Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
batimati

Проблем с клавиатура на лаптоп

Препоръчан отговор

Добър ден! Надявам се, че не съм объркал секцията, в която да споделя проблема си и да поискам помощ!

Когато пиша бързо на клавиатурата на лаптопа си, почти винаги се включва нещо подобно на т.нар. sticky keys. Имам в предвид, че от даден момент копчетата на клавиатурата (включително и scroll-a на външната мишка) започват да отговарят на команди, като например: F - find, V - paste, C- copy, scroll на мишката - промяна в мащаба на уеб страницата и т.н.. Когато пиша бавно този проблем го няма, но като цяло винаги, когато забързам малко темпото на писане се получава. Става дума за всякакъв вид чатове и секции за коментиране под клипове, статии, форуми и т.н..

Единственият начин да се оправи клавиатурата ми е чрез рестартиране на лаптопа. Изключил съм от контролния панел sticky keys, както и всичко свързано с по-специални команди.

Лаптопа е COMPAQ Presario CQ56.

Моля, помогнете да разреша проблема си! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа скоро преинсталиран ли е

Редактирано от Христо Христов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа скоро преинсталиран ли е

Ами преди 5 месеца за последно, като и преди това го имаше същият проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен както пиша изведнъж скрола на мишката отива където си поиска. Проблема го знам откъде е. Изключва си TъчПада. При теб може да е проблем с клавиатурата. Сменяна ли е с нова.

Другото, което може да провериш е да не си инсталирал някакъв софтиер, който е управлява и той да прави този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен както пиша изведнъж скрола на мишката отива където си поиска. Проблема го знам откъде е. Изключва си TъчПада. При теб може да е проблем с клавиатурата. Сменяна ли е с нова.

Другото, което може да провериш е да не си инсталирал някакъв софтиер, който е управлява и той да прави този проблем.

С фабричната клавиатура е, не е сменяна. А за софтуера не мисля. че е от това, тъй като проверих навсякъде и не откривам нищо свързано с клавиатурата... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С фабричната клавиатура е, не е сменяна. А за софтуера не мисля. че е от това, тъй като проверих навсякъде и не откривам нищо свързано с клавиатурата... :(

Ами тогава нова клавиатура. Вероятно е от нея. Няма как да разбереш ако не тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава нова клавиатура. Вероятно е от нея. Няма как да разбереш ако не тестваш.

А възможно ли е да е нещо софтуерно? Предпочитам да пробвам да оправя софтуерно проблема, преди да купувам нова клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да е нещо софтуерно? Предпочитам да пробвам да оправя софтуерно проблема, преди да купувам нова клавиатура.

Така като гледам едва ли. Мога само да предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам едва ли. Мога само да предполагам.

ОК, мерси! Ще изчакам още мнения, след което ще търся нова клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, мерси! Ще изчакам още мнения, след което ще търся нова клавиатура.

Има вариант да се тества клавиатурата на друг компютър, но това може да стане в сервиз. Ако искаш да ти направят такава диагностика. Но вместо да даваш пари за тази процедура, може да си закупиш нова от ebay.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вариант да се тества клавиатурата на друг компютър, но това може да стане в сервиз. Ако искаш да ти направят такава диагностика. Но вместо да даваш пари за тази процедура, може да си закупиш нова от ebay.com

Tова, което ме навежда на мисълта, че проблема е софтуерен е, че както по-горе съм описал проблема си, не се прецаква само клавиатурата, ами и външната мишка. Т.е. почти на 99% съм сигурен, че са сбъркани някакви настройки за sticky keys или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова, което ме навежда на мисълта, че проблема е софтуерен е, че както по-горе съм описал проблема си, не се прецаква само клавиатурата, ами и външната мишка. Т.е. почти на 99% съм сигурен, че са сбъркани някакви настройки за sticky keys или нещо подобно.

Тогава си обнови наново всички драйвери. Ако и външната мишка прави проблеми може и да е нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.