Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ако темата не е за тук, моля модератор да я премести в подходящия раздел. Разрових се из разделите на форума, но не намерих подходящ, та затова ще питам тук,

Искам да купя лаптоп втора употреба. Цена до около 200 лв. В нета намирам рани модели на HP, IBM и други, които за тази цена предлагат 30-40ГБ HDD, ~14 инча екран, 0,512 - 1 ГБ РАМ, 32Мб видео и т.н. Тези характеристики за ми напълно достатъчни. Лаптопа ще се ползва за гледане на филми слушане на музика и ровене из интернет.

Проблема е, че не знам нищо за фирмите, които предлагат въпросните лаптопи(търсене в google на "лаптоп втора ръка" ще ви покаже въпросните фирми). Надеждни ли са, коректни ли са или просто гледат да продадат поредната бройка.

Знам, че някои от потребителите и модераторите тук работат в магазини и сервизи за продажба и ремонт на компютри. Затова се надявам да сте по-запознат от мен и да ме упътите в правилната посока. Ако пък фирмата, в която работите също предлага лаптопи втора употреба, и са в посочения ценови диапазон може да ми пишете на ЛС.

Лаптопа ще се ползва с Сандански. Мога да закупя такъв и тук, но ще ми одерат кожата. Само за справка - компютър, който закупих в Благоевград за 705 лв(настолен + монитор+ мишка и клавиатура) в Сандански, за същите компоненти, ми го предлагаха за минимум 860 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лева ще си вземеш само супер остаряла машина, която няма да ти върши абсолютно никаква работа. Единствено за тези пари може да потърсиш в заложните къщи и оказиони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магазините са доста. само ще ги изброя някои, като няма да наблягам на определен от тях, защото не съм си имал вземане даване.  квант сервис, краш бг, втораупотреба.ком, ардес, субинчо, лаптопформи, ретропцмания и други, Разбира се, имената съм писал умишлено на кирилица.

П.П. Ето едно не лошо предложение. Ревю на машината, във вариант конфигуриран с по-малко оперативна памет и по-малък твърд диск.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лева ще си вземеш само супер остаряла машина, която няма да ти върши абсолютно никаква работа. Единствено за тези пари може да потърсиш в заложните къщи и оказиони. 

Че ще е остаряла - остаряла ще е, но защо няма да върши никаква работа. Едно време как работехме на тези лаптопи? Вършеха си прекрасна работа. Както казах, ще се ползва само са слушане на музика, гледане на филми и интернет. Игри няма да се играят. Едно WinXP+512РАМ и 1,6ГХз процесор ще се справят повече от прекрасно. Точно такъв ми беше и първия настолен компютър и единственото, което промених по него беше да добавя още 1,5 ГБ РАМ, защото приложенията, които започнах да ползвам си бяха доста лакоми.

sliderum, това и на мен ми се наби в очите, ама дано някой сподели мнение за въпросната фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се започва с Windwows XP, който работи на едноядрен процесор и  с 512 рам. Преди може да е работило, но сега вече такова ПС нищо не може да прави. Да не говорим, че самите приложения искат вече повече оперативна памет и процесорно време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а колко голям трябва да е лаптопа? защото за 200-250 лв. може да се вземе приличен нетбук, на който освен всичко друго ще му и държи батерията доста време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ще е остаряла - остаряла ще е, но защо няма да върши никаква работа. Едно време как работехме на тези лаптопи? Вършеха си прекрасна работа. Както казах, ще се ползва само са слушане на музика, гледане на филми и интернет. Игри няма да се играят. Едно WinXP+512РАМ и 1,6ГХз процесор ще се справят повече от прекрасно. Точно такъв ми беше и първия настолен компютър и единственото, което промених по него беше да добавя още 1,5 ГБ РАМ, защото приложенията, които започнах да ползвам си бяха доста лакоми.

sliderum, това и на мен ми се наби в очите, ама дано някой сподели мнение за въпросната фирма.

Предполагам че има малка уловка да е на цената на машини с малко по-ниски параметри от офертите разположени малко под и над него в таблицата. Иначе самият модел е много добър и видеото с което разполага си е перфектно за машина с такава цена. може да му се добави още 1ГБ памет(и вероятно цената пак няма да надхвърли 200-210лв.)  Вече като са два ГБ, никоя съвременна ОС няма да му се опре, Пък ХП-то ще хвърчи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се започва с Windwows XP, който работи на едноядрен процесор и  с 512 рам. Преди може да е работило, но сега вече такова ПС нищо не може да прави. Да не говорим, че самите приложения искат вече повече оперативна памет и процесорно време. 

Явно отдавна си спрял да ползваш подобни машини. На мен ми се налага почти всеки ден да позлвам настолен компютър с 20ГБ HDD, 16МБ(а може да е и 32МБ) Gforce2 видео, 256Мб Рам и WinXP. Като изключим, че рамта е малко и при пускането на скайп или firefox харда започва да стърже като луд, компютъра се справя добре с Office2003, което е и основното му предназначение де.

а колко голям трябва да е лаптопа? защото за 200-250 лв. може да се вземе приличен нетбук, на който освен всичко друго ще му и държи батерията доста време.

За мен дилемата нетбук - лаптоп винаги е била голяма. От една страна имаш нещо малко и удобно, от друга страна, заради малкия диагонал на екрана, аз лично не мога да го ползвам пълноценно. Лаптопа е за брат ми, а той ще гледа филми на него, затова предполагам, че ще отпадне като вариант покупката на нетбук, но нещата винаги могат да се обърнат, затова ще имам  предвид предложението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за 160лв си намерих прекрасно нотебоче 10,1 инча 2 ядра и 2GB рам и 320 хард

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Емчо! Не бъди толкова сигурен в изказването си. Повярвай ми или прескочи до Търново, за да се увериш. Само дето паметта е 1 гигабайт. Процесорчето е Интел на 1,5.Модел 370. Справя се много добре със всички задачи, които му възложа. Браузване, филми без проблем , изключвам Bly Ray, обработка на снимки и още много.Е, не е натоварен с 200 излишни програми разбира се! Погледни го, ако искаш за инфо - LG-GE50. Не го хваля, а споделям!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ... любимата ми тема ... преди 2 седмици си купих лаптоп 2 ра употреба , аз мога да ти кажа че всички фирми за лаптопи 2 ра употреба ги вземат от ИТР Бургас , взех едно Леново ТинкПад Т400 , от АРДЕС ... добре но от долу си стои лепенката на ИТР ... хареса ми обслужването на Ардес ... единственно че идват с Убунту , и има лек луфт на капака на екрана , но все пак е 2 ра употреба , за лаптопи 2 ра употреба се насочи към IBM/Lenovo , и HP до някаде , особенно има модели на Ай Би Ем / Леново като Т60 , Т61 които са най известни със здравината и надежността ... а особенно за филми бих ти препоръчал с T60 IPS матрица ... малко по скъпичко но ... качественно ... T43

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за 160лв си намерих прекрасно нотебоче 10,1 инча 2 ядра и 2GB рам и 320 хард

E какво правим с тези 10 инача. Съсипваме си очите. Ако си вземеш и един въмшен монитор за около 100-120 лева и пак ще дадеш повече пари.

Няма да споря колеги. Всеки сам си избира с каква техника да работи или да се измъчва. Като гледам обаче на доста от Вас в подписите долу има съвсем друга конфигурация. Никъде не видях нещо старо. Както и да е. Лек и спорен ден на всички. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се изчака или потърси по-добра обява. От време на време се появяват много добри оферти. Например преди година купих на майка ми един лаптоп с двуядрения Т7250 процесор, 2ГБ ДДР2 рам и 120ГБ хдд за цена от 220лв.   Каквото и да си говорим, едноядрен пентиум на лаптоп не си заслужава да се купува. А цена от 200лв. за такъв е силно завишена. Ето това HP е за 145 лв. и даже и те са му много.     ПП Ето  този IBM също е възможен вариант, ако се гледа за нещо по евтинко. ПП2: или това HP , даже е двуядрено...

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ако темата не е за тук, моля модератор да я премести в подходящия раздел. Разрових се из разделите на форума, но не намерих подходящ, та затова ще питам тук,

Искам да купя лаптоп втора употреба. Цена до около 200 лв. В нета намирам рани модели на HP, IBM и други, които за тази цена предлагат 30-40ГБ HDD, ~14 инча екран, 0,512 - 1 ГБ РАМ, 32Мб видео и т.н. Тези характеристики за ми напълно достатъчни. Лаптопа ще се ползва за гледане на филми слушане на музика и ровене из интернет.

Проблема е, че не знам нищо за фирмите, които предлагат въпросните лаптопи(търсене в google на "лаптоп втора ръка" ще ви покаже въпросните фирми). Надеждни ли са, коректни ли са или просто гледат да продадат поредната бройка.

Знам, че някои от потребителите и модераторите тук работат в магазини и сервизи за продажба и ремонт на компютри. Затова се надявам да сте по-запознат от мен и да ме упътите в правилната посока. Ако пък фирмата, в която работите също предлага лаптопи втора употреба, и са в посочения ценови диапазон може да ми пишете на ЛС.

Лаптопа ще се ползва с Сандански. Мога да закупя такъв и тук, но ще ми одерат кожата. Само за справка - компютър, който закупих в Благоевград за 705 лв(настолен + монитор+ мишка и клавиатура) в Сандански, за същите компоненти, ми го предлагаха за минимум 860 лв.

Какво ще кажеш за ето такъв, инвестицията си струва

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш за ето такъв, инвестицията си струва

Прочетохте ли какви са изискванията колега ?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетохте ли какви са изискванията колега ?

Предполагам, че просто си продава щайгата. Надявам се, модераторите да се намесят навреме и да си отнесе каквото е търсил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се занимавате с тоя Емо , не виждате ли че само глупости бръщолеви ;)

Няма да споря колеги. Всеки сам си избира с каква техника да работи или да се измъчва. Като гледам обаче на доста от Вас в подписите долу има съвсем друга конфигурация. Никъде не видях нещо старо. Както и да е. Лек и спорен ден на всички. ;)

Аз имам 3 конфигурации от които само 1 е с по прилични параметри, но и трите си работят добре , особено със  нещата които е посочил автора.

П.с. това означава ли, че трябва да посоча точните параметри и на трите в подписа си,  за да ги видиш специално ти ??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се занимавате с тоя Емо , не виждате ли че само глупости бръщолеви ;)

Аз имам 3 конфигурации от които само 1 е с по прилични параметри, но и трите си работят добре , особено със  нещата които е посочил автора.

П.с. това означава ли, че трябва да посоча точните параметри и на трите в подписа си,  за да ги видиш специално ти ??????

Няма да споря както написах и в предишния пост. Това е мое мнение и мой опит. Ако ти имаш възможността да си слагаш орязан или модифициран Windows, да спираш ненужните процеси, да си слагаш portable версии или по стари версии на дадени проложения и програми повече хора, които влизат и четат форума не могат да го направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да споря както написах и в предишния пост. Това е мое мнение и мой опит. Ако ти имаш възможността да си слагаш орязан или модифициран Windows, да спираш ненужните процеси, да си слагаш portable версии или по стари версии на дадени проложения и програми повече хора, които влизат и четат форума не могат да го направят.

мислиш че на това HP http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=47849  му трябва орязан XP или portable версия на уинамп или ВЛЦ плеър??? Ходи пий една бира и не се занимавай с неща от които НЕ разбираш!!!!

Редактирано от snipi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мислиш че на това HP http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=47849  му трябва орязан XP или portable версия на уинамп или ВЛЦ плеър??? Ходи пий една бира и не се занимавай с неща от които НЕ разбираш!!!!

Колега. Не сме тук да се караме помежду си. Да не би ти да събираш захвърлените лаптопи от отпадаците в Лъндън и да ги продаваш през брат си, там където си посочил на линка, че вземаш такова лично отношение?!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това HP не говоря естествено. Говоря за този коментар:" Едно WinXP+512РАМ и 1,6ГХз процесор ще се справят повече от прекрасно", които е написал постващия. Естествено че на тази машина, която даваш ти ще работи перфектно XP. Колкото до това, кой колко разбира или може не го поставям под въпрос. Форума е затова да се дават мнения и съвети. Не държа никой сляпо да ми следва съветите, да чете постовете ми и т.н. Ако има нещо невярно или грешно се извинявам. Ако има проблем модераторите могат да ми изтрият поста или темата, даже и аз съм го казвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега. Не сме тук да се караме помежду си. Да не би ти да събираш захвърлените лаптопи от отпадаците в Лъндън и да ги продаваш през брат си, там където си посочил на линка, че вземаш такова лично отношение?

хъх "оригинален" си ;) , линка беше даден от ScD малко по-нагоре. Просто го давам за пример на Имилчо колко нелепи са изказванията му  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега. Не сме тук да се караме помежду си. Да не би ти да събираш захвърлените лаптопи от отпадаците в Лъндън и да ги продаваш през брат си, там където си посочил на линка, че вземаш такова лично отношение?!

Няма проблеми Sliderum. Не се карам и няма да се карам с никой. Даже ми харесва, защото става една хубава дискусия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да се намеся , и аз имам една конфигурация , която седи от 5 , 6 години и прахолясва , 1.6 гхц АМД , 512 рам ... ами всеки е различен , някой не им е проблем да изчакат докато компютъра зареди или докато се отвори някой сайт за споделяне на видео и да зареди съответното видео и да го гледа с ниско качество а за други е проблем , сега човека да си реши ... иначе не е голям проблем да изтеглиш филма и да го гледаш и да браузваш с такава машинка ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите и предложенията на всички.

Ще поизчакам още няколко дни за да се появят(а дано) нови мнения и предложения.

После, каквото сабя покаже. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.