Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
napafkaN

Помощ относно как да си изтрия диск Ц и Д

Препоръчан отговор

Здравейте по заглавието сигурно ще разберете моят въпрос та ако може да ми кажете как да ги изтрия и 2-та диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да форматираш дял C и D на даден хард диск така ли?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да форматираш дал C и D на даден хард диск така ли?

Нещо такова по точно казано  изкам да изтрия цялата ми операционна система :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо такова по точно казано  изкам да изтрия цялата ми операционна система :)

Вероятно си с ОС Windows, която се намира на дял C обкновено. Имаш ли важна информия на дяловете? Ще се инсталира ли отново Windows или просто искаш хард диска да е празен и да го използваш за нещо друго?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като инсталираш уиндоус просто делийтваш двата дяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам вирус който се казва криптолокер или нещо такова и сега изкам просто да преинсталирам компа това е :) но нали не знам по точно не се сещам как ставаше нали с делването на Ц и Д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам вирус който се казва криптолокер или нещо такова и сега изкам просто да преинсталирам компа това е :) но нали не знам по точно не се сещам как ставаше нали с делването на Ц и Д 

Понеже въобще не знаеш как стават тези процедури, вируса ще ти помогнат да го махнеш колегите от HJT Team.Няма да се налага да преинсталираш Windows. Просто посети тази тема и изпълни инструлцийте там.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже въобще не знаеш как стават тези процедури, вируса ще ти помогнат да го махнеш колегите от HJT Team.Няма да се налага да преинсталираш Windows. Просто посети тази тема и изпълни инструлцийте там.

Предполагам е нещо подобно 

Много добре се е ориентирал човека към чиста инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам е нещо подобно

Много добре се е ориентирал човека към чиста инсталация.

Ориеонтирал се е, но няма да може да я направи. Затова го посъветвах да мине през антивирусния отдел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориеонтирал се е, но няма да може да я направи. Затова го посъветвах да мине през антивирусния отдел.

Доколкото схванах от поста му иска да преинсталира не да почисти заразата. А дали ще може - да ще може,както и аз успях с малко повече труд да преинсталирам за пръв път! Впрочем ето една връзка макар и към конкурентен форум.

Първият резултат в търсачката  https://www.google.com/webhp?client=aff-maxthon-newtab&channel=t2#channel=t2&q=http:%2F%2Fforums.kaldata.com%2Findex.php%2Ftopic%2F8793-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-windows-7%2F

Много трудно няма що .... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото схванах от поста му иска да преинсталира не да почисти заразата. А дали ще може - да ще може,както и аз успях с малко повече труд да преинсталирам за пръв път! Впрочем ето една връзка макар и към конкурентен форум.

Първият резултат в търсачката  https://www.google.com/webhp?client=aff-maxthon-newtab&channel=t2#channel=t2&q=http:%2F%2Fforums.kaldata.com%2Findex.php%2Ftopic%2F8793-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-windows-7%2F

Колега, нищо лично срещу теб или срещу постващия. Само че той няма и елементарна представа. Виж му само въпроса. Не че няма да му помогна или да му дам линк, кое как се прави, но ще трябва да седне и да почете доста. Така без да е подготвен поне малко няма да направи преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изчистването пробвах а и имах програмката който има онзи човек но ми я блокира този вирус :)

Колега, нищо лично срещу теб или срещу постващия. Само че той няма и елементарна представа. Виж му само въпроса. Не че няма да му помогна или да му дам линк, кое как се прави, но ще трябва да седне и да почете доста. Така без да е подготвен поне малко няма да направи преинсталация.

Добре е занм просто съм забравил половината а и която операциона система всички са с програми а четох някаде че така нещо не се получава ли какво ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изчистването пробвах а и имах програмката който има онзи човек но ми я блокира този вирус :)

Добре е занм просто съм забравил половината а и която операциона система всички са с програми а четох някаде че така нещо не се получава ли какво ?

Сваляш си Hirens' boot CD". Печеш го на един диск. Стартираш компютъра и зареждаш от CD-то. На диска има партишън менаджери. Избираш си един от тях. Триеш всички дялове от хард диска. Създаваш нови (поне 2). Инсталираш Windows на първия дял и.... готово.

EDIT:

На CD-то има "жива" дистрибуция на Windows XP. През нея може да си свалиш всички файлове, които са ти нужни и тогава минаваш на горната стъпка с триене на дяловете.

Успех!

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш си Hirens' boot CD". Печеш го на един диск. Стартираш компютъра и зареждаш от CD-то. На диска има партишън менаджери. Избираш си един от тях. Триеш всички дялове от хард диска. Създаваш нови (поне 2). Инсталираш Windows на първия дял и.... готово.

EDIT:

На CD-то има "жива" дистрибуция на Windows XP. През нея може да си свалиш всички файлове, които са ти нужни и тогава минаваш на горната стъпка с триене на дяловете.

Успех!

Принципно триенето на дяловете, цепенето на диска и форматирането на дялове става и с инсталационния диск на ОС. Ако няма какво да запазваш от този диск, пристъпи направо към инсталация с инсталационен диск. Ако обаче имаш нещо за запазване, първо се снабди с някоя празна флашка или външен твърд диск и прехвърли там нещата. После си преинсталирай на чисто ОС. Инсталирай си читава антивирусна програма и после си ВКЛЮЧИ ФЛАШКАТА/ДИСКА БЕЗ ДА ГИ ОТВАРЯШ!!! Сканирай ги и ако са чисти, тогава си ги прехвърли на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно триенето на дяловете, цепенето на диска и форматирането на дялове става и с инсталационния диск на ОС. Ако няма какво да запазваш от този диск, пристъпи направо към инсталация с инсталационен диск. Ако обаче имаш нещо за запазване, първо се снабди с някоя празна флашка или външен твърд диск и прехвърли там нещата. После си преинсталирай на чисто ОС. Инсталирай си читава антивирусна програма и после си ВКЛЮЧИ ФЛАШКАТА/ДИСКА БЕЗ ДА ГИ ОТВАРЯШ!!! Сканирай ги и ако са чисти, тогава си ги прехвърли на компютъра.

Добре но ако може да ми препоръчаш нали ОС който е windows 7 защото от замунда си изтеглих един когато за първи път правих преинстал и после компа трябваше да го нося да го оправят ( този windows 7 беше фалшив и направо после главата ме боля в смисъл фалшив неможеше да се активира кода )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре но ако може да ми препоръчаш нали ОС който е windows 7 защото от замунда си изтеглих един когато за първи път правих преинстал и после компа трябваше да го нося да го оправят ( този windows 7 беше фалшив и направо после главата ме боля в смисъл фалшив неможеше да се активира кода )

Линк не мога да ти дам, просто противоречи на правилата. Търсиш и четеш описанието, няма да теглиш нищо моднато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.