Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , Имам следния проблем с един стар настолен компютър. Преинсталирам му Windows  XP и всичко си тръгва кактоо трябва. След това му намирам драйвери с помощта на DriverPack Solution за видеото и звука и ги инсталирам. Рестартирам комютъра и всичко е наред , драйверите са ок и компютърът си работи нормално. Започвам да инсталирам антивирусна (avast) , офис пакет и pdf reader. И при следващ рестарт или изключване и включване , показва как зарежда windows и изведнъж екрана си остава черен , а като размърдам мишката става бял. И това е ... Няколко пъти пробвах да го преинсталирам , все едно и също. Компютърът се използва главно за работа и точно в момента е много важен , затова се надявам на вашето съдействие. Благодаря предварително! Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на въпросния компютър?

Може би антивирусната да го кара да забива аваст е доста тежка пробвалилисте с друга антивирусна принерно: авира нот 32

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че подобен род програми за драйвери не помагат по никакъв начин, а повече вредят. Свалете си драйверите от сайта на производителя на дъното според версията на ОС. Възможно е да имате и хардуерен проблем, но за сега толкова може да се предположи.

Успех !

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не инсталирай нищо, освен драйвърите, и виж дали ще прави така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но на мен това ми се наби на очи:

Няколко пъти пробвах да го преинсталирам , все едно и също.

Понеже пишеш"пробвах" това какво ще рече,че не тръгва инсталацията ли?

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с компютъра в детайли. Параметрите са му 2,4Ghz , 680mb ram. Доколкото са ми казвали е сглобяван. И той не забива. Просто след 2 -я рестарт се появява бял екран. Мислех си , че може да е от драйверите , но след като ги инсталирам тях , той се рестартира и си тръгва идеално. И после като го рестартирам пак ... бял екран. Не му качвам и нищо , което да ме притеснява. Легален офис 2003 , foxit reader и avast , както споменах вече. Мислех си , че може да е от windows , смених няколко диска , за всеки случай. Правил съм го безброй пъти. Драйверите ... аз съм тотален подчитател на DriverPack Solution ползвал съм я за над 100 компютъра +лаптопа , досега не ме е предавала. Но за всеки случай пробвах и Drivers Genius. Драйверите, които тя откри бяха абсолютно същите, като тези на Solution.

Незнам но на мен това ми се наби на очи:

Това какво ще рече,че не тръгва инсталацията ли?

Тръгва , всичко по мед и масло и след 2-ри рестарт се появява бял екран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си сменил няколко версии на ОС значи отпада софтуерен проблем.Остава хардуерен.

1.Почистване от прах.

2.Провери кабелите.

3.Рама пробвай да смениш с друга от същия вид.

4.Захранването да пробваш с друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си сменил няколко версии на ОС значи отпада софтуерен проблем.Остава хардуерен.

1.Почистване от прах.

2.Провери кабелите.

3.Рама пробвай да смениш с друга от същия вид.

4.Захранването да пробваш с друго.

Възможно ли е ... защото той при появата на този бял екран тръгва нормално , стига до зареждането на windows зарежда го и точно в момента, когато трябва да се покаже welcome се появява белият екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че подобен род програми за драйвери не помагат по никакъв начин, а повече вредят. 

Това не е така. Лично съм се убеждавал над 100 пъти на много компютри. Полезно е много, особено ако производителя не е дал драйвери за определена ОС... Евентуално вредят, ако се инсталира за втори път от там драйвера за видеото. 

Не съм запознат с компютъра в детайли. Параметрите са му 2,4Ghz , 680mb ram. Доколкото са ми казвали е сглобяван. И той не забива. Просто след 2 -я рестарт се появява бял екран. Мислех си , че може да е от драйверите , но след като ги инсталирам тях , той се рестартира и си тръгва идеално. И после като го рестартирам пак ... бял екран. Не му качвам и нищо , което да ме притеснява. Легален офис 2003 , foxit reader и avast , както споменах вече. Мислех си , че може да е от windows , смених няколко диска , за всеки случай. Правил съм го безброй пъти. Драйверите ... аз съм тотален подчитател на DriverPack Solution ползвал съм я за над 100 компютъра +лаптопа , досега не ме е предавала. Но за всеки случай пробвах и Drivers Genius. Драйверите, които тя откри бяха абсолютно същите, като тези на Solution.

Тръгва , всичко по мед и масло и след 2-ри рестарт се появява бял екран...

Виж да не прегрява процесора, смени му термопастата. А температурите ги виж с Aida64 например.

Редактирано от Core 2 Duo Maniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:  Интересно ние балъците, които не използваме ненужни и по-скоро вредни програми като driverpack solution и подобни глупости как нямаме нито една тема от сорта, "моля помогнете не мога да си преинсталирам пц-то".

Към автор, само като съвет ако искаш приемай... Преинсталирай на чисто. Качи драйверите един по един, като ги изтеглиш от оф. сайтовете на производителите. Така ще можеш да хванеш ако проблема идва от драйвер, кой точно го прави. Почни от чипсет и така натам. Ако щеш ползвай хардуерна идентификация или там каквото ти е удобно, но не ползвай тая простотия driverpack solution или подобни. Щом е старо пц-то за препоръчване е там където е възможно да качваш само самия драйвера без съпътстващия софт, за да не товари излишно. Относно софтуера също, оглеждай се за излишни добавки при инсталацията. Антивирусната я качи накрая. Възможен е хардуерен проблем, но ако "голия" windows върви и няма ядове, по-скоро е нещо софтуерно. Варианта с прегряването, както някой по-горе спомена е много възможен предвид годинките на машината и особено ако не и е правена чистка скоро.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня поста на колегата по горе-след всяко инсталиране на драйвер рестартирай и дай възможност на машината да работи известно време и така можеш да установиш драйвер или програма прави номера....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да заредиш в сейф мод - да видим дали е от драйвер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да заредиш в сейф мод - да видим дали е от драйвер .

А ако успее да влезне през Safe mode , какво евентуално да предприема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е така. Лично съм се убеждавал над 100 пъти на много компютри. Полезно е много, особено ако производителя не е дал драйвери за определена ОС... Евентуално вредят, ако се инсталира за втори път от там драйвера за видеото. 

Виж да не прегрява процесора, смени му термопастата. А температурите ги виж с Aida64 например.

Няма как да прегрява. Ако прегряваше, щеше да се рестартира или изключи.

Влез под сейф мод и деинсталирай едно по едно нещата и ще се види къде е проблема. 99% съм сигурен, че проблема е софтуерен (от драйвери или програми).

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на въпросния компютър?

Може би антивирусната да го кара да забива аваст е доста тежка пробвалилисте с друга антивирусна принерно: авира нот 32

Айде пак се започна. Като, че ли тук е темата коя антивирусна е по - по - най .Аз имам два процеса свързани с Avast, AvastUI - 3244 K и Avast - 46028 K при работа в интернет със заредени осем таба на браузера, по-малко от това накъде. А и за 2013, Avast е един от най предпочитаните антивирусни , когато говорим за free  версии, докато ако говорим за NOD32 първо не си го изписал правилно, второ е платена и трето со зор влиза в топ 10, а най - често стои извън първите 10, най - добри антивирусни за годината. Така , че преди да кажеш нещо първо помисли и после напиши, ама така е по - лесно, а и нали не става въпрос за твоя компютър.

http://www.raymond.cc/blog/which-free-antivirus-is-the-lightest-on-system-memory-usage/2/ - чети тук става въпрос за най - леката антивирусна и виж  "примерно"  Avira и NOD32 къде са и къде е Avast, Статията е от преди 5 месеца.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако успее да влезне през Safe mode , какво евентуално да предприема ?

Ами почни от деинсталиране драйвера на видеото и проба .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и добър вечер. Днес реших проблема и компютърът работи идеално. Проблемът е бил от драйверите. Както казах в някое от моите мнения по-горе фен съм на програми , като DriverPack Solution и Driver Genius , но този път се изложиха. Свалих Everest и почнах да търся драйвер по драйвер в сайта на производителя и всичко тръгна идеално. Благодаря на всички за оказаното съдействие и помощта. И да поздравя хората , които са предложили това решение с драйверите , като вариант. Браво!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.