Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

darkito

Питане относно закупуване на Windows 8

Препоръчан отговор

Здравейте, прегледах форума дали няма такава тема но не намерих. Та да мина направо на въпроса. Студент съм и попаднах на това http://www.microsoftstore.com/store/mseea/bg_BG/pdp/productID.288573500 и ми стана интересно. Според мене си заслужава, но  ако има някой по-запознат от мене това да сподели дали ако си го купя лиценза е за неограничено време или е примерно за 1 - 2 години. Целия сайт прегледах и никъде не видях да е написано за някакво ограничение но все пак реших да попитам тука ако някой си го е купил. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лиценза е "завинаги", но времето за поддръжка не е до края на света. Има ограничение единствено в броя копия, които вие може да закупите за определен период от време. Също и трябва да докажете статуса си на студент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офертата е добра! Заслужава си!!! Това оферта за твоят университет ли е или за някой произволен???? Поздрави....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офертата не е конкретно за моя университет, трябва да имам само isic карта че да докажа че съм студент,  а такава всеки студент мисля че може да си изкара независимо в кой университет е.

Относно поддръжката ми е ясно че е до определено време само за лиценза не бях много сигурен. 

Благодаря за бързия отговор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да не се окаже, че тази цена е за надстройката. Не ми се вярва, но нека изрично да се пита преди покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз така като гледам май е само надстройка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наистина ще е само надстройката, но въпросът ми беше дали преди това трябва да имаш закупен и win8. Т.е. ако не е закупен 8, с тази надстройка, ще стане ли легален?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и да е надстройка май пак си се инсталира както обикновено, а това си е за win8. 8.1 е безплатен ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, да ме извините за невежествно, но предоставеният от @darkito линк за Windows 8.1 Pro по нищо не остъпва от този, който струва 380,00лв, с тази разлика, че е на преференциална цена и за студенти. И директно може да се инсталира от носителя (физически или др.) в/у ОС Windows 7(без да ми трябва преди това Win 8.0)?

Пс. Windows 8.1 Pro "Windows 8.0 с надграждането до 8.1" в 1, както WIndows 7 SP1, така ли да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да имаш лицензиран Windows 7

Ами то си пишело - "Пълната версия на Windows 8.1 е само за потребители на Windows 7", ама кой да чете :cant believe:

Добре, но какво значение има дали имам или не лицензирана 7-ца при условие, че правя инсталация на чисто с пълен форма за 8-цата? Дето се вика преди това може и с Линукс да съм бил... и за да ползвам 8 легално ми трябва лиценз за 7, което е меко казано налудничево.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май няма да стане с инсталация на чисто а ще надграждаш над 7-ца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, свързах се с Техническа поддръжка на Microsoft за България и ми беше отговорено така: Ако в момента съм с лицензиран Windows 7, съответно закупувам надстройка до Windows 8 Pro или Windows 8.1 Pro на преференциалната цена от 85,00лв. но ако нямам ОС, закупувам full package на Windows 8.1 Pro отново на префенциалната цена от 85,00лв но не по интернет, а от някой търговски представител или магазин, в който се продават продуктите на Microsoft на DVD носител.

Пс. Според мен това е страхотна оферта... ако си студент, но дори да не си, пак можеш да се възползваш чрез познат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.