Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам известен опит с компютрите ,но съм изпуснал последните 3 годни и не мога да се орентирам :)

искам да свормирам една прилична машина за не повече от 400-500 лв.

Най голям проблем ми е дъното ,процесора и видео картата!

процесора ще интелски 2 ядра 1.6-2 ghz на ядро,

видео картата pci слот 512-1024 мб не повече ddr 2 

рам памет 2х2 ддр 2 

хард диск 200-500 гб 

мисля че среден клас захранване от 500W ще свъряши работа 

и остава дъното марката не ме притеснява но да препоръчате нещо стабилно ако трябва ще отрешем от видео картата или хард диска !

Благодаря за помоща предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB H81M-HD3 / 1150
I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
SHENHA  ATX MID TOWER SH-509

Обща стойност - 551.60 лв. с ДДС

п.с. Видеото е HD 4600

Редактирано от NextGen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва?

Нищо специално среден клас игри и тук там по тежки програми !

но като цяло просто ми трябва по съвременна машина 

днес дискутирах с един колега кои процесори се представят по добре тези с 1 ядро или тези с 2 ядра 

темата е доста обширна но според вас ако взем 2 процесора с еднакви параметри да речем 1 процесор 3.6ghz и един dual core 1.8ghz каква ще бъде разликата и дали този с 2 ядра по 1.8 ще бъде по бърз и по продуктивен ?

Редактирано от naziteror (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://nikem-bg.net/cart/50185p1r38518p2r43651p1r1001847p1r47067p1rf.html Asrock a88 extreme4 AMD 5600k 2x2GB Kingston HyperX 1600 500GB Western Digital blue Cooler Master TM case + 420 W Според мен въпросът трябва да бъде 2 или 4 ядра. Видеокартата е вградена в процесора, модел 7560D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо специално среден клас игри и тук там по тежки програми !

но като цяло просто ми трябва по съвременна машина 

днес дискутирах с един колега кои процесори се представят по добре тези с 1 ядро или тези с 2 ядра 

темата е доста обширна но според вас ако взем 2 процесора с еднакви параметри да речем 1 процесор 3.6ghz и един dual core 1.8ghz каква ще бъде разликата и дали този с 2 ядра по 1.8 ще бъде по бърз и по продуктивен ?

Обща стойност - 527.49 лв. с ДДС
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля процесори над 2 ядра да не ми предлагате пре достатъчни са ми 2 другите няма какво да ги правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля процесори над 2 ядра да не ми предлагате пре достатъчни са ми 2 другите няма какво да ги правя

Остаряла ви е информацията. В момента 2 ядра е съвсем, съвсем бюджетно решение. Нещо като минимум. Даже много трудно може да се намери едноядрен процесор (нов).  При положение, че в посочения бюджет се побира процесор с повече ядра (без значение дали са реални всичките), не виждам защо се дърпате. Конфигурация като предложените по-горе, ще са достатъчно актуални по-дълго време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интелски 2 ядра 1.6-2 ghz на ядро

Това ми е странно познат начин на описание, правено от смешниците от е-варна. Да ви кажа, не само за в момента, а никога не сте имали някакви знания за хардуера. Чудя се дали след няколко още предложения от колеги, които предложения са доста добри...Та дали няма да изцепите някоя реклама на онази фирма с линк, и да ни се похвалите колко мощен геймАрски компютър сте си намерили.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 501.70 лв. с ДДС

''Мощен'' двуядрен процесор, стабилно дъно с много благинки(USB 3.0, SATA 3), 4GB рам,  500W :top secret: захранване! Въобще всичко според изискванията! Видеокартата е вградена в процесора. Даже останаха парички за записвачка и допълнителна перка! :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е странно познат начин на описание, правено от смешниците от е-варна. Да ви кажа, не само за в момента, а никога не сте имали някакви знания за хардуера. Чудя се дали след няколко още предложения от колеги, които предложения са доста добри...Та дали няма да изцепите някоя реклама на онази фирма с линк, и да ни се похвалите колко мощен геймАрски компютър сте си намерили.

Според вас щях ли да пускам тема тук ако познанията ми за хардуер са на  високо ниво ? 

А за “онази фирма“  не мога да кажа нищо като не знам коя е и дори не живея в България в момента 

И ако може да не се отклоняваме от темата и да коментираме мойте мотиви за темата и компютърните ми познания 

Машините които колегите са предложили са хубави но предпочитам да събера малко повече информация преди да купувам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай ми се струва странна самата тема :) Човек, който не е в България, би трябвало да има доходи, различни от тези у нас и да не къта и брои стотинките. Но това е малко встрани от темата.

След като не сте в България, няма как да не знаете че цените ни, не се покриват със тези в страната в която се намирате. Това че не сте ни съобщили положението, както и да посочите сайт ,от който предпочитате да пазарите, прави всички предложения не съвсем адекватни. Вината за това си е лично Ваша, че не сте ни осведомил предварително.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас щях ли да пускам тема тук ако познанията ми за хардуер са на  високо ниво ? 

А за “онази фирма“  не мога да кажа нищо като не знам коя е и дори не живея в България в момента 

И ако може да не се отклоняваме от темата и да коментираме мойте мотиви за темата и компютърните ми познания 

Машините които колегите са предложили са хубави но предпочитам да събера малко повече информация преди да купувам 

Информация за хардуер не се събира по този начин, а с четене по хардуерните форуми и ревютата.

Навън се работи за поне 5-6 евро на час, или приблизително за 100лв. на ден (стремят се минималното възнаграждение да е поне 8.5 евра в съюза). Ако харчите половината за храна и други разходи, остават по 50лв. на ден. Тия 500лв. се отделят за не повече от 2 седмици без лишения... В България при средна заплата 600-700лв. се падат по 25-35лв. надник на ден. Сравнете 30лв. със 100лв. и ми обяснете, как тука си поръчваме конфигурации от по 1000лв. средно, а работещите навън ми се циганите с някакви си 500лв. ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията за живота в чужбина и по темата избрах частите според вашите съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още не си поръчал :

BB код:

Обща стойност - 530.06 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остаряла ви е информацията. В момента 2 ядра е съвсем, съвсем бюджетно решение. Нещо като минимум. Даже много трудно може да се намери едноядрен процесор (нов).  При положение, че в посочения бюджет се побира процесор с повече ядра (без значение дали са реални всичките), не виждам защо се дърпате. Конфигурация като предложените по-горе, ще са достатъчно актуални по-дълго време.

Колега, в грешка си.

А и щом мислиш, че осемте ядра на АМД за 200 лв. са реални... а FX-6300 се равнява на двуядрените i3-ки в бенчмарковете.

Ето и сравнение между пентиум G3420 (двуядрен) и четириядрен 750K - цък.

А пентиум започва да догонва i3 като производителност, а е на много по-ниска цена :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, обяснил съм единствено на автора, че процесори с повече ядра му се побират в бюджета. Преди моя пост е предложен i3 и А8. И двата имат повече от 2 ядра. Нито едно от другите споменати от вас неща, не съм го засегнал в поста си :)Поздрави и весело посрещане на новата година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми е интересно, дали изобщо може да се намери нов едноядрен процесор.

Аз предлагам някоя AMD базирана конфигурация с добро APU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой залежал по складовете. В скай в момента има един 60 левов семпрон :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.