Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

приятели имам следния проблем на настолния комп ползвам

Wireless USB Adapter на SWEEX намирам рутера но не иска да се свърже, паролата е вярна и като я вкарам изписва нещо от рода "aqualin adress" и така известно време и резултат никакъв пробвах да се свържа към хот спота на телефона проблем никакъв!Рутера е ТП линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приятели имам следния проблем на настолния комп ползвам

Wireless USB Adapter на SWEEX намирам рутера но не иска да се свърже, паролата е вярна и като я вкарам изписва нещо от рода "aqualin adress" и така известно време и резултат никакъв пробвах да се свържа към хот спота на телефона проблем никакъв!Рутера е ТП линк

А на маршрутизатора пуснат ли е DHCP? И пробвахте ли със статичен адрес?

П.П. И пускането на един и същ пост в няколко теми не се толерира във форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на маршрутизатора пуснат ли е DHCP? И пробвахте ли със статичен адрес?

П.П. И пускането на един и същ пост в няколко теми не се толерира във форума

сори нов съм няма да се повтори със статичен ИП на wi fi адаптера ли?за DHPC нямам идея какво е малко съм бос по тази тема

сори нов съм няма да се повтори със статичен ИП на wi fi адаптера ли?за DHPC нямам идея какво е малко съм бос по тази тема

ами лаптопа ми се свързва а не е със статично ИП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами лаптопа ми се свързва а не е със статично ИП

А каква е нетмаската на лаптопа?

В cmd:

ipconfig /all

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е нетмаската на лаптопа?

В cmd:

ipconfig /all

ами на лаптопа не съм въвеждал нищо всичко е на автоматичен ИП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами на лаптопа не съм въвеждал нищо всичко е на автоматичен ИП

Ако искате да ви се помогне моля дайте тази информация. Без нея мога само да гадая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да ви се помогне моля дайте тази информация. Без нея мога само да гадая!

ok  може ли да ти пиша по късно защото лаптопа не е до мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ok  може ли да ти пиша по късно защото лаптопа не е до мен :)

Безжичната карта е със собствен софтуер. Трябва да влезеш в него и да избереш опцията Windows да управлява свързването към безжичните мрежи. Тогава всичко ще се закачи без проблеми.

Постващия не знае за какво му говориш Капитане. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжичната карта е със собствен софтуер. Трябва да влезеш в него и да избереш опцията Windows да управлява свързването към безжичните мрежи. Тогава всичко ще се закачи без проблеми.

Ами да пита, Емо, аз винаги обяснявам и пояснявам (ако има кой да слуша :) )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да пита, Емо, аз винаги обяснявам и пояснявам (ако има кой да слуша :) )

Софтуера не ми трябва ....картата работи и без него както съм написъл към хот спота на телефона се закачам към рутера ТП линк не мога!Изписва ми "aquaring adres"(или нещо такова) картата примигва два три пъти и спира и казва,че не може да се закачи към рутера между другото ОС е ХП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуера не ми трябва ....картата работи и без него както съм написъл към хот спота на телефона се закачам към рутера ТП линк не мога!Изписва ми "aquaring adres"(или нещо такова) картата примигва два три пъти и спира и казва,че не може да се закачи към рутера между другото ОС е ХП

Да попитам за втори път: искате ли помощ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да разбира се

Добре, изпълнете следната команда на машината, която има достъп до интернет:

ipconfig /all

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да разбира се

лошото е,че съм на работа, а картата е в нас ако може да ми обясниш какво да променя и как мися,че ще се оправя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лошото е,че съм на работа, а картата е в нас ако може да ми обясниш какво да променя и как мися,че ще се оправя :)

настройте статичен адрес от същата мрежа като на работещия компютър като за пазите DNS, gateway, netmask насторйките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

настройте статичен адрес от същата мрежа като на работещия компютър като за пазите DNS, gateway, netmask насторйките

аз това щях да го направя но и на лаптопа нищо не е настройвано всичко е на атом. ИП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз това щях да го направя но и на лаптопа нищо не е настройвано всичко е на атом. ИП

След като сам знаете какво да направите защо питате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сам знаете какво да направите защо питате?

защото не се закача въпреки всичко пише "aquairing adres" примигва картата и накрая казва,че не може да се закачи мислех да променя МАК адреса като на лаптопа който се закача но на безжичната карта не ми дава такава опция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото не се закача въпреки всичко пише "aquairing adres" примигва картата и накрая казва,че не може да се закачи мислех да променя МАК адреса като на лаптопа който се закача но на безжичната карта не ми дава такава опция

А замисляли ли сте се че може да нямате достъпни адреси в DHCP и за това картата не получава адрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А замисляли ли сте се че може да нямате достъпни адреси в DHCP и за това картата не получава адрес

ами имало е моменти в които сме се закачали два лаптопа и телефон за рутера и не е имало проблем само с тази карта се появи този проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А инсталирал ли си го или само драйвера си сложил? Освен това си сложи най-новите драйвери на чипсета на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами имало е моменти в които сме се закачали два лаптопа и телефон за рутера и не е имало проблем само с тази карта се появи този проблем

Тогава гледате драйверите на картата и ако всичко е наред, но картата не се свързва си купувате свястна карта (а не световно неизвестна такава)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Момче! Погледни внимателно и го прочети наново, какво ти е написал Emokostov в пост №8

"Безжичната карта е със собствен софтуер. Трябва да влезеш в него и да избереш опцията Windows да управлява свързването към безжичните мрежи. Тогава всичко ще се закачи без проблеми."

..."и да избереш опцията Windows да управлява свързването към безжичните мрежи."

Ето снимка:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А инсталирал ли си го или само драйвера си сложил? Освен това си сложи най-новите драйвери на чипсета на д

пак повтарям без софтуер се свързвам с хот спота на телефона проблем няма нет има шернат от телефона КАРТАТА РАБОТИ когато опитам да се закача за другия рутер ТП линк НЕ СТАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак повтарям без софтуер се свързвам с хот спота на телефона проблем няма нет има шернат от телефона КАРТАТА РАБОТИ когато опитам да се закача за другия рутер ТП линк НЕ СТАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Тогава проблема е в картата, или не поддържа някакво криптиране или просто е с проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.