Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния проблем , имам Lenovo ThinkPad T400 с прословутия ThinkVantage бутон , при по старите ThinkPad модели мисля че беше IBM Advance и попринцип когато се натисне , мисля че трябва да излезе нещо сврзано с тази екстра или технологоия , но при мен не се получава така , попринцип имам софтуера за пръстовите отпечатаци но до там , нямам нито Password Manager , нито това за GPS а и така ... а попринцип мисля че като се натисне бутона трябва да излезе всичко а при мене не излиза нищо , дали трябва да инсталирам всички програми , а те са 10 - 15 или има някой софтруер който да ги инсталира всичките и да вкара бутона в действие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем , имам Lenovo ThinkPad T400 с прословутия ThinkVantage бутон , при по старите ThinkPad модели мисля че беше IBM Advance и попринцип когато се натисне , мисля че трябва да излезе нещо сврзано с тази екстра или технологоия , но при мен не се получава така , попринцип имам софтуера за пръстовите отпечатаци но до там , нямам нито Password Manager , нито това за GPS а и така ... а попринцип мисля че като се натисне бутона трябва да излезе всичко а при мене не излиза нищо , дали трябва да инсталирам всички програми , а те са 10 - 15 или има някой софтруер който да ги инсталира всичките и да вкара бутона в действие 

Този бутон действа при стартиране на компютъра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този бутон действа при стартиране на компютъра :)

Как така , я обясни малко ... все пак е доста полозен бутон а аз не знам как да го ползвам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така , я обясни малко ... все пак е доста полозен бутон а аз не знам как да го ползвам ...

Спира се компютъра, стартира се и в (мисля) първите три секунди от старта натискате бутона. И ви се появява в зависимост от модела нещо като десктоп или поредица от менюта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спира се компютъра, стартира се и в (мисля) първите три секунди от старта натискате бутона. И ви се появява в зависимост от модела нещо като десктоп или поредица от менюта

И няма ли начин след това да се пусне след това , малко безсмисленно ми се стува , само в началото да се пуска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И няма ли начин след това да се пусне след това , малко безсмисленно ми се стува , само в началото да се пуска 

Не мисля че може. И не е безсмислено, с този бутон можете да достъпите функции, които са интересни и важни когато имате проблем, искате да възстановите ОС от бекъп, такива неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че може. И не е безсмислено, с този бутон можете да достъпите функции, които са интересни и важни когато имате проблем, искате да възстановите ОС от бекъп, такива неща :)

Не , не исках да каже че ThinkVantage е безсмислен , безсмисленно е да може да се пуска само от началото ... би трябвало да може да се пусне и после ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди имаше ThinkVantage Centre, софтуер, инсталиращ се допълнително у виндоса, който се достъпваше с тоя бутон. Тоя софтуер вече не се предлага нито от IBM нито от Lenovo. Сега бутона служи само за достъп до Boot Order или BIOS.

edit: На моето Леново го бях направил преди време Custom, демек бях му назначил функция, примерно да стартира музикалния плеър. Убий ме не помня как обаче. А и не за всички модели лаптопи ставаше.. 

Редактирано от Silvering (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , не исках да каже че ThinkVantage е безсмислен , безсмисленно е да може да се пуска само от началото ... би трябвало да може да се пусне и после ... 

Функциите, които ще намерите са по-скоро сервизни, за възстановяване на системата. Това е смисъла да се пуска преди да се зареди операционната система, защото ако е пусната тя например някои области за забранени за писане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя ThinkVantage Centre , няма ли го някаде освен в сайта Ай Би Ем или Леново вече ...

Функциите, които ще намерите са по-скоро сервизни, за възстановяване на системата. Това е смисъла да се пуска преди да се зареди операционната система, защото ако е пусната тя например някои области за забранени за писане :)

Сега ми се изясни ситуацията , аз го мислех за нещо като Entertainment Centre като при HP та та ...  :brick wall:

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем , имам Lenovo ThinkPad T400 с прословутия ThinkVantage бутон...

Access IBM/ThinkPad се казва бутона при по-старите ThinkPad-ове и освен софтуер е необходимо да се изтегли и драйверният пакет ThinkPad Hotkey Features. Така беше за по-старите лаптопи ThinkPad А иначе работи за избиране на опции по време на стартирането на компютъра - алтернативно на F11/F12/F2 клавиш, зависи от моделите, за избиране на устройство за стартиране, диагностичен софтуер, ако е наличен или влизане в BIOS. Може да му се назначи и функция, която на теб ти харесва, когато зареди Windows - с приложението ЦЪК Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Access IBM/ThinkPad се казва бутона при по-старите ThinkPad-ове и освен софтуер е необходимо да се изтегли и драйверният пакет ThinkPad Hotkey Features. Така беше за по-старите лаптопи ThinkPad А иначе работи за избиране на опции по време на стартирането на компютъра - алтернативно на F11/F12/F2 клавиш, зависи от моделите, за избиране на устройство за стартиране, диагностичен софтуер, ако е наличен или влизане в BIOS. Може да му се назначи и функция, която на теб ти харесва, когато зареди Windows - с приложението ЦЪК

The ThinkPad button on IBM ThinkPad laptops is normally reserved for running the Access IBM help system. This is all very well, but if you’re an IT professional who doesn’t need this help system, wouldn’t it be nice to have the button do something more useful to you?

Не се чуствам като IT PROFESSIONAL , така че да си върши работата за която е предназначен бутона , да ми помага ... не съм по разбиращ от инжинерите на Ай Би Ем ...

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен (ThinkPad Х200Т) натискането на бутона под Windows отваря Lenovo SimpleTap 3.2, където са няколко екрана: един  с бърз достъп до настройки, един с приложения (по-скоро е трябвало да е така, има 30ина преки пътища, които не съм използвал и веднъж), и един празен.

Бутона се използва и за влизане в BIOS, и за допълнителни boot опции, както споменаха и останалите по време на рестарт. За обикновения потребител е просто средство да си пренареди реда на boot при подготовка за  преинсталиране на ОС. 

В общи линии не виждам смисъл да има отделен бутон за тази функционалност, но - решили са, сложили са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.