Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Milen Spasov

Слушалки избор от два модела

Препоръчан отговор

Здравейте искам да су купя нови слушалки имам бюджет от 100 лева и се колебая между тези два модела.

http://www.gaminggear.bg/steelseries-siberia-neckband

http://www.sim.bg/akg-k514-mkii-audiofilski-slushalki-za-mobilni-ustroistva-beli?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Ако може да кажете кой е по добрият избор ще ги ползвам за музика и игри или ако имате по добро предложение.Видео картата ми е вградена и също ме интересува дали това ще е прблем.

Мисля че това е модела ако правилно съм проверил в Everest High Definition Audio Controller [NoDB]  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен вторите са по добрият вариант имат по голям честотен диапазон

а това че имаш вградена видео карта няма никакво значение за слушалките 

П.П Вградената видео карта може само да ограничи игрите които ще ти тръгнат без лаг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за видеокартата няма никакво значение. Защото тук говорим за звук.

Явно сте имали предвид звуковата карта.

По темата: бих избрал AKG-то, тъй като е от утвърден производител.

Хубаво беше, да споменете за какво ще се ползват слушалките: музика , игри и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия първите, ако няма печатна грешка -> в никакъв случай!

AKG според мен е по-добрият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих ти предложил AKG ... аз съм ползвал различни слушалки на AKG , прекрасни са ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркал съм исках да кажа вградена звукова карта.А за ползването главно музика и игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате възможност, чуйте и двата модела (а защо не и други) - слушалки се избират по слух.

Доста силно клоня към AKG-то обаче - просто повече доверие ми вдъхва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е ясно че е по добре да ги чуя но няма как да стане едва ли има магазин в който се предлагат и двата модела.Ако може някой който разбира все пак да каже дали е проблем че звуковата ми карта е вградена за да не си дам парите напразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е ясно че е по добре да ги чуя но няма как да стане едва ли има магазин в който се предлагат и двата модела.Ако може някой който разбира все пак да каже дали е проблем че звуковата ми карта е вградена за да не си дам парите напразно.

Зависи от вградената звукова карта. Някои вадят приличен звук, други не чак толкова. Много съществен въпрос в случая е доколко човек е способен да отсее разликата и към какъв звук е привикнал. Аз например предпочитам повече баси да има, но имам приятел който е до такава степен вманиачен в чистотата на звука, че е против каквито и да било интервенции. купи си звукова карта направена по поръчка, както и усилвател през който да си слуша музиката, даже си направи сам колони. За него и най малкия ефект добавен към звука е изкривяване и не го приема.

Също така важен въпрос е какъв диапазон от звуци чува човек. Доколкото може да се вярва на визуализациите във Foobar, аз чувам безпрепятствено звуци до 18кХц, но има хора, които над 15-16кХц не чуват нищо.

За това е най добре да се пробват съответните слушалки на съответната звукова карта. В случая това е невъзможно, така че реномирания производител AKG е естествения избор в случая. Ако наистина ти се дават тия пари за слушалки - взимай и тествай на вградената. Ако усетиш, че не могат да изпълнят потенциала си, винаги можеш да си закупиш допълнителна звукова карта и да я добавиш към компютъра. Аз имам проблеми с вградената на лаптопа. Първо си купих някаква китайска, колкото да не е без хич, оказа се че е пълен боклук и не възпроизвежда и частично диапазона над 15кХц и се скапа след 2-3 месеца за капак на всичко. В момента съм със звукова карта на Creative  на USB и мога да кажа, че само оная ръчно правената на моя приятел вади по-хубав звук от всички вградени и не вградени звукови карти които съм чувал някога.

Но отново е върос на възприятие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.