Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

talaz = denken

Няколко фона около 1 и същ ред в MS WOrd+клавишни комбинации подчертаване

Препоръчан отговор

1. Как да увелича възможностите за избор на цвят (съответно броя) за фон на текста в MS Word (в оммента са едва 15, повечето неподходящи за текст и близки един до друг и не ми дава подопция избор и допълнение на цвят)? Например, фона около някои редове да е един, а фона около буквите да е различен от първия фон, та да имам няколко фона едновременно, та за един и същи ред и как става? 2. Интересувам се и за това кои са (или как се настройват) клавишните комбинации за подчертаване с различните видове линиики и различните цветове на текста, цветове за фон на текста и нещо като обтичане? 3. Как да настроя MS Word, че като запиша файла с едни цветови или брои и вид линиики за подчертаване-те да се отварят със същия цвят и брой и на другите компютри, както съм ги записал на моя или защо на някои компютри, се получаваше такова цветово разминаване при четене на текстови файлове с фон? В случая притежавам MS Word 2002 и моля, освен за другите версии-да покажете и за MS Word 2002.  

Моля изпращайте (по възможност) снимки с менютата и конкретните опции, 1 начин това да стане е като натиснете бутона Print scrn/Sys Rq, след това влезнете в старт менюто->programs->Accessoiries->Paint, а като ви се отвори програмката ctrl+v (или просто paste от контекстното меня на мишката)->записвате файла по стандартния начин (Fiel->Save as->save) и го прикачате към публикацията си във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой от форума да ползва толкова стара версия на Word, че да може да пробва (че и да показва скрийншотове), но предполагам, че поне част от нещата биха могли да се осъществят с използване на стилове.

http://shaunakelly.com/word/styles/sfpane.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой от форума да ползва толкова стара версия на Word, че да може да пробва (че и да показва скрийншотове), но предполагам, че поне част от нещата биха могли да се осъществят с използване на стилове.

http://shaunakelly.com/word/styles/sfpane.html

Към МНого благодаря за линка-беше ми полезен и ми даде някаква идея от която се породи въпрос.

Всичките подвъпроси по тази тема са:

1.

Как с клавишни комбинации, може да се настрои вида (и броя) на линията / линиите (евентуално цвета), с които се подчертава дадена част от текста, та да не се налага (както в ползвания от мен MS WORD 2002, 10.2627.2625), за всеки ред да изпълнявам толкова много операции, а именно меню маркиране с курсора на избран текст->меню Форматиране->подменю Шрифт->цвят на -шрифта, вид на линията за подчертаване, цвят на линията за подчертаване->(евентуално избор от раздела с ефекти)->Ок.?

2.

Как ако от интернет си изтегля различни шрифтове и  ги използвам в текстови докумнт-така да го запиша, че хората, които го четат после-да им се инсталират съответните шрифтове, без да се налага да правят каквото и да е допълнително от това да отворят по стандартния начин (за да се запазят точниите шрифт,ове а не да го подменят с близки съществуващи в компютъра на ползващия файла и да има риск, да не контрастират толкова, та четящия, да слее различните шрифтове визуално и без да има риск-някой от шрифтовете, въобще да не може да се порчете тази част от шрифта)?

Много благодаря за линка и информацията, въпреки, че аз отдавна ги избягвам, заради различния размер на шрифта (поради което не ги ползвам) и въпроса ми бе как без да изпълня със заглавия и различни по размер шрифтове текста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от andibgpz
      Колеги здравейте,
      Трябва ми спешна помощ със Аутокад 2014,64 битовата версия .Нещо ми се прецака по програмата,опцията Selection Cycling спря да работи ,не показва слоеве и във properties на линийте пак няма нита linetype,нито scale, всичко е все едно съм във нулев слой със default настройките.Идея от какво може да се получи така????

• от Luciferian
      Привет!
      Имам лаптоп HP Compaq 615, купен наскоро втора употреба в много добро състояние. Отскоро, обаче, се появи проблем с екрана. Засега нямам идея дали проблемът ми е хардуерен или софтуерен, затова се обръщам към вас за помощ. Пролагам снимка, за да добиете представа. Както работи нормално, в един момент белият цвят преминава в най-отвратителният нюанс на разово-цикламено. Понякога се оправя от само себе си за секунди, друг път остава така продължително време. Направи ми впечатление, че като го притисна отстрани до тъчпад-а, изображението най-често се нормализира, но понякога и това не действа.  Което ме навежда на мисълта, че проблемът най-вероятно е хардуерен. Моля, помагайте!
      Благодаря предварително.

• от ImagineMe
      Здравейте!
      Има ли начин по който мога да направя така че картината на фона да не се мести при слайдване... много ме дразни и картината се размазва!
    • от emosms
      Здравейте,

Като пиша текст във уърд (може би и в други програми), курсора ми прескача на произволни места и е супер дразнещо.
      Сега, докато пиша този пост, също се получи същия проблем.
      И не мисля, че съм докоснал тъч пада, което засега съм намирал като някакво обяснение на проблема в гуугъл.

Пробвах различни настройки на мишката в контрол панел:
      - pointer options/ enhance pointer precision: пробвах и включено и изключено
      - pointer options/ hide pointer while typingа

Същата работа и много дразни. Проблем със супер елементарно нещо.

Поздрави
    • от Justluck8
      Здравейте, решил съм да боядисвам кутията на компютъра от вътрешната страна, защото отвън е лъскаво черна а отвътре е обикновения сив цвят. Мисля да я боядисам със спрей черен мат като изрежа и разни щампи от хартия, като за целта ще използвам втори спрей цвят електриково зелено, за да направя малко дизайн. Въпроса ми е дали ще се получи добре? И каква марка спрей ще ми препоръчате и къде мога да го закупя в град Варна? На снимката е кутията, за която става въпрос.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.