Премини към съдържанието
Milen Spasov

Слушалки избор от два модела

Препоръчан отговор

Здравейте искам да су купя нови слушалки имам бюджет от 100 лева и се колебая между тези два модела.

http://www.gaminggear.bg/steelseries-siberia-neckband

http://www.sim.bg/akg-k514-mkii-audiofilski-slushalki-za-mobilni-ustroistva-beli?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Ако може да кажете кой е по добрият избор ще ги ползвам за музика и игри или ако имате по добро предложение.Видео картата ми е вградена и също ме интересува дали това ще е прблем.

Мисля че това е модела ако правилно съм проверил в Everest High Definition Audio Controller [NoDB]  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен вторите са по добрият вариант имат по голям честотен диапазон

а това че имаш вградена видео карта няма никакво значение за слушалките 

П.П Вградената видео карта може само да ограничи игрите които ще ти тръгнат без лаг 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за видеокартата няма никакво значение. Защото тук говорим за звук.

Явно сте имали предвид звуковата карта.

По темата: бих избрал AKG-то, тъй като е от утвърден производител.

Хубаво беше, да споменете за какво ще се ползват слушалките: музика , игри и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия първите, ако няма печатна грешка -> в никакъв случай!

AKG според мен е по-добрият избор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих ти предложил AKG ... аз съм ползвал различни слушалки на AKG , прекрасни са ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркал съм исках да кажа вградена звукова карта.А за ползването главно музика и игри.

Редактирано от Milen Spasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате възможност, чуйте и двата модела (а защо не и други) - слушалки се избират по слух.

Доста силно клоня към AKG-то обаче - просто повече доверие ми вдъхва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е ясно че е по добре да ги чуя но няма как да стане едва ли има магазин в който се предлагат и двата модела.Ако може някой който разбира все пак да каже дали е проблем че звуковата ми карта е вградена за да не си дам парите напразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е ясно че е по добре да ги чуя но няма как да стане едва ли има магазин в който се предлагат и двата модела.Ако може някой който разбира все пак да каже дали е проблем че звуковата ми карта е вградена за да не си дам парите напразно.

Зависи от вградената звукова карта. Някои вадят приличен звук, други не чак толкова. Много съществен въпрос в случая е доколко човек е способен да отсее разликата и към какъв звук е привикнал. Аз например предпочитам повече баси да има, но имам приятел който е до такава степен вманиачен в чистотата на звука, че е против каквито и да било интервенции. купи си звукова карта направена по поръчка, както и усилвател през който да си слуша музиката, даже си направи сам колони. За него и най малкия ефект добавен към звука е изкривяване и не го приема.

Също така важен въпрос е какъв диапазон от звуци чува човек. Доколкото може да се вярва на визуализациите във Foobar, аз чувам безпрепятствено звуци до 18кХц, но има хора, които над 15-16кХц не чуват нищо.

За това е най добре да се пробват съответните слушалки на съответната звукова карта. В случая това е невъзможно, така че реномирания производител AKG е естествения избор в случая. Ако наистина ти се дават тия пари за слушалки - взимай и тествай на вградената. Ако усетиш, че не могат да изпълнят потенциала си, винаги можеш да си закупиш допълнителна звукова карта и да я добавиш към компютъра. Аз имам проблеми с вградената на лаптопа. Първо си купих някаква китайска, колкото да не е без хич, оказа се че е пълен боклук и не възпроизвежда и частично диапазона над 15кХц и се скапа след 2-3 месеца за капак на всичко. В момента съм със звукова карта на Creative  на USB и мога да кажа, че само оная ръчно правената на моя приятел вади по-хубав звук от всички вградени и не вградени звукови карти които съм чувал някога.

Но отново е върос на възприятие...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.