Премини към съдържанието
mao_sama

Двуканална и едноканална рам памет заедно?

Препоръчан отговор

Имам следното питане в момента разполагам с тази рам памет 2x2GB DDR3 1600 HYPER X KINGSTON KIT, въпросът ми е мога ли към тях да добавя тази 1x8GB DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE без да има проблеми с четенето на която и да е от паметите? Дъното ми е ASUS F1A75- M PRO. Как мислите дали е възможна подобна комбинация? Извинявам се ако питането ми се окаже смешно за някой, но не съм добре запознат :)

Редактирано от mao_sama (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможна е комбинацията, но не и за дуъл ченъл. Различни модели плочки на различни производители и с различни размери...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да може да работят рам паметите на двуканален режим трябва да са с еднаква тактова честота и еднаква големина примерно: 2x 2 gb 1600Mh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T.e ако си взема този 8 гб памет и я сложа заедно на дъното с 2-те ми по 2 гб всички ще вървят на сингъл чанел така ли? С други думи ще имам 12гб рам сингъл или не ? Въобще ще ми ги чете ли всичките налични гб рам при този вариант ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще няма да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а ако си взема кит от 2х4 гб пак ли няма да стане? И трябва ли и той да е 1600 mhz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а ако си взема кит от 2х4 гб пак ли няма да стане? И трябва ли и той да е 1600 mhz?

Можете, ако ви стига такъм обем да го вземете и използувате, а настоящият кит да продадете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете, ако ви стига такъм обем да го вземете и използувате, а настоящият кит да продадете :)

Значи единственият ми вариант за ъпгрейд на настоящата ми рам е закупуването на същата като нея 2х2гб на кингстон, така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи единственият ми вариант за ъпгрейд на настоящата ми рам е закупуването на същата като нея 2х2гб на кингстон, така ли ?

Не е задължително да е същата марка. Важното е и обема на отделнита пръчка да съвпада и варианта по който са гонфигурирани чиповете памет на самата й платка...Принципно и една пръчка от 2ГБ да се добави със съответните параметри като латетност, напрежение, честота и прочие пак ще работи. Виждаме такива изпънения с три пръчки памет в технобакалиите :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И към всичките теоретици - колко повече ще му даде двуканалният режим? И на каква ОС? А, и каква работа толкова ще имаш че ти трябва толкова RAM?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И към всичките теоретици - колко повече ще му даде двуканалният режим? И на каква ОС? А, и каква работа толкова ще имаш че ти трябва толкова RAM?

Кой въобще ти приказва за двуканален режим непременно. 2Х2+8 просто въобще не е комлинация която ще "запали". Честито ВАЗ 2101(Жигули) мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.