Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zoro3579

Проблем с Windows 7 моля помогнете

Препоръчан отговор

От известно време имам проблем с отварянето на приложения на лаптопа. Не помня точно какво се случи но от тогава каквато и програма да се опитам да отворя се отваря чрез медия центъра независимо дали е игра или програма за рисуване или писане например. С видео и аудио файловете нямам този проблем. Ако някой знае какъв е проблема моля нека помогне!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвали сте с

System Restore

да възстановите системата преди да се е проявил проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е в Хардуер, защото??? Хайде темата на правилното място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с асоциирането на програмите ми се струва, че е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това тулче ми е помагало .Можеш да го пробваш .С него се деасоциират грешно асоциирани файлови разширения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това тулче ми е помагало .Можеш да го пробваш .С него се деасоциират грешно асоциирани файлови разширения.

Проблема е че не може да отваря програми а този файл до колкото видях е .exe  

Опитвали сте с

System Restore

да възстановите системата преди да се е проявил проблема.

кьто влезна там в контрол панел тея от ляво дето са допълнителните като ги цъкам пак ми се отваря медия център и не мога да ресторна

И това е в Хардуер, защото??? Хайде темата на правилното място!

е помести го ако можеш от каде да знам по какъв проблем е аз ако знаех от кво е щех да си го реша  :wink12:

аа като се замисля попринцип пайнт не ми отваря но ако отворя някоя снимка напр /тях ми ги отваря/ и цъкна там дето е да редактираш изображението ми се отваря изображението в пайнт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво exe .Това е zip файл. Също така ,дори не се инсталира.

Теглиш ,разархивираш  и пускаш тулчето .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо което намерих.Не се налага да го отваряш.

Предполагам че ще помогне:

1. Затворете всички папки прозорци, които са отворени в момента. 2. Стартирайте Task Manager, като използвате CTRL + SHIFT + ESC, или чрез ппоставяне във Изпълни на taskmgr.exe. 3. В раздела процеси, щракнете с десния бутон върху процеса Explorer.exe и изберете Край на процеса. 4. Щракнете върху бутона Край на процеса, когато попита за потвърждение. 5. От менюто Файл на Task Manager, Нова задача (изпълнение) 6. Напишете cmd.exe и кликнете OK 7. В прозореца на командния ред, въведете команди една по една и натиснете ENTER след всяка команда: CD /d %userprofile%AppDataLocal DEL IconCache.db /a EXIT 8. В Task Manager, щракнете върху Файл, Нова задача (изпълнение) 9. Въведете Explorer.exe и натиснете ОК.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ba4okiro64 като го напраих тва дет ми каза и като дадох ок смд.ехе пак ми го отваря с медия център ама лошото е че сега и експлорера не мога да си върна помагай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ba4okiro64 като го напраих тва дет ми каза и като дадох ок смд.ехе пак ми го отваря с медия център ама лошото е че сега и експлорера не мога да си върна помагай.

Как си пробвал а не ти е зареден explorer.

Той ако не е зареден ти ще имаш един празен декстоп.

Ако е празен то ти не си изпълнил последните две точки.

8. В Task Manager, щракнете върху Файл, Нова задача (изпълнение) 9. Въведете Explorer.exe и натиснете ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си изпълнил последните две точки:

ама като цъкна ок и пак ми се отваря медия център разбираш ли иначе ги изпълних

и общо взето имам един празен десктоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама като цъкна ок и пак ми се отваря медия център разбираш ли иначе ги изпълних

и общо взето имам един празен десктоп

Малко не мога да те разбера.Казваш че ти е празен декстопа.А как и от къде отваряш медиа център.

Пиши поне веднъж, за коя ОС става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с уин 7 съм и като натисна контрол шифт и еск ми се отваря таск мениджъра. там давам нов таск и пиша експлорер ехе. давам ок и ми се отваря уиндоус медия център. затварям го на голия деск правя пак същото то си ми се отваря таск мениджъра нищо че няма старт меню и екран. и не се появява екрана

медия център сам се отваря това е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с уин 7 съм и като натисна контрол шифт и еск ми се отваря таск мениджъра. там давам нов таск и пиша експлорер ехе. давам ок и ми се отваря уиндоус медия център. затварям го на голия деск правя пак същото то си ми се отваря таск мениджъра нищо че няма старт меню и екран. и не се появява екрана

медия център сам се отваря това е проблема

Искам да се убедя че правиш всичко както трябва, за да се стартира exsplprer.exe.

Ето първата снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/554/6702554d.jpg

След като се избере Изпълнение.. слдва това.

http://prikachi.com/images.php?images/560/6702560i.jpg

Ако правиш всичко това и не се стартира, ето ти един рег файл.

След стартирането му трябва да се зарежда вече explorer.exe.

http://file.bg/c266096nNFUc

Разархивирай и стартирай файла.След като приключи рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

същото правя и аз само че като натисна ок http://prikachi.com/...60/6702560i.jpg ми се отваря медия център само че това отдолу за административните привилегии не го пише а относно второто http://file.bg/c266096nNFUc виж до къде стигам пише ми следното The keys and values contained in C:UsersUserAppDataLocalTempwz0b99explorer.reg have been successfully added to the registry  и отдолу има само бутон ок като го цъкна не става нищо дай друга идея :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сигурен ли си, че си със пълни административни права.

Ако отговора е ДА, то задължително трябва да посетиш тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай този начин

Или пробвай да стигнеш в регистрите на това място и да изтриеш този ключ/папка. [HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerFileExts.exeUserChoice] Като стигнеш до .exe ще видиш 3 папки. UserChoice не трябва да го има. Изтрий го и ще се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай този начин

мисля че в действителност това е проблемът но съм на уин 7 обаче сега нямам десктоп и не мога да влезна в мой компютър намерих начин да вляза в хрома но от там как да стигна в му компютър

всъщност открих начин да вляза в му компютър сега ще видя до къде ще стигна

никъде не откривам туулс ако може някои да даде последователността за уин7 може би ще стане мисля че моят проблем е същият като се замисля може да съм се опитал да отворя нещо със медия центъра мога да успея да вляза в му компютър и оттам на всякъде въпреки че ми няма десктопа така че помагайте ако знаете нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че в действителност това е проблемът но съм на уин 7 обаче сега нямам десктоп и не мога да влезна в мой компютър намерих начин да вляза в хрома но от там как да стигна в му компютър

всъщност открих начин да вляза в му компютър сега ще видя до къде ще стигна

никъде не откривам туулс ако може някои да даде последователността за уин7 може би ще стане мисля че моят проблем е същият като се замисля може да съм се опитал да отворя нещо със медия центъра мога да успея да вляза в му компютър и оттам на всякъде въпреки че ми няма десктопа така че помагайте ако знаете нещо

Ще трябва отново през Изпълнение... RUN   да отвориш regedit.

Но при теб отново ще се отвори медиа център и нищо няма да стане.

Защо не отидеш да те проверят за вируси?

http://prikachi.com/images.php?images/183/6704183r.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами за да не се разкарвам аз ако отида направо ще ми го преинсталират и готово но целта ми е да разбера какъв е проблема ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами за да не се разкарвам аз ако отида направо ще ми го преинсталират и готово но целта ми е да разбера какъв е проблема ;)

То така няма да можеш да видиш нищо.Просто всичко е ограничено.

Не знам, дали няма да е по добре да пробваш под безопасен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл аз да не прецакам нещо ли?

Предполагам че каквото и да стане след преинсталиране ще го оправят /надявам се/

То така няма да можеш да видиш нищо.Просто всичко е ограничено.

Не знам, дали няма да е по добре да пробваш под безопасен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл аз да не прецакам нещо ли?

Предполагам че каквото и да стане след преинсталиране ще го оправят /надявам се/

Не нестава въпрос ти да объркаш нещо. Писах дали ще се зареди самата система под безопасен режим.

И дали и там е по същият начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Safe Mode и опитай инструкзциите, които по-рано ти беше дал ba4o_kiro64

Ако и в безопасен режиме не се получи, посети темата

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

И при ХР и при 7 в Safe Mode се влиза с F8 http://kaldata.com/article-595.html#.UnErp1OdeXY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и с Last Known Good Configuration 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.