Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mrX?

Някои да има идея какво значи 0.5 ГДШ-28 0м

Препоръчан отговор

Миналата седмица попаднах да един говорител. Отзад пише 0.5 ГДШ-28 0м и ОТК-73 и сега се чудя какво означава. Според мен е 0.5w на 28 ома така ли е или не.

Смятам да си направя от 2 такива колонка за телефона, подходящи ли са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид под "колонка за телефон"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата седмица попаднах да един говорител. Отзад пише 0.5 ГДШ-28 0м и ОТК-73 и сега се чудя какво означава. Според мен е 0.5w на 28 ома така ли е или не.

според мен е половин ват, 28 милиметра диаметър. А съпротивлението може да се измери с мултимер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как смяташ да я правиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

усилвател и 9v батерия с 2-ва такива говорителя и всичко това събрано в кyтия от str8 :) а може и друга по-малка зависи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Напиши диаметъра на говорителя, за да го погледна от каталога им. Измери го в милиметри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил съм такова, но не помня каква беше интегралата. Само мога да ти кажа, че с този говорител нищо няма да стане, още повече с два. Трябва ти хубав говорител. Ако ползваш готовия кит, който си мисля, мога да ти дам повече сведения, защото съм правил такива и знам какво се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорителя всъщност се казва 0.5ГДШ-2 - 0.5 вата  8 ома

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Говорителя същност се казва 0.5ГДШ-2 - 0.5 вата  8 ома

Това е много по вярно, от което той е написал. А що се касае за  "ОТК-73" Това е крайна проверка на изделието от човек с номер 73 , работещ в завода им по онова време. Всички работници на длъжност ОТК си имаха номер, за да им се търси отговорност за некачествена продукция. Така си беше и в...България!" ined"  ви  е отговорил изчерпателно на въпроса. А вие "преписвайте" правилно всичко, щом искате отговор!

По каталог е същият модел като на снимката Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ти какво очакваш аз съм на 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не пречи да преписваш правилно. Кажи сега каква е схемата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако питането е за мен, очаквам да се скриеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

http://hobby.neomontana-bg.com/kit55.htm или http://www.dobrikit.dir.bg/page20.htm незнам

не виждам какво лошо има човек да пита

Първата схема е подходяща, но токът на батерията ще е малко и последната много бързо ще се изтощава.  Втората схема е неподходяща за целта. При първият вариант е по добре да се направи малко токоизправителче с няколко елемента или да си закупиш такъв кит. Има да се продават и са по няколко лева, но без захранващият трансформатор. Ако добавиш и него, цената ще е от порядъка на около 8-10 лева за всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някакви други предложения за схеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hobbykit.eu/hobbyb/h1000.html

Изпитано и работи, но с този говорител нищо няма да стане, звукът ще е ужасяващ.

С тази схема и 9v батерия кара около 2 часа, с почивки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а нещо с напражение 3.7волта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

mrX?, на 31 Окт 2013 - 6:34 PM, написа: а нещо с напражение 3.7волта

Защо не опиташ и с 1,5 волта? Знаеш ли колко се излагаш?Използвач "чип" за стъпало. Ето ти едно предложение за твоите претенции: http://www.ti.com/lit/ds/snas545a/snas545a.pdf   LM386 С две такива чипчета ще направиш две крайни стъпала. Могат да работят на около 4 волта, както искаш. Но това значи, че батерията ти ще се изтощава много бързо. Явно нямаш понятие по тези въпроси. Важно, че имаш мерак. Погледни datasheet на схемата:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не няма нужда. имам 3.7 литиево-йонна акомулаторна батерия и искам с нея да я направя. така ще може да се зарежда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.