Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bluelight

Нова конфигурация до 900 лв

Препоръчан отговор

Здравейте, едни приятели от Бургас са много доволни от конфигурациите, които правите, за което съм ви благодарен много, вие казвате, аз поръчвам и сглобявам. Малкия иска да прецака родителите, че иска нов компютър, да играе на най-новите игри, а предната конфигурация, която сглобихме беше: Processor Name :  AMD Phenom II X4 B50 Motherboard : ASRock 785GM-S3 2048 MB PC3-10600 DDR3 SDRAM A-DATA Technology * 2 броя Video : ATI RADEON HD 4670 1GB GDDR3 DRIVE : Seagate ST500DM002 (500 GB) 

има DVD записвачка...

Сега, аз не искам да набутвам родителите, процесора е с отключено четвърто ядро(не беше много сложно), но май му е вече времето, бих желал, да се добави и кутия, защото тази е старата, другото ще се сглобява, надявам се на добри съвети :-)

Ако може да запазим нещо, извинявам се, че не съм качил линкове, ще редактирам темата ако трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът, какъв е?

Възможно е използването на харда, и ако е със сата интефейс двд-то също.

ПП: Бюджет e 900 лв. правилно...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът, какъв е?

Възможно е използването на харда, и ако е със сата интефейс двд-то също.

ПП: Бюджет 900 лв - да...! Ако мониторът е с ниска резолюция, е добре да се наблегне на процесора

Монтитор LG E2342 , без да се поръчва монитор, в момента пиша с репорт от HWinfo - като гледам се ползва на резолюция от 1920 x 1080, аналогово.

Записвачка - Optiarc DVD RW AD-7170A, до колкото виждам е IDE... Значи нова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?

В заглавието е написано какъв е бюджета.

Хубавото е че ще може да се ползва твърдия диск, RAM паметта, записвачката, както и евентуално захранването (ако не е някакво китайче ще е добре). Видеокартата е слаба, но на първо време предполагам че няма да е проблем да се ползва.

Ето така примерно:

Gigabyte B85-HD3 - 148,49 лв.

Intel® CoreTM i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box - 391,49 лв.

Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower - 85,49 лв.

Общо: 625,47 лв. + безплатна доставка.

Другия вариант е да разпродаваш старото дъно, процесор и видеокарта и ги влагаш в нова видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, bluelight! Може да се ползват: записвачката, харддиска, рамта! Ето моето предложение:

Обща стойност - 900.47 лв. с ДДС

Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих продал старите видеокарта и рам памет.

С добавяне на кит от 2х4 ГБ,и някоя нова карта,нещата ще си заспят за доста дълго време.Може би ще трябва и захранването да се смени,стига да е ясно какво е настоящето.

И ще излезе доста по-евтино от бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах рамта 4GB или 2GB ? 

2x2 т.е. 4 GB

Аз лично при този случай не бих взел AMD или i3, тъй като в бюджета спокойно влиза i5 и разполагам с половината от нужните части. Горе не съм добавил захранване при положение, че все още не знаем с какъв модел такова разполага автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 536.39 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49912p1r50071p1r49615p1rf.html
Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W Обща стойност - 899,07лв. Аз на тоя Fortron по-горе му нямам доверие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазваш РАМ-та и харда според мен. AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-DS3P/AM3+ TUL AX7950 3GBD5-2DHV2 CM K350 W/600W PSU 2GB DDR3 1333 A-DATA PRO х 2бр. Обща стойност - 905.87 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49912p1r49108p1r46784p1r45335p2rf.html

Карта 7950 + 6300 проц + 8GB RAM всяка игра ще върви по вода. Ако искаш може да вземеш 8320, като махнеш РАМ-та и останеш само с 4GB. Рам-а е на 1333, защото и твойта е на толкова, но това не е толкова фатално, че е на 1333.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8320 ще убие 6300 в игрите. Щом се побира в бюджета при това с R9 270 не мисля че има по-подходящ избор. Особено срещу i3...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта можем да я видиме по-точно като модел пак с HWINFO от главния екран в дясната част под данните за видеото.

Публикувано изображение

Аз поне разбрах,че записвачката е IDE а сегашните дъна нямат такъв порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук спираме, просто сте идеални, утре ще добавя и точните характеристики на рам-а. Но ви благодаря, на всички!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи коя конфигурация си избрал - Любопитно ми е :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8320 ще убие 6300 в игрите. Щом се побира в бюджета при това с R9 270 не мисля че има по-подходящ избор. Особено срещу i3...

Разликата е нищожна http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/5 даже в някой игри 6300 е пред 8320. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.