Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Николай Чангов

Проблем при свързване на рутер

Препоръчан отговор

Купих си рутер TP-LINK WR740N и от една седмица се опитвам да го свържа с другия рутер, който имам, и изглежда има проблем при приемането на интернет сигнал през кабела. Кабелът е свързан с първия ми рутер и успешно подава сигнал на лаптопа, но не може да се справи с новия рутер. Кабелът минава през стената и не мога да го сменя. Когато го свържа с друг рутер отново не може да се свърже. Когато свържа новия рутер със стария чрез друг, по-къс кабел, се получава връзката и работи както трябва, но не ми върши работа. Има ли начин да оправя проблема без да се налага да сменям кабела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблемът е в кабела. Предполагам би било голяма играчка да се прекарва наново друг кабел, та си мисля, че смяна на конекторите на сегашния кабел (както си стои прекаран) е добра отправна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблемът е в кабела. Предполагам би било голяма играчка да се прекарва наново друг кабел, та си мисля, че смяна на конекторите на сегашния кабел (както си стои прекаран) е добра отправна точка.

Благодаря за бързия отзив! Опитвах вече да сменям конекторите на кабела няколко пъти, но няма разлика (ако конекторите са пластмасовите жакове на големия кабел, които разпределят 8-те малки кабелчета).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам спазваш цветово подреждане, защото това е от значение. Има си и стандарти даже, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спазвам го. Първият път, когато го сменях, наредих цветовете така както бяха наредени в едно по-късо кабелче, което вървеше заедно с рутера и нямаше разлика. След това рязах отново и наредих цветовете така както са наредени в другия край на кабела с надеждата, че някъде може би съм разменил нещо, но за мое съжаление и там бяха наредени по абсолютно същия начин както при отделното кабелче и отново нямаше разлика при свързването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е свързан кабелът към двата рутера, отчитат ли го като свързан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е свързан към двата рутера, на този, който дава интернет, му свети лампичката за съответната дупка, в която е включен, а на другия и включен и изключен няма промяна в светенето на лампичките. В момента съм свързал новия рутер от друго място с друг кабел към стария рутер и си върви нормално. Лампичките отново светят по същия начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на втория рутер (въпросния WR740N) при някакъв проблем с кабела, свързан към WAN, най-вероятно ще пише "WAN port is unplugged" или нещо такова. Има ли такова съобщение на първата страница в настройките ("Status")?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не смените използващите се 4 проводника със другите които не се използват ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно полезно четиво за автора на темата. След като се ориентира във схемите за крипване на RJ45 които са точно 4ри на брой няма да е зле да провери и долната таблица за  честотони разсейки (шумове). Всеки един шум си има определена амплитуда на закъснение според таблицата. Проблема е че не знам къде точно ще успее да си намери тестер за шумовеа ако изобщо му се занимава да търси такъв...

Oсвен това да разгледа и това видео.

A тук има какво да се види нагледно. http://www.youtube.com/results?search_query=Building+A+Cisco+Lab+making+patch+cable&oq=Building+A+Cisco+Lab+making+patch+cable&gs_l=youtube.3..33i21.4475.10824.0.11367.30.27.3.0.0.0.291.2481.23j3j1.27.0...0.0...1ac.1.11.youtube.1SJpGIbxkVE

И не на последно място искам да отбележа че по стандарт перата на кабела трябва да са отрязани и крипнати на разстояние от 11 до 13 мм.

Точно толкова е по стандарт разстоянието за да може да влезнат адекватно във RJ45 без да създават предпоставки за шумове или увреждане на самите пера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда не е по моите сили да го оправя. Ще търся човек, който разбира повече, да ми го оправи на място. Благодаря за помощта все пак! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.