Премини към съдържанието
The Reaper

Липсва ми един от дяловете

Препоръчан отговор

Преди малко направих преинсталация на чисто новата машина която днеска получих, и на пръв поглед всичко мина наред, когато почнах да инсталирам драйверите, най- неволно видях че нямам дял D, сега не знам защо е така може би това има връзка, но- дял C си е наред, записващото ми устройство ми е дял D, което е леко странно но си рекох че няма проблем ако само имената са разменени, но не дяла за музика, филми и т.н. го няма, а преинсталацията мина по учебник, какво предлагате ? Да не е нещо от настройките в биос-а ?

п.п. Операционната система е - 64битова Уиндоус 7 ултимейт.  http://prikachi.com/images/615/6703615J.png

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами форматирай го... Не се вижда защото: А) Не е форматиран. Напълно нормално за нова машина!!! Б) Не му е зададена буква, което също се оправя лесно. Влез в Диск Мениджмънта и виж кое е от двете и за 5 минути максимум проблема е решен. Аз залагам на А, щом машината е нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ето какво казва аида http://prikachi.com/images/632/6703632a.png

Ами форматирай го... Не се вижда защото: А) Не е форматиран. Напълно нормално за нова машина!!! Б) Не му е зададена буква, което също се оправя лесно. Влез в Диск Мениджмънта и виж кое е от двете и за 5 минути максимум проблема е решен. Аз залагам на А, щом машината е нова.

Малко съм превъзбуден ....ще може ли да ми кажете по- подробно ,.... моля 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в диск мениджмънта и ако не се справиш кажи какво виждаш като разделение на хард диска ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, спокойно, всичко е наред, няма грешка или проблем, просто има да свършиш още една операция. Отвори Старт менюто и напиши в полето за търсене "Disc managment", ще видиш само един резултат с иконка като зъбно колело, ако не ме лъже паметта... Там има една цветна графа на дисковото пространство. За да говорим конкретно - дай ни скрийншот конкретно от този отворил се прозорец. Но ако имаш Alocated или Unlocated като сектор, то значи не е зададен като дял. Но нека говорим с точност, ако ще е стъпка по стъпка, дай ни да видим какво пише там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, спокойно, всичко е наред, няма грешка или проблем, просто има да свършиш още една операция. Отвори Старт менюто и напиши в полето за търсене "Disc managment", ще видиш само един резултат с иконка като зъбно колело, ако не ме лъже паметта... Там има една цветна графа на дисковото пространство. За да говорим конкретно - дай ни скрийншот конкретно от този отворил се прозорец. Но ако имаш Alocated или Unlocated като сектор, то значи не е зададен като дял. Но нека говорим с точност, ако ще е стъпка по стъпка, дай ни да видим какво пише там.

като напиша диск мениджмънт нищо не ми излиза ..  а направих преинсталация на 2 пъти  :crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като напиша диск мениджмънт нищо не ми излиза ..  а направих преинсталация на 2 пъти  :crying10:

Правилно ли го пишеш, я дай с Копи-Пейст, защото при мен не излиза. Ако ли пък е някъде другаде причината да не излиза, то същото това е достъпно по следният път: Start->Control Panel->(менюто трябва да е настроено по "Категории")->System and security->Administrative tools->Computer Management и в менюто вече->Disk managment....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го търсиш през старт менюто, трябва да напишеш Computer Management, а не Disk management.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо го карате да пише ! Дясна мишка на мой компютър , управление ...диск менажер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо го карате да пише ! Дясна мишка на мой компютър , управление ...диск менажер

Ще помогнем на човека все по някой начин. На мен ми е по-интересно как човек с 500+ мнения във форума може да не знае, къде е диск мениджмънта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

реши се пустия проблем. Първо с десен бутон върху моя компютър > управление>управление на дискове>и с десен бутон върху дяла (той не беше създаден)>и го създадох с най- горната команда от менюто.

П.п. Едно ГОЛЯМО Мерси на всички които се опитаха да помогнат, в критичен за мен момент- Страхотни сте! :D

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помогнем на човека все по някой начин. На мен ми е по-интересно как човек с 500+ мнения във форума може да не знае, къде е диск мениджмънта.

Раздели бол, може потребителя да е силен в религиите !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раздели бол, може потребителя да е силен в религиите !

Именно! Не съдете толкова бързо! Автора се е оправил, чудесно. иначе въвеждайки "Disc managment", ето го резултата при мен: ЛИНК... За това го съветвах да напише точно това и си решава проблемите без обикаляне по менюта, само с Копи-Пейст... Ама защо ли не е станало, това не мога да кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щото му е на Български ;) и трябва да напише

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааааа.... А това не беше уточнено... сега го забелязвам, по добавеният от автора скрийншот.....................

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък аз го установих като направих копи / пейст както го посъветва - и при мен Публикувано изображение

ПП. Сега автора ако иска диска да му стане с буква D , ще трябва първо да даде произволна на записвачката , за да се освободи D  и след това да я даде на дяла - щото сега дяла му е станал Е .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.