Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ситуацията е следната: днес получих тази рам, сложих я на дъното и не иска да тръгне, включва се и се рестартирва. Рамта работи в биоса му виждам параметрите, но без резултат само рес и рес... Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марка и модел на дъното.

Пробвайте плочките поотделно,на различните слотове,завъртете ги в различни комбинации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се рестартира ПС, значи не приема рамта. Каква е марката на дъното и сигурен ли си, че рамта е здрава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това имаш ли го в предвид?

Please Notice: Not compatible (don't work) with: 1. All the Intel and all the intel northbridge chipset motherboards at all. 2. All the MSI,Apple,iMac,MAC ,Dell,Compaq,HP,Fujitsu,abit,Acer,IBM Computer at all. 3. All MSI,ASUS,Asrock,ECS motherboards at all. 4. All SIS735,nForce2,KM266,KT266,P4X266,PM266 northbridge chipset motherboards at all. It will can't work or can't work perfect with the not compatible chipset and motherboards.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марка и модел на дъното.

Пробвайте плочките поотделно,на различните слотове,завъртете ги в различни комбинации.

дъното е Asrock an13b

Щом се рестартира ПС, значи не приема рамта. Каква е марката на дъното и сигурен ли си, че рамта е здрава?

да сигурен съм едно че са нови и второ в биоса им показва параметрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното е Asrock an13b

да сигурен съм едно че са нови и второ в биоса им показва параметрите

Слагаш Рам по отделно. Може някоя плочка да е дефектна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, даже и следното

COMPATIBLE with the following motherboard chipsets:(Compatibility is guaranteed with these models only)

VIA Chipsets:

K7: KT333、KT400, KT400A, KT600, KT880, KM400, KN400

K8: K8T800, K8M400 ,K8T800Pro,K8M800,K8N800, K8T890,K8T890Pro

P4: P4X333、P4X400, P4X400A, PT800, PT880, PM800, PM880, PT880Pro, PT894 ,P4M800,P4T800,P4T880,P4T890..

SIS Chipsets:SiSM650.SiSM760.SiSM741.SiS655FX.SiS655.SiS651.SiS650GX.SiS648MX.SiS648FX.SiS648.SiS645DX.

SiS650GL.SiS650.SiS645.SiS760.SiS755FX.SiS755.SiS748.SiS746FX.SiS746.SiS745.SiS741GX.SiS741.SiS740.SiS661FX.

SiS655TX.SiSM661FX.SiSM661MX

NF:nForce3/ nForce4、C51(DDR1)、C61(DDR1)(GEFORCE 6100-NFOROE 410/430)

ATi:RS480,RS482

ULi:M1689,M1695

при което чипсета ми е (GEFORCE 6100-NFOROE 410/430) и питах продавача дали ще тръгне и каза че няма да има проблеми, но явно не е така ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, че тази рам с какво въобще работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета може да е 6100 ама дъното е на ASROCK и според мене попада в по-горния списък.

3. All MSI,ASUS,Asrock,ECS motherboards at all.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета може да е 6100 ама дъното е на ASROCK и според мене попада в по-горния списък.

и в крайна сметка няма да тръгнат ?!

между другото едната плоча тръгна :D да не  повярваш ... а другите нещо нещат :mad:

П.С.: другите като ги вкарам  и като ги видя в боиса ми показва Total Memory: 3072MB  DDR1: 1024MB DDR2: None а пък плочата е 1гб от де ги изкрава тея 3гб нз ... :D

Редактирано от potrebitell (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не се спогаждат с дъното паметите - може би не поддържа двустранни памети каквато е въпросната (2x8 чипа). При ДДР1 доста често се получават подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не се спогаждат с дъното паметите - може би не поддържа двустранни памети каквато е въпросната (2x8 чипа). При ДДР1 доста често се получават подобни проблеми.

и 4-те са еднакви, но само 1 тръгна, с другите само са ресва а само с едната си работи нормално, интересно ...  :no-no: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и 4-те са еднакви, но само 1 тръгна, с другите само са ресва а само с едната си работи нормално, интересно ...  :no-no:

Има вероятност да са дефектни, особено от недоверени сайтове като ибей (лично за мен). Тествайте ги на друга машина, и ако и там има проблеми, ще стане ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност да са дефектни, особено от недоверени сайтове като ибей (лично за мен). Тествайте ги на друга машина, и ако и там има проблеми, ще стане ясно.

другите като ги вкарам  и като ги видя в боиса ми показва Total Memory: 3072MB  DDR1: 1024MB DDR2: None а пък плочата е 1гб от де ги изкрава тея 3гб нз ... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.