Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Липсва ми един от дяловете

Препоръчан отговор

Преди малко направих преинсталация на чисто новата машина която днеска получих, и на пръв поглед всичко мина наред, когато почнах да инсталирам драйверите, най- неволно видях че нямам дял D, сега не знам защо е така може би това има връзка, но- дял C си е наред, записващото ми устройство ми е дял D, което е леко странно но си рекох че няма проблем ако само имената са разменени, но не дяла за музика, филми и т.н. го няма, а преинсталацията мина по учебник, какво предлагате ? Да не е нещо от настройките в биос-а ?

п.п. Операционната система е - 64битова Уиндоус 7 ултимейт.  http://prikachi.com/images/615/6703615J.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами форматирай го... Не се вижда защото: А) Не е форматиран. Напълно нормално за нова машина!!! Б) Не му е зададена буква, което също се оправя лесно. Влез в Диск Мениджмънта и виж кое е от двете и за 5 минути максимум проблема е решен. Аз залагам на А, щом машината е нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ето какво казва аида http://prikachi.com/images/632/6703632a.png

Ами форматирай го... Не се вижда защото: А) Не е форматиран. Напълно нормално за нова машина!!! Б) Не му е зададена буква, което също се оправя лесно. Влез в Диск Мениджмънта и виж кое е от двете и за 5 минути максимум проблема е решен. Аз залагам на А, щом машината е нова.

Малко съм превъзбуден ....ще може ли да ми кажете по- подробно ,.... моля 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в диск мениджмънта и ако не се справиш кажи какво виждаш като разделение на хард диска ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, спокойно, всичко е наред, няма грешка или проблем, просто има да свършиш още една операция. Отвори Старт менюто и напиши в полето за търсене "Disc managment", ще видиш само един резултат с иконка като зъбно колело, ако не ме лъже паметта... Там има една цветна графа на дисковото пространство. За да говорим конкретно - дай ни скрийншот конкретно от този отворил се прозорец. Но ако имаш Alocated или Unlocated като сектор, то значи не е зададен като дял. Но нека говорим с точност, ако ще е стъпка по стъпка, дай ни да видим какво пише там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, спокойно, всичко е наред, няма грешка или проблем, просто има да свършиш още една операция. Отвори Старт менюто и напиши в полето за търсене "Disc managment", ще видиш само един резултат с иконка като зъбно колело, ако не ме лъже паметта... Там има една цветна графа на дисковото пространство. За да говорим конкретно - дай ни скрийншот конкретно от този отворил се прозорец. Но ако имаш Alocated или Unlocated като сектор, то значи не е зададен като дял. Но нека говорим с точност, ако ще е стъпка по стъпка, дай ни да видим какво пише там.

като напиша диск мениджмънт нищо не ми излиза ..  а направих преинсталация на 2 пъти  :crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като напиша диск мениджмънт нищо не ми излиза ..  а направих преинсталация на 2 пъти  :crying10:

Правилно ли го пишеш, я дай с Копи-Пейст, защото при мен не излиза. Ако ли пък е някъде другаде причината да не излиза, то същото това е достъпно по следният път: Start->Control Panel->(менюто трябва да е настроено по "Категории")->System and security->Administrative tools->Computer Management и в менюто вече->Disk managment....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го търсиш през старт менюто, трябва да напишеш Computer Management, а не Disk management.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо го карате да пише ! Дясна мишка на мой компютър , управление ...диск менажер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо го карате да пише ! Дясна мишка на мой компютър , управление ...диск менажер

Ще помогнем на човека все по някой начин. На мен ми е по-интересно как човек с 500+ мнения във форума може да не знае, къде е диск мениджмънта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

реши се пустия проблем. Първо с десен бутон върху моя компютър > управление>управление на дискове>и с десен бутон върху дяла (той не беше създаден)>и го създадох с най- горната команда от менюто.

П.п. Едно ГОЛЯМО Мерси на всички които се опитаха да помогнат, в критичен за мен момент- Страхотни сте! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помогнем на човека все по някой начин. На мен ми е по-интересно как човек с 500+ мнения във форума може да не знае, къде е диск мениджмънта.

Раздели бол, може потребителя да е силен в религиите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раздели бол, може потребителя да е силен в религиите !

Именно! Не съдете толкова бързо! Автора се е оправил, чудесно. иначе въвеждайки "Disc managment", ето го резултата при мен: ЛИНК... За това го съветвах да напише точно това и си решава проблемите без обикаляне по менюта, само с Копи-Пейст... Ама защо ли не е станало, това не мога да кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щото му е на Български ;) и трябва да напише

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааааа.... А това не беше уточнено... сега го забелязвам, по добавеният от автора скрийншот.....................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък аз го установих като направих копи / пейст както го посъветва - и при мен Публикувано изображение

ПП. Сега автора ако иска диска да му стане с буква D , ще трябва първо да даде произволна на записвачката , за да се освободи D  и след това да я даде на дяла - щото сега дяла му е станал Е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.