Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

AVT

Въпрос за потенциометър

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди дни съвсем изведнъж се появи един проблем с моя джойстик волан. Става дума за Logitech Formula - 90° на едната страна и общо 180°.  Та проблемът е следния: без изобщо воланът да е докоснат в игра (need for speed undergroun 2) движението на автомобила е назад и наляво...

Когато пуснах софтуерното калибриране ми показа, че педалите са добре (въпреки играта), и че волана е в положение 45° наляво (а фактически си е изправен). Съмнявам се, че проблемът е в потенциометъра на волана (изключвам педалите), защото когато отворих джойстика го видях (потенциометъра) малко облян в смазочна течност (нямам идея как е попаднала там)... :))

Ще се радвам ако ми кажете как да се справя с този пробем при положение, че нищо не разбирам. Благодаря предварително!

Ето малко снимки: post-342583-0-45173400-1383146573_thumb.post-342583-0-19204100-1383146574_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нищо не разбираш няма как да оправиш проблема. По принцип джойстиците се развалят доста лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... когато отворих джойстика го видях (потенциометъра) малко облян в смазочна течност (нямам идея как е попаднала там)... :))

Потенциометъра не трябва да е облян с смазочна течност.Изчисти го с малко спирт и подсуши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потенциометъра не трябва да е облян с смазочна течност.Изчисти го с малко спирт и подсуши...

Ако потенциометъра е мокър, това не означава ли че е изтекъл електролита на някой кондензатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.