Премини към съдържанието
Илхан

Дайте коментар за частите ми в компира

Препоръчан отговор

Здравейте сглобих си компютър втора рака за 400 лв. Бих искал да дадете мнения и отзиви за компонентите които съм събрал. Първо закупих дъно http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3509#ov с процесор intel core i3-540 + някаква рам 2 гб. DDR3 1333 mhz. После хард 500 гб. 32мб кеш. Ново захранване 700 вата Cooler master b700 И накрая видеокарта http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-4000/hd-4870X2/Pages/hd-4870X2.aspx Всичко натиках в кутия Cooler master elit 343

Плюйте наволя, знам че всичко е старо но за 400 лв. толкова. Очаквам вашите коментари :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ако беше в "празни приказки", можеше темата и да мине. Нищо хардуерно не виждам в заглавието освен нарязан и сглобен картоф. А иначе безмислено малко оперативна памет, като за такава машина. На това дъно се събират 2Х4ГБ и поведението намашината ще е съвсем различно..Дори и с кит от 2Х2ГБ, разликата ще е осезаема. Нямам идея какво ще се играе, но като се има предвид сериозната за времето си видеокарта, вероятно ще се пускат и по-тежички игри, а те искат и повечко свободна RAM.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако темата е на грешното място моля да ме извините. Смятам да закупя още една плочка рам, но в момента немога да открия същата. марката е супер талент но не намирам 4 гб. Играя главно Калл оф дути фен съм на играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако темата е на грешното място моля да ме извините. Смятам да закупя още една плочка рам, но в момента немога да открия същата.

Няма проблеми. Така плашим в началото новаците.

Не е задължително да е същата марка. Принципно, важното е да е равна или близка по честота, латентност и равен обем(добре ще е да е и модел чието работно напрежение е в порядъците на поддръжка на дънните платки със  s1156 чипсет). Тъй че, втората пръчка от 2ГБ може да е на 1333, или 1600 няма проблем да е друга марка. Разбира се, при залагане на 1600МТ/с пръчка, тя автоматично ще тръгне на 1333.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нормално ли е тази видеокарта да държи 80 градуса без натоварване в автоматичен режим 27% на вентилатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нормално ли е тази видеокарта да държи 80 градуса без натоварване в автоматичен режим 27% на вентилатора

Модела принципно си е горещ...Но това не пречи да се направи пълна профилактика с обдухване на радиатора с компресор или спрей със сгъстен въздух, почистване на вентилаторите и на основата им, а не само на ламелите. Също и подмяна на термопастата на охлаждането на видеокартата(или/и термолепенки, ако има такива в съответният модел).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като гледам частите, които си взел се чудя как си успял да влезеш в бюджет от 400лв.Захранването ново е към 110-120лв , видеокартата и на нея там някъде и върви цената, харда е сигурно около 60-70лв и сме вече на 300лв, ми дъното, процесора, паметта и кутията?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е нормално, макар, че картите от това поколение на АМД са си живи печки.

Аз имах HD 4870 512 mb. и за да я смъкна от 60 градуса в покой на 55, пусках вентилатора ѝ на 80%.

Обаче 80 градуса в покой е ужасно висока температура и явно има нещо нередно. Най-добре разглоби картата, почисти я и сложи нова паста върху процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е нормално. Ако продължаваш да я държиш така просто ще си замине. Ако трябва и се налага ще и смениш охлаждането или ще монтираш допълнителни вентилатори за движение на въздуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята 4890 трета година си кара между 75-80 градуса без значение от натоварването и си работи на пушка! Не че е лошо да я охладиш още ако намериш как, но и така си е в рамките на нормалното за тая серия - както е казал колега по-горе печки са си, не и се притеснявай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата грее на автоматичен режим ма вентилатора те поддържа 27% на вентилатора и 80 градуса. Аз я управлявам на мануал 39% и си поддържа 58 градуса при 24 градуса стайна температура

п.п. само захранването е ново 130 лв. 100лв. картата, дъно процесор рам 180 лв харда ми го подариха попринцип, платих 20 лв за почерпката само

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата грее на автоматичен режим ма вентилатора те поддържа 27% на вентилатора и 80 градуса. Аз я управлявам на мануал 39% и си поддържа 58 градуса 

Дръж я на мануал само тогава. Като гледам е чувствителна разликата от 80 на 58.

Ако имаш място сложи ма кутията един допълнителен веннтилатор, на страничният капак да духа точно върху видео картата най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш място сложи на кутията един допълнителен веннтилатор, на страничният капак да духа точно върху видео картата

Няма ли да пречи на въздушната струя от бокса на процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да пречи на въздушната струя от бокса на процесора

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Закупих още една плочка рам виндовса видя 3,2 гб преинсталирах с 64 битова версия всичко точно  3,92 гб рам. Но не ми тръгва нито една игра грешката мисля беше 0cx0000142 не съм много сигурен. Какво ли не опитах няма оправия инсталирах пак 32 битива версия и всичко си върви :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е нормално, макар, че картите от това поколение на АМД са си живи печки.

Аз имах HD 4870 512 mb. и за да я смъкна от 60 градуса в покой на 55, пусках вентилатора ѝ на 80%.

Обаче 80 градуса в покой е ужасно висока температура и явно има нещо нередно. Най-добре разглоби картата, почисти я и сложи нова паста върху процесорите.

Да не си смесил хапчета?

Аз съм точно с карта от това поколение.

12 процента ми е вентилатора почти винаги а температурата ... radeon-pci-0100

Adapter: PCI adapter
temp1:        +33.0°C  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.