Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди дни съвсем изведнъж се появи един проблем с моя джойстик волан. Става дума за Logitech Formula - 90° на едната страна и общо 180°.  Та проблемът е следния: без изобщо воланът да е докоснат в игра (need for speed undergroun 2) движението на автомобила е назад и наляво...

Когато пуснах софтуерното калибриране ми показа, че педалите са добре (въпреки играта), и че волана е в положение 45° наляво (а фактически си е изправен). Съмнявам се, че проблемът е в потенциометъра на волана (изключвам педалите), защото когато отворих джойстика го видях (потенциометъра) малко облян в смазочна течност (нямам идея как е попаднала там)... :))

Ще се радвам ако ми кажете как да се справя с този пробем при положение, че нищо не разбирам. Благодаря предварително!

Ето малко снимки: post-342583-0-45173400-1383146573_thumb.post-342583-0-19204100-1383146574_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нищо не разбираш няма как да оправиш проблема. По принцип джойстиците се развалят доста лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... когато отворих джойстика го видях (потенциометъра) малко облян в смазочна течност (нямам идея как е попаднала там)... :))

Потенциометъра не трябва да е облян с смазочна течност.Изчисти го с малко спирт и подсуши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потенциометъра не трябва да е облян с смазочна течност.Изчисти го с малко спирт и подсуши...

Ако потенциометъра е мокър, това не означава ли че е изтекъл електролита на някой кондензатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
    • от jvv
      Здравейте , 
      Намерих един джойстик в магазин втора употреба , взех го за компютъра ми , но се оказа че нямам такъв вход за да го включа , ще кача снимка на кабела . Та въпроса ми е как мога да го включа на компютъра . Мислех дали няма с някакъв преходен кабел да стане вие какво мислите ? И компютъра ми е с Уиндоус 7 а като гледам джойстик а ще е за по стари компютри , дали ще тръгне на моя ? 

• от Black Dragon 777
      Здравейте на всичко.Тея дни си купих ауди а4 1995 г. 1.8. и искам да му сменя волана със по нов от тези на audi a3(1998),а4(1999)  от по новите или а6.( до 2000г.)Но проблема ми е че не знам дали ще съвпадне.Някое знае ли кой става и кой не ,защото не ми се иска да се купя някой и да не стане или да свалям този,за да разбера какъв трябва да си търся .Благодаря предварително .
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.