Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Питанката ми е следната , купих си ново дъно > http://jarcomputers.com/p_MBASROCKN68CGSFX . Както се подразбира дъното е със слот за рам DDR 2 и DDR3. В момента съм с 2 плочки (3 RAM) , 1 KINGSTON 2KINGSTON , DDR2-800.Въпроса ми е , компютъра как ще върви по-добре , ако сложа още една DDR3 2 gb или махна тия 3 RAM DDR2 и направо купя 4 DDR3 , тоест може ли да работи едновременно с DDR2 и DDR3. 

Публикувано изображение

Редактирано от s0Ldi3r (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питанката ще отиде в коша, поради заглавието...Разбира се, ако не вземеш мерки да го редактираш навреме.

Вече е наред :) Не може да работи едновременно с двата вида памети. Настоящият процесор не работи с ДДР3 памети. Така че докато не бъде подменен, ще се наложи да продължиш използуването на ДДР2 пръчките. Разбира се, съответният брой, колкото налични банки  за такива, има на дънната платка. Ако мислиш да вземеш 4 ДДР3 пръчки и да набучиш 2 от тях на ДДР2 DIMM-ове...С чук може и да стане ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха не не имах предвид общо казано 4 (ram) тоест 2 плочки с по 2 рам , но малко ме секна с това , че скапания ми процесор на поддържа DDR3  :scared3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха не не имах предвид общо казано 4 (ram) тоест 2 плочки с по 2 рам , но малко ме секна с това , че скапания ми процесор на поддържа DDR3  :scared3:

Не е скапан :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си активирай Windows-a :D;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи направо ддр3.

Недей така, че ще трябва и процесор да му подариш! Да ти се намира някой излишен Атлон 2 Х2, Феном 2 ХN, някое булдозерче, или дори Пайлдрайвер, щото дъното и такива поддържа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа, много се извинявам. Чак сега видях, че процесора му не поддържа ддр3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.