Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hapa

Проблем с карточетец на лаптоп

Препоръчан отговор

Да обясня по-подробно:

Имам MacBook Pro на който съм инсталирал Windows. Компютъра работи под уиндолс. Има проблем обаче с карто четеца който забелязох от скоро.

След като вкарам картата мога да я разглеждам отварям снимки и всичко останало но не мога да ги трия.

Тази опция я няма. Освен това не мога и да форматирам картата.

Същата карта я вадя от мака и я слагам в друг лаптоп, там няма нито един от проблемите споменати по-горе.

Някой дали ще може да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем да те попитам каква карта пъхаш в четеца micro SD с адаптер или друга

когато пусна micro SD с адаптер и аз не мога да трия а само да копирам и да записвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция, картата да е само Read Only, затова не ти дава да пипаш нищо. Този четец е на Макбука така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция, картата да е само Read Only, затова не ти дава да пипаш нищо. Този четец е на Макбука така ли?

Четеца е на макбука вградения. А картата е SD и микро с адаптор пак не става.

Пише че е само за четене но не мога да промня това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеца е на макбука вградения. А картата е SD и микро с адаптор пак не става.

Пише че е само за четене но не мога да промня това.

Мисля, че трябва да влезеш в регистрите и от там да разрешиш тази опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да влезеш в регистрите и от там да разрешиш тази опция.

Много добра идея но незнам как да го направя това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен под NTFS не може да пише, само да чете. С FAT32 нямам проблеми. За други файлови системи не съм пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип всички карти са със система FAT32. Моите също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра идея но незнам как да го направя това.

Виж този линк. Разбира се може да не от това проблема, но нищо не пречи да опиташ. Само бъди внимателен какво точно променяш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този линк. Разбира се може да не от това проблема, но нищо не пречи да опиташ. Само бъди внимателен какво точно променяш

Не се получава нищо по този начин не разпознава командата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се получава нищо по този начин не разпознава командата.

А провери ли в биоса на макбука, да не би да има някаква настройка или забрана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли в биоса на макбука, да не би да има някаква настройка или забрана?

Според мен няма да е от това. Значи купувам нова карта вкарвам я два три пъти и си работи нормално. Някалка дена след като съм я купил и вече е заключена. Даже и след форматиране във фотоапарата положението е същото.

Същата карта я слагам на друг компютър и си работи нормално. Според мен има нещо което я заключва но не ми е ясно какво.

Вероятно някой софтуер ама пак не мога да твърдя че е така, това са само мои предположения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма да е от това. Значи купувам нова карта вкарвам я два три пъти и си работи нормално. Някалка дена след като съм я купил и вече е заключена. Даже и след форматиране във фотоапарата положението е същото.

Същата карта я слагам на друг компютър и си работи нормално. Според мен има нещо което я заключва но не ми е ясно какво.

Вероятно някой софтуер ама пак не мога да твърдя че е така, това са само мои предположения.

Предполагам, че вадиш картата чрез опцията: Safety Remove hardware?

Предполагам, че вадиш картата чрез опцията: Safety Remove hardware?

Може ли да кажеш точния модела на Макбука. Да не би да има опция от клавиатурата или бутонче, което да активира Lock на картите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.