Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, едни приятели от Бургас са много доволни от конфигурациите, които правите, за което съм ви благодарен много, вие казвате, аз поръчвам и сглобявам. Малкия иска да прецака родителите, че иска нов компютър, да играе на най-новите игри, а предната конфигурация, която сглобихме беше: Processor Name :  AMD Phenom II X4 B50 Motherboard : ASRock 785GM-S3 2048 MB PC3-10600 DDR3 SDRAM A-DATA Technology * 2 броя Video : ATI RADEON HD 4670 1GB GDDR3 DRIVE : Seagate ST500DM002 (500 GB) 

има DVD записвачка...

Сега, аз не искам да набутвам родителите, процесора е с отключено четвърто ядро(не беше много сложно), но май му е вече времето, бих желал, да се добави и кутия, защото тази е старата, другото ще се сглобява, надявам се на добри съвети :-)

Ако може да запазим нещо, извинявам се, че не съм качил линкове, ще редактирам темата ако трябва.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът, какъв е?

Възможно е използването на харда, и ако е със сата интефейс двд-то също.

ПП: Бюджет e 900 лв. правилно...!

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът, какъв е?

Възможно е използването на харда, и ако е със сата интефейс двд-то също.

ПП: Бюджет 900 лв - да...! Ако мониторът е с ниска резолюция, е добре да се наблегне на процесора

Монтитор LG E2342 , без да се поръчва монитор, в момента пиша с репорт от HWinfo - като гледам се ползва на резолюция от 1920 x 1080, аналогово.

Записвачка - Optiarc DVD RW AD-7170A, до колкото виждам е IDE... Значи нова...

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?

В заглавието е написано какъв е бюджета.

Хубавото е че ще може да се ползва твърдия диск, RAM паметта, записвачката, както и евентуално захранването (ако не е някакво китайче ще е добре). Видеокартата е слаба, но на първо време предполагам че няма да е проблем да се ползва.

Ето така примерно:

Gigabyte B85-HD3 - 148,49 лв.

Intel® CoreTM i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box - 391,49 лв.

Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower - 85,49 лв.

Общо: 625,47 лв. + безплатна доставка.

Другия вариант е да разпродаваш старото дъно, процесор и видеокарта и ги влагаш в нова видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, bluelight! Може да се ползват: записвачката, харддиска, рамта! Ето моето предложение:

Обща стойност - 900.47 лв. с ДДС

Успех! :)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих продал старите видеокарта и рам памет.

С добавяне на кит от 2х4 ГБ,и някоя нова карта,нещата ще си заспят за доста дълго време.Може би ще трябва и захранването да се смени,стига да е ясно какво е настоящето.

И ще излезе доста по-евтино от бюджета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах рамта 4GB или 2GB ? 

2x2 т.е. 4 GB

Аз лично при този случай не бих взел AMD или i3, тъй като в бюджета спокойно влиза i5 и разполагам с половината от нужните части. Горе не съм добавил захранване при положение, че все още не знаем с какъв модел такова разполага автора.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 536.39 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49912p1r50071p1r49615p1rf.html
Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W Обща стойност - 899,07лв. Аз на тоя Fortron по-горе му нямам доверие. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазваш РАМ-та и харда според мен. AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-DS3P/AM3+ TUL AX7950 3GBD5-2DHV2 CM K350 W/600W PSU 2GB DDR3 1333 A-DATA PRO х 2бр. Обща стойност - 905.87 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49912p1r49108p1r46784p1r45335p2rf.html

Карта 7950 + 6300 проц + 8GB RAM всяка игра ще върви по вода. Ако искаш може да вземеш 8320, като махнеш РАМ-та и останеш само с 4GB. Рам-а е на 1333, защото и твойта е на толкова, но това не е толкова фатално, че е на 1333.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8320 ще убие 6300 в игрите. Щом се побира в бюджета при това с R9 270 не мисля че има по-подходящ избор. Особено срещу i3...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта можем да я видиме по-точно като модел пак с HWINFO от главния екран в дясната част под данните за видеото.

Публикувано изображение

Аз поне разбрах,че записвачката е IDE а сегашните дъна нямат такъв порт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук спираме, просто сте идеални, утре ще добавя и точните характеристики на рам-а. Но ви благодаря, на всички!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи коя конфигурация си избрал - Любопитно ми е :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8320 ще убие 6300 в игрите. Щом се побира в бюджета при това с R9 270 не мисля че има по-подходящ избор. Особено срещу i3...

Разликата е нищожна http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/5 даже в някой игри 6300 е пред 8320. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.