Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колебая се в кое  е по-добре да инвестирам в SSD Samsung 840 pro 120GB или в хибрид Seagate SSHD 1TB. Интересува ме хибрида доближава ли се до скоростите на ССД-то или е някъде по средата.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се в кое  е по-добре да инвестирам в SSD Samsung 840 pro 120GB или в хибрид Seagate SSHD 1TB. Интересува ме хибрида доближава ли се до скоростите на ССД-то или е някъде по средата.....

Като обем Сийгейта води, но като скорост предимството е на Самсунга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдотелните дискове са с по-голяма скорост (производителност), докато хибридните са по-надеждни. Ти кажи каква конфигурация имаш, с какви разполагаш и какво искаш да постигнеш като краен ефект... Иначе какво очакваш като отговор не мога да разбера...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдотелните дискове са с по-голяма скорост (производителност), докато хибридните са по-надеждни. Ти кажи каква конфигурация имаш, с какви разполагаш и какво искаш да постигнеш като краен ефект... Иначе какво очакваш като отговор не мога да разбера...

Е как не може да разбереш колега. Поредната тема в която се сравнява отделен хардуер без да се има предвид конфигурацията. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е конфигурацията Ви?

Дъно асрок 970 екстрийм3, процесор фх 8350, 8гб рам 1866мхц, видео гтх 550ти. Искам да ускоря максиламно системата, идеята ми е хибрида може ли да се доближи до скоростите на ССД-то да знам какво да взема....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдотелните дискове са с по-голяма скорост (производителност), докато хибридните са по-надеждни.

По-надеждни в какъв аспект? Определено са по-неустойчиви на механично натоварване, вибрации и магнитно поле :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-надеждни в какъв аспект? Определено са по-неустойчиви на механично натоварване, вибрации и магнитно поле :)

От тази гледна точка да, но пък запис/презапис. Ако цените на SSD-тата паднат още малко и станат по-надеждни, да, иначе за сега, освен за ОС да стои там, не виждам колко пък да е по-добре и рентабилно.

Дъно асрок 970 екстрийм3, процесор фх 8350, 8гб рам 1866мхц, видео гтх 550ти. Искам да ускоря максиламно системата, идеята ми е хибрида може ли да се доближи до скоростите на ССД-то да знам какво да взема....

Ако искаш максимално бърза система, то си взимаш SSD само за операционната система, а твърдият диск ти е "склад" за цялото останало съдържание.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази гледна точка да, но пък запис/презапис. Ако цените на SSD-тата паднат още малко и станат по-надеждни, да, иначе за сега, освен за ОС да стои там, не виждам колко пък да е по-добре и рентабилно.

Ами при SSDто общо взето знаеш кога ще умре - има си ясно дефиниран брой цикли за презаписване. А хард диска може да държи 10 години, или 1 месец - никой не знае :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами при SSDто общо взето знаеш кога ще умре - има си ясно дефиниран брой цикли за презаписване. А хард диска може да държи 10 години, или 1 месец - никой не знае :)

Отдавна не бяхте влизал в този форум,добре дошъл отново   :handshake: 

Иначе,мисля че отговорът на темата е въпрос на финансови средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и за какво ще се ползва, или търсиш скорост, или обем за съхранение на данни, изобщо ако въпросът е само до скорост, SSD-то, разбира се. За едни и същи цели не стават. SSHD е по-близо до HDD, отколкото до чисто SSD, по отношение на скорост на четене/писане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.