Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mortos

Wireless Router до 200 лева с USB за NAS

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми препоръчате рутер, към който да се върже външния ми хард, който е с USB 3.0. Идеята е да мятам филмите директно на външния хард през рутера и Samsung Smart TVто да ги stream-ва директно от хард диска закачен за рутера? Възможен ли е такъв вариант ? От рутера ли зависи дали ще може да stream-ва 1080p ? Просто не искам да имам постоянно включен компютър, а NAS е доста скъп. Сещате ли се за подходящо решение за ситуацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дори и да стане, имай предвид че битрейта при 1080p Full HD филмите е доста висок, и това изисква мрежата да е минимум 1 Gbit. Следователно се досещаш че през Wi-Fi подобни скорости не са гарантирани. Най-добре ще е ако телевизора разполага с USB порт, да свържеш директно диска към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разполага, но ще трябва да го разкачам и закачам, май най-добре да си взема медиа плейър с DLNA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Разполага, но ще трябва да го разкачам и закачам, май най-добре да си взема медиа плейър с DLNA

И гледай да е от малко по-скъпите за да останеш доволен. Тук не трябва да се скъпиш. А и ако избереш модел с твърд диск в него, хич няма да сбъркаш. Ориентировъчна цена между 700 и 800 лева с 2 терабайта диск и си решаваш проблема. Дано парите не са ти много за такава придобивка. Те се печелят, така че помисли. Сега ще ти кажа една истина!  Умните хора правят точно това.

Не съм посочил модели, за да не е реклама във форума, но ако искаш, с удоволствие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.