Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Marko4123

Настолен компютър до 400 лева

Препоръчан отговор

Здравейте ,

Може ли да Ви помоля да ми сглобите настолен компютър до 400лв. Компютърът ще се използва предимно за работа (офис пакет , интернет, origin) и трябва да се държи добре доста дълго време. Тъй като компютърът е служебен, бих Ви помолил да използвате конфигуратора на Vali Computers (http://www.vali.bg/?action=configurator), тъй като фирмата има договор с нея и може да пазаруваме единствено от нея.

ПС: Цената може да надвишава малко 400лв.

Благодаря предварително за отделеното време и помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор и периферия имате ли?

П.П. Ако нямате, вариант:

Публикувано изображение

Ако имате, махате съответните мишкеа и клавиатура и сменяте процесора с по-производителен вариант за 1150 джоб или вместо това добавяте втора плочка 4ГБ оперативна памет. Предполагам споменатият бюджет е без ДДС, след като за фирма. Поради тази причина така съм избирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от стария компютър  ще може ли да използвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега. Става въпрос за служебна машна. Какъв стар компютър те гони? Напоследък трупаш постове, които не се връзват особено добре с темите. Айде мишка и клавиатура да ползуват ок, ма как си представяш да дръпнат някой стар...нищо чудно наистина стар IDE свързан диск почти опънал петалата и да го монтират в нова машина, че и гаранция да търсят ако се наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега. Става въпрос за служебна машна. Какъв стар компютър те гони? Напоследък трупаш постове, които не се връзват особено добре с темите. Айде мишка и клавиатура да ползуват ок, ма как си представяш да дръпнат някой стар...нищо чудно наистина стар IDE свързан диск почти опънал петалата и да го монтират в нова машина, че и гаранция да търсят ако се наложи.

:offtopic_s:  Не знам защо но и аз съм на това мнение за този потребител...!

Явно някои парчета от форума ги "кефи" да им пише ХХХХ мнения под името както и за випа...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор и периферия имате ли?

П.П. Ако нямате, вариант:

Публикувано изображение

Ако имате, махате съответните мишкеа и клавиатура и сменяте процесора с по-производителен вариант за 1150 джоб или вместо това добавяте втора плочка 4ГБ оперативна памет. Предполагам споменатият бюджет е без ДДС, след като за фирма. Поради тази причина така съм избирал.

Да има си мишка клавиатура и доста добър монитор. Кое ще ми препоръчате по-добър процесор или още една плочка рам ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има си мишка клавиатура и доста добър монитор. Кое ще ми препоръчате по-добър процесор или още една плочка рам ? :)

Изцяло зависи от програмите, които ще се ползуват., също и от това колко от тях ще се налага да са постоянно запуснати, макар и във фонов режим... едва ли ще е само офис пакета. Предполагам, че ще има досат БГ счетоводни произведения, от типа на "склад" и прочие и те си имат някакви системни изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изцяло зависи от програмите, които ще се ползуват., също и от това колко от тях ще се налага да са постоянно запуснати, макар и във фонов режим... едва ли ще е само офис пакета. Предполагам, че ще има досат БГ счетоводни произведения, от типа на "склад" и прочие и те си имат някакви системни изисквания.

Ясно разбрах ! :) И още един въпрос , който може да прозвучи глупаво , но нищо не разбирам от хардуер , като не сме избрали видео карта , мрежова карта и звукова карта , това значи , че са си вградени в самото дъно такива , нали така ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах ! :) И още един въпрос , който може да прозвучи глупаво , но нищо не разбирам от хардуер , като не сме избрали видео карта , мрежова карта и звукова карта , това значи , че са си вградени в самото дъно такива , нали така ? :)

Да вградени са, но не пречи отделно да се избере примерно дискретна мрежова карта...надявам се че имате UPS устройство, с цел предотватяване на изгубване на недоработени и/или незаписани файлове при спиране на тока и евентуално допълнителна защита от пренапрежения в ел. мрежата. Принципно, е добре да има такова и в не малко фирми, пък и в домашни условия се използува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вградени са, но не пречи отделно да се избере примерно дискретна мрежова карта...надявам се че имате UPS устройство, с цел предотватяване на изгубване на недоработени и/или незаписани файлове при спиране на тока и евентуално допълнителна защита от пренапрежения в ел. мрежата. Принципно, е добре да има такова и в не малко фирми, пък и в домашни условия се използува.

Да имаме . Много благодаря за отделеното време и помощта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.