Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://www.toshiba.eu/television/3d/tl/46tl938/

Взехми си следния телевизор:

Мерак ни е да ползваме интернета ,ама след много човъркане ,стигнахме до заключението ,че ни трябва адмптер за интернета...НИе имаме ,ама не знаем как точно да го свържем.Адаптета е :Tp-link Tl-WN321G

Въпроса ми е как точно трябва да го свържа,и дали трябва адаптера задъжително да е Toshiba ?

Благодаря предварително ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не свържете ТВ към компютъра и да си решите всичките проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мерак ни е да ползваме интернета ,ама след много човъркане ,стигнахме до заключението ,че ни трябва адмптер за интернета...НИе имаме ,ама не знаем как точно да го свържем.Адаптета е :Tp-link Tl-WN321G

Въпроса ми е как точно трябва да го свържа,и дали трябва адаптера задъжително да е Toshiba ?

При положение че ползвате интернета безжично, адаптера трябва да е на Тошиба   /WiFi ® Ready (Toshiba ® WiFi донгъл задължително) 

При положение с кабел, ви трябва кабел с нужната дължина, който подвързвате между рутера /Tp-Link/ и телевизора.Проверявате колко метра са ви необходими и си купувате готов кабел с кримпвани на него куплунзи. Има размер 2, 3,5 и 10 метра. Цената не я зная за съответната дължина. Добре би било, ако Ви го направи всичко човек, който разбира от този род техника. Адаптера за безжична връзка също се продава по магазините, от които сте купил телевизора. Цената му е доста над "стандартните" адаптери приличащи на "флашка" -до към 80-90 лева. Не съм проверявал за вашият модел.

А защо не свържете ТВ към компютъра и да си решите всичките проблеми.

Той пита за връзване към интернет. Предполагам, че другото вече го е направил.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо лошо колега, но няма да остане доволен. На работата имаме LG със безжичен адаптер, постоянно прави проблеми и разпада връзката. Да не говорим как с дистанционното отваряш страници и пишеш адреси.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не че нещо лошо колега, но няма да остане доволен. На работата имаме LG със безжичен адаптер, постоянно прави проблеми и разпада връзката. Да не говорим как с дистанционното отваряш страници и пишеш адреси.

На мен това ми е ясно и даже не го ползвам на моя, защото не е удобно. И на него ще му мине мерака след 3 дни. Нека си "поиграе" Аз съм му отговорил по същество, защото има много хора, които трябва да се убедят, след като похарчат някоя стотачка. Жалко че моя адаптер не става за неговия телевизор. Бих му го подарил. Но с кабел между рутера и телевизора ще му е по надеждно и много по....евтино - поне 10 пъти по- малка цена само за един кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кабел краткотрайното използване на интернет през телевизора ще излезе много по-евтино, отколкото да са дават 100 лв за донгъл. Нека му се порадват все пак, а после само ще се убедят, че телевизорът има друго предназначение и че дистанционното не е най-удобната клавиатура, пък била тя и като моята

Публикувано изображение

Между другото, моят донгъл работи безукорно, особено пък при положение, че беше бонус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С кабел краткотрайното използване на интернет през телевизора ще излезе много по-евтино, отколкото да са дават 100 лв за донгъл. Нека му се порадват все пак, а после само ще се убедят, че телевизорът има друго предназначение и че дистанционното не е най-удобната клавиатура, пък била тя и като моята

Публикувано изображение

Между другото, моят донгъл работи безукорно, особено пък при положение, че беше бонус.

Oftopik!

Докато напиша че му го подарявам и трима вече се явиха като мераклии.  Адаши сме по дистанционни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За телевизорите на Самсунг можеха да се използват донгъли на други фирми, след като се пренапишат някои неща в конзола на компютър с линукс. Така разхода от 100-110 лева за оригинален донгъл става 25 лева. Не знам дали има вариант за Тошиба -трябва да се поразровите.

ПП: Хммм, според линка, който е даден телевизора е с вграден Wi-Fi:

- 46" (117 cm) LED Smart TV
- 3D Full HD panel (active shutter technology)
- 200 AMR (Active Motion & Resolution)
- WiFi® built-in
- Toshiba Places online portal
- Open Browser, Skype® ready
- Dual Tuner (DVB-T, DVB-C)
- Connections: 4x HDMI™, 2x USB
- Colour: silver brushed-metal frame with glossy black trim

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Картинката говори ли ВИ нещо? Подчертаното в синьо! А и кой ще понапише някои неща та и да ги инсталира, ако не му се плати? Трябва да е софтуерист, запознат и хардуерно с материята. И то много добре запознат какво точно трябва да напише.  Или не съм прав?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де...не разбирам, защо след като телевизора ти има вграден Wi-Fi, защо не уловиш сигнала от рутера и всичко заспива?

П.П. Аха...явно както в повечето български каталози, едно пише, но на яве нещата са почти винаги по-орязани. Оказва се, че дефакто Wi-Fi му e Ready, а не както пишеше в първия линк.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно, че без донгъл няма стане, та затова по-добре първо да опита с кабел, стига да не му се пречка и да се спъва в него вкъщи.

Ако опъна 10 м кабел, жена ми ще ме убие поне по веднъж за всеки метър поотделно, камо ли пък за 23-24, колкото ми трябват, за да вържа (по пода и ъглите) настолния компютър с телевизора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ,които изразиха мнение.

Стигнахме до заключението ,че няма да се дават пари за този адптер ,след като от по горните коментари разбираме ,че не е кой знае какво да имаш интернет на телевизора...

Имам още два въпроса,ако може да ми отговорите и на тях ще съм ви много благодарен :))

1.Четох ,че като се свързва с HDMI кабел трябвало да се изключват някои кабели,ама не разбрах точно какво трябва да направя.Ако може да ми обясните.Имам ХДМИ кабел ,лаптопа имам хдми изход ..следователно предполагам ,че ще мога да ги свържа .

2.Телевизора е 3D.Ако може да ми обясните с какви очила се използва,защото знам че има активни,пасивни(ако не се лъжа).

Благодаря предварително :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Четох ,че като се свързва с HDMI кабел трябвало да се изключват някои кабели,ама не разбрах точно какво трябва да направя.Ако може да ми обясните.Имам ХДМИ кабел ,лаптопа имам хдми изход ..следователно предполагам ,че ще мога да ги свържа .

2.Телевизора е 3D.Ако може да ми обясните с какви очила се използва,защото знам че има активни,пасивни(ако не се лъжа).

1.Не някои кабели,а лаптопа и ТВ-то трябва да са изключени!

2.Пише си го в спецификацията от линка който си дал в първия си пост.Тв е с активна технология-трябват ти активни очилa!

Eто тези например стават за всички модели на Toshiba с активна технология http://az-europe.eu/bg/fpt-ag03g-3d-toshiba-p328776/e

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Не някои кабели,а лаптопа и ТВ-то трябва да са изключени!

2.Пише си го в спецификацията от линка който си дал в първия си пост.Тв е с активна технология-трябват ти активни очилa!

Eто тези например стават за всички модели на Toshiba с активна технология http://az-europe.eu/bg/fpt-ag03g-3d-toshiba-p328776/е

Благодаря много за бързия отговор...

Току що искарахме перфектна картина с HDMI кабела....Благодаря ,че ми предложи и очила ... :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички, прочетох какви терзания имате и реших да споделя и моите, пък дано да сън полезен на някого.

Имам от две години смарт Самсунг - проблеми с рутера - Винаги, забива, мисли, спира, не намира мрежата, много зле, Рутера- ми е ХаЙ тупалка,

300мбпс, нета 50 мгб, - телевизора обаче не ще. Ползвам много добре домашната мрежа, като гледам на телевизора всичко от компа, но забележете -беЗжично, хаха,  Та не ми се получаваше като на много от вас скъпи играчки, а слабо КПд. Та един приятел ме посъветва да направя статичен адрес DHCP  на телевизора към рутера почетох малко и при свързването не му давам да си избира, а задавам постоянен адрес за това устройство към рутера Винаги. 

Искам да уточня, кабел не мога да прекарам до ТВ, Само Рутер ми е оПцията, а и това е Бъ....

Може да е смешно на тези, които разбират, но няма информация за това - остава - Проба - Грешка ...и решение.

В Самсунг много любезни, но не знаят за какво става въпрос горките, другата година им било обучението за

Wifi на Смарт телевизора, а те още нe били така Смарт служители,... но са любезни. А и за тези пари, инженери няма в крайна сметка.

Взеха ни парите, но любезно!    

Така че, Статичен постоянен адрес между рутера и тв и цепи Мрака. 

Умирам от кеф не забива и не губи мрежа всичко тръгва веднага  и 3D-то дори. Просто но да го знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.