Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Emo Petkov

Избор на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да попитам някой може ли да ми да даде съвет каква видео карта да си взема.Проблема е че много ми насича когато си пусна видео от нета.Изобщо дори един ЦС не може да зареди :( .Направо ужасна работа :( Прилагам две снимки с информацията за машината ми.Търся карта до макс 100лв.Благодаря за помоща предварително.

post-343097-0-00219100-1382986246_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PowerColor HD7730 1GB GDDR5 108.86 лв. с ДДС

Би трябвало кадрите да се вдигнат с тази карта. Но пък процесора ти е доста бавен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало кадрите да се вдигнат с тази карта. Но пък процесора ти е доста бавен.

А можеш ли да ми препоръчаш и процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо на старо трябва да търсиш. Потърси из сайтовете за обяви процесори за сокет 775. Но повече от 100 лв. не давай. Не си струва да инвестираш в тая стара машина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можеш ли да ми препоръчаш и процесор

До колкото разбирам без по хубав процесор няма смисъл от по-хубава видео карта....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нова видео карта положението може и да се пооправи, но не и значително. Най-добре да посъбереш пари и да закупиш нова конфигурация. Ако имаш възможността, разбира се! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам без по хубав процесор няма смисъл от по-хубава видео карта....?

Това как ти се струва?

[*]

Име на продукта:
Intel BX80571E3400SLGTZ
[*]
Най-ниска цена:
[*]
Оценка за продукта:
0 от 5
[*]
Коментари на потребители:
[*]
Категория:
[*]
Марка:
[*]Общи характеристики

[*]

Кулър
Да
[*]
Number of Cores
2
[*]
Вид на процесора  
[*]
Сокет  
[*]
Скорост на процесора  
[*]
Базова скорост (FSB)  
[*]
L2 Cache
1024 KB
[*]
Архитектура  
45

Това как ти се струва?

Аз си имам един лаптоп той е корав ама искам и това настолно компче малко да го раздвижа.Поне цс да мога да играя без да насича :) със смяна на видео картата само ще се получи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT GeForce® GT 610 (2048MB DDR3)

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GT610-2GB-SD3

С тази видео карта ще живне ли поне цс-а без смяна на процесора ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е добра. Бих препоръчал на автора да сложи 64 битова ОС, за да може да се възползва от 4те гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е добра. Бих препоръчал на автора да сложи 64 битова ОС, за да може да се възползва от 4те гб рам.

ОС-а е 64 бит.На мен също ми е странно защо не вдигна рам-а до 4гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС-а е 64 бит.На мен също ми е странно защо не вдигна рам-а до 4гб

Оригинална ли е или е някакъв боклук от замунда тая 7ца? Пробвай с друга ОС.

Иначе, ако можеш да отделиш още малко пари можеш да вземеш тази: http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7730-2G-DDR3-BULK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе, ако можеш да отделиш още малко пари можеш да вземеш тази: http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7730-2G-DDR3-BULK

Ааа не е оргинална....няква замунда/арена версия е :) Само не разбрах.Видео картата ще сменя обаче доколкото разбирам май ще трябва и процесора?Само със смяната на видео картата няма ли да си реша проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е по-слаба!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа не е оргинална....няква замунда/арена версия е :) Само не разбрах.Видео картата ще сменя обаче доколкото разбирам май ще трябва и процесора?Само със смяната на видео картата няма ли да си реша проблема?

Проблема със? Подкарването на цс ли? Да ще го решиш. И видео 512ка да вземеш от 50-60лв пак ще подкараш cs 1.6 без проблеми, то няма и смъсъл според мен да се дават над 100лв за видео за този компютър като той самият не струва повече от 160-170, ценното в него е рамта, другото е слабо вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема със? Подкарването на цс ли? Да ще го решиш. И видео 512ка да вземеш от 50-60лв пак ще подкараш cs 1.6 без проблеми, то няма и смъсъл според мен да се дават над 100лв за видео за този компютър като той самият не струва повече от 160-170, ценното в него е рамта, другото е слабо вече.

хахах да ценна е защото аз я купих допълнително.Иначе беше 1гб :) Ок дай някоя видео 512ка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

земи си на старо няква 8500GT или 9800GT, нещо от тоя сорт... Аз преди бях на компютъра с Intel Core 2 duo + 8500ГТ (512 мб версията) и ми подкарваше дори Call of duty Modern Warfare 2 на Medium settings :Д А рамта беше 1 гб. Така че,която и карта да вземеш от по-горните - все ще ти върши работа за тези ти цели!

За какво говорим - http://www.youtube.com/watch?v=Ca5uCO9xPPE :D:D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT GeForce® GT 610 (2048MB DDR3)

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GT610-2GB-SD3

Мдаа, става за редене на тетрис. Офиса също върви перфектно и за филми става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на и се чудя дали ще тръгне на моята кочинка защото не съм много наясно дали ще стане в слота който имам за видео карта(става въпрос за PCI 2.0 / 2.1 и т.н.

Green HD5450 2GB DDR3 HDMI V2 Чип:
Публикувано изображение  ATI Обем на видео паметта:
2048 MB Тип видео памет:
DDR3 Интерфейс:
PCI-E Допълнителна информация:
Green HD5450 2GB DDR3 HDMI V2

Публикувано изображение Part Number AX5450 2GBK3-SHV2

• Публикувано изображениеГрафично ядро на видео картата  RADEON HD5450
  • Публикувано изображениеВидео памет на графичната карта  2GB DDR3
  • Публикувано изображениеСкорост на ядрото на графичната карта  650MHz
  • Публикувано изображениеСкорост на паметта на видеокартата  500MHz x2
  • Публикувано изображениеШина на паметта  64bit
  • Публикувано изображение DirectX® поддръжка  11
  • Публикувано изображениеШина ( стандарт ) за свързване  PCIE 2.1
  • Публикувано изображение Standard Display Connecors  DL-DVI-D/HDMI/VGA

Публикувано изображение Feature поддръжка

• OpenGL  поддръжка
  • CrossFireX™ Technology  поддръжка
  • ATI Stream Technology  поддръжка
  • ATI Hypermemory Technology  поддръжка

Публикувано изображение Display поддръжка

• VGA Изход (интерфейс)  On Board
  • DVI Изход (интерфейс)  Dual Link DVI-I x1
  • HDMI  On Board
  • HDCP поддръжка  поддръжка

Публикувано изображение Maximum Resolution

• VGA  2048x1536
  • DVI  2560x1600
  • HDMI  1920x1200

Публикувано изображение Power Specs + Board Dimensions

• Board Dimensions  168mmx69mmx19mm
  • Minimum System Power requirement (W)  350W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста слаба карта. :(  Повече от 30лв. не си заслужава да даваш за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от нея. Много е зле. Безплатно да ми я даваш, не я искам! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе момче казах ти , виж в продавалника 8500GT/9800GT ... Според мен са ти предостатъчни за тези цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе момче казах ти , виж в продавалника 8500GT/9800GT ... Според мен са ти предостатъчни за тези цели.

Тия карти, колкото и удобно да си ги разделил с наклонена черта, не са в един клас и имат различни енергопотребления и изисквания към захранващият блок. Не подвеждай колегата да си вземе втората и да си изгори компютъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да,но той не е казал какво е захранването. И щом му предлагате по-нови карти,следва че ще издържи поне 9800GT. Иначе каквото говоря за 8500GT си е истина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да,но той не е казал какво е захранването. И щом му предлагате по-нови карти,следва че ще издържи поне 9800GT. Иначе каквото говоря за 8500GT си е истина. 

Незнайно как си правиш такава сметка, след като предлаганите от нас модели са бюджетни и потреблението на 9800ГТ е колкото две или три такива карти накуп. Изводите ги изсмукваш някак си от пръстите. Дано да не излезе няква кир, че може и да я реглътнеш. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.