по-скоро сервизни, за възстановяване на системата. Това е смисъла да се пуска преди да се зареди операционната система, защото ако е пусната тя например някои области за забранени за писане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя ThinkVantage Centre , няма ли го някаде освен в сайта Ай Би Ем или Леново вече ...

Функциите, които ще намерите са по-скоро сервизни, за възстановяване на системата. Това е смисъла да се пуска преди да се зареди операционната система, защото ако е пусната тя например някои области за забранени за писане :)

Сега ми се изясни ситуацията , аз го мислех за нещо като Entertainment Centre като при HP та та ...  :brick wall:

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем , имам Lenovo ThinkPad T400 с прословутия ThinkVantage бутон...

Access IBM/ThinkPad се казва бутона при по-старите ThinkPad-ове и освен софтуер е необходимо да се изтегли и драйверният пакет ThinkPad Hotkey Features. Така беше за по-старите лаптопи ThinkPad А иначе работи за избиране на опции по време на стартирането на компютъра - алтернативно на F11/F12/F2 клавиш, зависи от моделите, за избиране на устройство за стартиране, диагностичен софтуер, ако е наличен или влизане в BIOS. Може да му се назначи и функция, която на теб ти харесва, когато зареди Windows - с приложението ЦЪК Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Access IBM/ThinkPad се казва бутона при по-старите ThinkPad-ове и освен софтуер е необходимо да се изтегли и драйверният пакет ThinkPad Hotkey Features. Така беше за по-старите лаптопи ThinkPad А иначе работи за избиране на опции по време на стартирането на компютъра - алтернативно на F11/F12/F2 клавиш, зависи от моделите, за избиране на устройство за стартиране, диагностичен софтуер, ако е наличен или влизане в BIOS. Може да му се назначи и функция, която на теб ти харесва, когато зареди Windows - с приложението ЦЪК

The ThinkPad button on IBM ThinkPad laptops is normally reserved for running the Access IBM help system. This is all very well, but if you’re an IT professional who doesn’t need this help system, wouldn’t it be nice to have the button do something more useful to you?

Не се чуствам като IT PROFESSIONAL , така че да си върши работата за която е предназначен бутона , да ми помага ... не съм по разбиращ от инжинерите на Ай Би Ем ...

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен (ThinkPad Х200Т) натискането на бутона под Windows отваря Lenovo SimpleTap 3.2, където са няколко екрана: един  с бърз достъп до настройки, един с приложения (по-скоро е трябвало да е така, има 30ина преки пътища, които не съм използвал и веднъж), и един празен.

Бутона се използва и за влизане в BIOS, и за допълнителни boot опции, както споменаха и останалите по време на рестарт. За обикновения потребител е просто средство да си пренареди реда на boot при подготовка за  преинсталиране на ОС. 

В общи линии не виждам смисъл да има отделен бутон за тази функционалност, но - решили са, сложили са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Safet Luman
      Здравейте искам да ви питам защо ме показва онлайн при положение че не съм влизал в приложението?
    • от Rikemaru
      Здравейте,
      Бих искал да Ви попитам понеже срещам затрудения в оразмеряването на една снимка. Имам снимка която е Weight 16535 и Height 4606. Искам да я направя да е H:280cm x 140cm обаче след, като я оразмеря просто излиза адски разпъната и изглежда доста зле. Та въпроса ми е как да го направя за да изглежда добре(не толкова видимо размазана и разпъната)
      Благодаря!
    • от Dragomir94
      Здравейте приятели. Имам няколко въпроса спрямо моят PC. И разбира се дали си заслужава да го правя.
      Характеристики на моят PC:  Дъно - Lenovo 1730BF8. Процесор - Dual Core Intel Pentium G630, 2700 MHz, Keш - 3 МБ. Видео карта - 512МБ. Рам памет ДДР3 - 4ГБ (1+1)
      Искам да знам, дали мога да монтирам по - силен процесор със по - силна видео карта и повече рам памет?
      (P/S) необходим ми е за обработване на видеа и снимки с високо качество и резолюция!!
    • от ivanovr
      здравейте  , моля помогнете имам един проблем с аудуто 1.8и 125 коня .
      докато карам и като мина 50 почва да вие нещо да стържи смених каре вътрешно и външно но никакъв резултат гумите сащо джанти , амортисиори , лагери не не не ....
      отидох в сервиз и казаха че за смяна е скоросната кутия но се самнявам в това защото скоростите влизат добре при завой на ляво шумът идва от дясно колело и се осеща трептене на волана в краката ми и е непоносимо някой да е имал тоя проблем ? и как го е премахнал ще съм му много благодарен !!  
      ------ ШУМЪТ Е КАТО ---- ОУМ ОУМ ОМ ОМ ОМ 
      СЕ ЕДНО ЧЕ ПРЕСКАЧАТ ЗАБИ ИЛИ КАТО ЛАГЕР - НО СЪМ ГИ СМЕНИЛ!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.