Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Днес, преинсталирах Windows-а (7 x64) на лаптопа (модел Acer Aspire 5750g) и понеже съм "загубил" инсталационни диск с драйвърите, влезнах в сайта на производителя и по модела си свалих всичките. Инсталирах ги и готово, всичко работи на 6! Но забелязах, че в Device manager-а има жълто квадратче с удивителен на PCI Simple Communications Controller, за който нямам инсталиран драйвър, защото такъв неприсъстваше сред останалите. Ако диска ми беше наличен, може би Windows-а щеше да ги го намери от него, но го нямам в момента и трябва да го инсталирам сам. Мисля, че проблема го обясних достатъчно, но ако трябва и друга информация, моля кажете и ще ви я предоставя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последвайте тази връзка. http://www.makeuseof.com/tag/how-to-find-unknown-device-drivers-by-their-vendor-device-id/ -как да откриете драйвери за неизвестно устройство.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пък използвай тази програма. Ще ти помогне за минута

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да се оправя в сайта. Избирам Desctop Boards, след това на Product line не знам какво да избера от списъка. По данни на Speccy никое от изброените не съвпада с дъното ми.

Или пък използвай тази програма. Ще ти помогне за минута

Свалих и инсталирах програмата, веднага след пускането й намери, че имам липсващ драйвър и предложи по DevID (PCIVEN_8086&DEV_1C3A&SUBSYS_05041025&REV_04) да го намери в онлайн, но за съжаление не успя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да се оправя в сайта. Избирам Desctop Boards, след това на Product line не знам какво да избера от списъка. По данни на Speccy никое от изброените не съвпада с дъното ми.

Свалих и инсталирах програмата, веднага след пускането й намери, че имам липсващ драйвър и предложи по DevID (PCIVEN_8086&DEV_1C3A&SUBSYS_05041025&REV_04) да го намери в онлайн, но за съжаление не успя.

Виж тук какво пише. Инсталирал ли си драйвера на чипсета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към драйверите за лаптопа

Публикувано изображение

Драйвера би трябва да е този Download

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер! И извинявайте за късния отговор, но имах неотложно излизане.

Виж тук какво пише. Инсталирал ли си драйвера на чипсета?

Да, прочетох го. Проблемът му е бил в липсата на драйвър за чипсета, само че този драйвър аз го инсталирах пръв.

Тази програма го откри, свали го и след рестарт липсата му изчезна в Device manager-а за което съм Ви благодарен!

......

Всички драйвъри съм ги свалил точно от там, от където сте показъл! И да, драйвърът за чипсета, който сте ми дал съм го инсталирал пръв, но въпреки това имам проблем.

PS Благодаря на всички отзовали се! Без Ваша помощ, отделено време и съвети нямаше да се справя!

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.