Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Marian Popov

Автоматично скролване и loop

Препоръчан отговор

Здравейте,

от 2 часа се мъча да свърша една работа, но нещо не ми се удава, та ви моля спешно за помощ. Задачата е следната, имам един Word документ със снимки и текст. трябва да го пусна на един компютър на цял екран и да се движи бавно нагоре, за да може да се чете. До тук съм го направил като конвертирах документа в PDF и с Acrobat Reader го пускам на фул скриин, след което активирам оприята за ауто скрол с клавишна комбинация CTRL+SHIFT+H. Проблема идва когато документа свърши. Задачата е да се превърта до безкрайност отначало. Актобата има опция в настройките за фул скриин Loop After Last Page, но тя работи когато не е включена опцията за автоматично скролиране на документа.

Дайте моля ви някакви идеи как да го направя.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши движението на клипче. Видеоплеърите имат опция за автоматично повторение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За автоматично, непрекъснато скролиране на документа е необходимо да сте в режим View -> Full Screen и да сте направили по-горните настройки, като в квадратчето Advance every впишете времето, в секунди (максималната стойност е 60), необходимо за разглеждане на една страница. Процесът на скролиране е безкраен да момента, в който натиснете клавиш ESC.

И, да направете си клипче, изборът си е Ваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За автоматично, непрекъснато скролиране на документа е необходимо да сте в режим View -> Full Screen и да сте направили по-горните настройки, като в квадратчето Advance every впишете времето, в секунди (максималната стойност е 60), необходимо за разглеждане на една страница. Процесът на скролиране е безкраен да момента, в който натиснете клавиш ESC.

И, да направете си клипче, изборът си е Ваш!

Addobe reader няма тази опция.

Потребителя иска да е на цял екран(това го прави) и да се движи(мести), скролира - автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Addobe reader няма тази опция.

Потребителя иска да е на цял екран(това го прави) и да се движи(мести), скролира - автоматично.

Има я. Опитайте, ако ви се занимава.  Или може би моят pdf документ го задвижва двигател от III, не от IV род.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В полето Advance every ако сложим примерно 10, се случва следното. Документа се скролира на Ful Screen до края му, след това изчаква 10 секунди и започва да сменя страниците на всеки 10 секунди БЕЗ да скролира. Надявам се, че преди да пишете нещо, в което сте сигурни, сте го пробвали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В полето Advance every ако сложим примерно 10, се случва следното. Документа се скролира на Ful Screen до края му, след това изчаква 10 секунди и започва да сменя страниците на всеки 10 секунди БЕЗ да скролира. Надявам се, че преди да пишете нещо, в което сте сигурни, сте го пробвали.

Точно така.

Има я. Опитайте, ако ви се занимава.  Или може би моят pdf документ го задвижва двигател от III, не от IV род.

Не знам за вашият двигател, но моите са два Мишков и Клавиатурен и нито един от тях след като достигна до последната страница не може да започне да повтаря скролирането отново.

Явно аз съм много бос, с голямо желание ако на вас ви се занимава, ще искам да го видя.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Задачата е да се превърта до безкрайност отначало. ...

Да, документа се превърта, докато се натисне клавиш Esc. Да, всяка страница се задържа точно толкова време, колкото сте й указали.

Следващият път си задайте правилно въпроса, за да Ви разберат и такива "малоумни" като мен. Никъде не е написано, че превъртането на документа трябва да се осъществява като скрол.

Приятен ден Ви желая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, документа се превърта, докато се натисне клавиш Esc. Да, всяка страница се задържа точно толкова време, колкото сте й указали.

Следващият път си задайте правилно въпроса, за да Ви разберат и такива "малоумни" като мен. Никъде не е написано, че превъртането на документа трябва да се осъществява като скрол.

Приятен ден Ви желая.

......на цял екран и да се движи бавно нагоре, за да може да се чете.............след което активирам опцията за автоскрол..............Проблема идва когато документа свърши. Задачата е да се превърта до безкрайност отначало. ..........................................................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Marian Popov,

и друго се сетих, защо не прехвърлите word документа в Power point?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Marian Popov,

и друго се сетих, защо не прехвърлите word документа в Power point?

Пробвах се с Power Point, но нещата хич не се получават така както искам. В крайна сметка реших проблема по много тъп начин. Понеже са само 3 странички, копирах ги многократно и направих документ от около 150 страници. Експортнах го като PDF и го пуснах да се скролира. Рано или късно ще спре, но се надявам времето да е достатъчно. Освен това го записах със един скриин рекордер на видео и мога ако се наложи да го пускам като видео с опция repeat. Грубо решение, но ще ми свърши работа надявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.