Премини към съдържанието
Gavrail

Win XP - проблем със син екран!

Препоръчан отговор

Здравейте, Вчера си изключих PC-то съвсем нормално, но днес като го включих тръгва да зарежда показва логото на Win XP с това което се врътка под него уж за да покаже че зарежда и БАМ! Син Екран. Грешката е следната: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

.... Стандартните глупости за син екран... Техническа информация: *** STOP: 0x000000ED (0x825CB398, 0xCOOOOO9C, 0x00000000, 0x00000000) ___________________________________________________________________ Тествах да заредя с някакъв бутващ диск и ми отчита диска като празен. Този номер не го виждам за първи път и се чудя няма ли как да се спаси това което е на диска понеже имам информамция над която съм работил седмици наред и за жалост този път не съм и направил резервно копие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, според форума в Maicrosoft там предлагат репаер на Windows.  А ако искаш да спасиш информацията от С: може да пробваш с Hiren Boot CD - бутваш от диска и се зарежда меню в което има Live Windows XP зареждаш го и може да прехвърлиш каквато ти трябва информация от дял С: на D: и после да преинсталираш спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, според форума в Maicrosoft там предлагат репаер на Windows.  А ако искаш да спасиш информацията от С: може да пробваш с Hiren Boot CD - бутваш от диска и се зарежда меню в което има Live Windows XP зареждаш го и може да прехвърлиш каквато ти трябва информация от дял С: на D: и после да преинсталираш спокойно.

Точно с него пробвах. немога да вляза в C: , a D: и E: си ги зарежда. Пробвах с инсталационен диск на Windows да проверя дали вижда дяла. Вижда го, но го дава празен, докато Hiren Boot CD го дава колко е пълен. Тоест партишъна не е изтрит.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На С по принцип трябва да ти е само Windows ОС. Така ли е или имаш и друга информация?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На С по принцип трябва да ти се само Windows ОС. Така ли е или имаш и друга информация?

Има и някои програми, и документи, но нов софтуер не е инсталиран от месеци. Ако беше само Windows-а щях да преинсталирам и толкова.

Редактирано от Gavrail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и някои програми, и документи, но нов софтуер не е инсталиран от месеци. Ако беше само Windows-а щях да преинсталирам и толкова.

Каква марка ти е хард диска. Виж в сайта на производителя дали има специален инструмент за диагностика и поправка на съответния модел хард диск. Ако няма най-вероятно ще трябва да преинсталираш и да си търсиш информацията отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква марка ти е хард диска. Виж в сайта на производителя дали има специален инструмент за диагностика и поправка на съответния модел хард диск. Ако няма най-вероятно ще трябва да преинсталираш и да си търсиш информацията отново.

Няма си и на идея каква марка но го оправих. Следва сканиране за вируси, бекъп на всичко и смяна на харда. :)

Това ми беше полезно: http://superuser.com/questions/177440/how-to-fix-unmountable-boot-volume-0x000000ed-on-my-windows-xp-dell-laptop http://support.microsoft.com/kb/297185 Благодаря на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма си и на идея каква марка но го оправих. Следва сканиране за вируси, бекъп на всичко и смяна на харда. :)

Това ми беше полезно: http://superuser.com/questions/177440/how-to-fix-unmountable-boot-volume-0x000000ed-on-my-windows-xp-dell-laptop http://support.microsoft.com/kb/297185 Благодаря на всички :)

Е как нямаш идея. На смия хард диск има лепенка, където е опасан модела. Влизаш в после в сайта на производителя и в  повечето случаи има инструменти за диагностика. Все пак радвам, се че си оправил проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как нямаш идея. На смия хард диск има лепенка, където е опасан модела. Влизаш в после в сайта на производителя и в  повечето случаи има инструменти за диагностика. Все пак радвам, се че си оправил проблема.

Да си призная забравих за този вариант. А незнам защото машинката ми я донесоха и не съм я отварял :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.