Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с microSD карта за телефон

Виж решението Разрешен от nahalnik,

Препоръчан отговор

Здравейте,имам прблем с карта microSD.Имам такава карта 4 гб,ползвала съм я на нокия с5-00,обаче телефонът се развали и си купих нов експириа ел,слагам картата вътре не я отчита въобще,слагам я в адаптер на лаптопа,не отчита нищо,преди да се развали нокията,съм носила картата във фотостудио,в интернет зала да си вадя снимки или документи,там също не я отчиташе,явно съм заключила картата,макарче не помня за това и сега незнам имали начин да я оправя и как,при положение че телефонът на който единствено работеше картата,не работи.Моляви за помощ,не са ми нужни нещата в картата,ако изобщо има такива,просто искам да си я ползвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че картата е заминала. Аз имах едно време една MicroSd карта и се беше заключила от само себе си (странно нали?) и си взех нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сега вземи и пробвай телефона / нокия с5-00 / да не би картата да е била причина за това .

преди да се развали нокията,съм носила картата във фотостудио,в интернет зала да си вадя снимки или документи,там също не я отчиташе,

А е възможно и където си я носила - там да е дефектирала .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не повтарям колегата, но при положение, че няколко устройства не виждат тази карта, тя просто е за боклука. Отивате и си купувате нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи сега успях да пусна телефона нокията и сложих картата памет вътре,отчита я,работи си картата,всичко и се вижда,но на други места не я приема,не мога да намеря в настроиките нещо за заключване/отключване,като я сложа не ми иска парола,веднага си я отчита,но какво да направя за да тръгне и на другия ми телефон или на лаптопа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи сега успях да пусна телефона нокията и сложих картата памет вътре,отчита я,работи си картата,всичко и се вижда,но на други места не я приема,не мога да намеря в настроиките нещо за заключване/отключване,като я сложа не ми иска парола,веднага си я отчита,но какво да направя за да тръгне и на другия ми телефон или на лаптопа

Ами аз имах подобен проблем като твоя, работи на нокии, но неще на андроид, но при мен си ставаше на лаптопи и всичко, освен на телефон с андроид, реших този проблем като форматирах картата памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом сте успяла да пуснете телефона и той отчита картата, логичното действие е да свържете телефона към компютър и да си прехвърлите ценната информация и след това да я форматирате!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а как да я форматирам,аз съм доста боса в тези неща,ако можете да ми обясните

Ами не мога да Ви кажа, защото нямам нокия до мен.. :( А поне лаптоп чете ли я? Аз я форматирах в лаптопа на един приятел..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

лаптопа не я чете,информацията в картата не ми е нужна,моляви кажете ми как да я форматирам,през нокията мога ли и как,в настроиките за картата не излиза нищо освен отвори,извади карта памет,копираи памет телефон,намери,външни устроиства,,помощ,изход,други настроики за нея няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи прочетох обясненията оттози сайт,раабирам как става,обаче въпросът е че нито лаптопа нито телефонас андроид не я чете,след като не я показва,няма как да я форматирам,ако си взема четец,дали ще се покаже,ако имаше някой който може да ми яоправи ще бъде добре,но незнам къде моа да я занеса,там където поправят телефони дали ще могат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом тел я разпознава , свържи тел. с компютъра и я форматирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сложих картата в нокията,включих тела към лаптопа,но ми исписва сменям диск F,а не SD karta,форматирах го,но после картата пак не се чете другаде,ако я сложа в четец дали ще може да я чете на лаптопа и тогава да я форматирам вече,ох направо вече ми писна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Изтеглете SDFormatter 3.1 by Panasonic от ТУК

Сложете картата в четец и го включете към компютър (лаптоп).

Стартирайте програмката и с нея форматирайте.

Успех !!! :wors:

С горната програмка съм форматирал успешно SD и microSD карти в състояние подобно на Вашата.

Ползвам, когато се наложи, единствено нея за формат на флаш карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Симптомите наподобяват на Autorun вирусче, и ще е добре да се сканират всички устройства на които е свързвана картата памет, а и самата тя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглете SDFormatter 3.1 by Panasonic от ТУК

Сложете картата в четец и го включете към компютър (лаптоп).

Стартирайте програмката и с нея форматирайте.

Успех !!! :wors:

С горната програмка съм форматирал успешно SD и microSD карти в състояние подобно на Вашата.

Ползвам, когато се наложи, единствено нея за формат на флаш карти.

Благодаряви много,ще си взема четец и ще пробвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Добър ден! Сутринта след като станах отворих телефона, четох книга на него, която съм сложила на микро сд карата, всичко беше добре, но изведнъж стана нещо и телефона отхвърли карта, правих му рестарти, вадих я, слагах я, нищо и нищо. Форматирах картата и отново не иска да я приеме. Когато сложа каратата в комптъра нямам никакви проблеми всичко си отварям и си е там. Преди малко върнах фабричните и пак нищо. Въпросът ми е има ли някакъв шанс да се оправят нещата? Дали ще трябва да го водя на сервиз или просто самият телефон е за смяна? (Марка на телефон: Lenovo Vibe C)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...

Здравейте, темата е стара, но ако знае някой каква може да е причината. Тел ми е самсунг, със сд карта, която снощи нямаше никакъв проблем с нея и изведнъж днес виждам, че телефонът не я намира. Рестартирах тел, вадих и слагах картата - нищо!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвате дали картата се разпознава от компютър, като я свържете чрез четец за карти. Пробвате и с друга карта, дали работи на телефона. Така ще установите къде е проблемът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от CHo San
      Ако сложа на gsm Nokia 2 - microSDXC 256GB ще цикли ли (забива ли) много? Или ще върви добре картата и приложенията, които инсталирам на него? По специфики би трябвало да я приеме и да е съвместима със microSDXC ,  https://www.gsmarena.com/nokia_2-8513.php  та моля за съвет преди да си купя  256гб microSDXC? Ако ще цикли много на 256гб,  то на 128гб как ще се държи? И тогава каква карта бихте ми препоръчали 64гб, 128 гб или 256 гб? Понеже ще ми трябва доста свобоно място (гб), на които да инсталирам приложения.
                  Моля за конструктивни отговори, акуратни отговори, a не спам отговори и предложения. Като:  защо на такъв модел телефон (потребителски остарял) със остарияла ОС искам да сложа 256ГБ? И не ли по-добре на нов модел с най-нова версия ОС да сложа 256гб? Отговор: Защото с такъв телефон си карам от доста време, свикнал съм с него и не искам да го заменям с друг.
    • от sauvibgn
      Здравейте, имам проблем с колата.
      Не се заключва отвън нито с ключа, нито с дистанционното.
      Заключва се от вътре от панела, като остават отключени двете задни врати.
      След това се отключва отвън с дистанционното, като даже се отключва с бутона за заключване.
      Казаха ми, че кабелите може да са примачкани. Установих , че са премачкани и ги запоих, но проблема си остава.
      Колата е SEAT ALHAMBRA 2004г.
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам следния проблем и то голям проблем за мене и ще се радвам някой да ми помогне.
      Аз съм видео оператор и снимам сватби миналата година имах доста материал прехвърлен на един външен хард диск ( с 7 сватби вътре) и тока спря, след което дойде и така диска получи токов удар и спря да работи. Питал съм къде ли не и решение няма изпратих го в София при един "майстор" и вече 17 месеца никакъв разултат няма звъня му не ми вдига "майстора" от 17 месеца все ме отлага и така стигнахме до увода да ми го върне обратно. До тук ок, но през това време много хора ми звънят и питат какво става с видеата им немога да им обясня, че "майстора" не е никакъв майстор. Та искам да питам някой дали би могъл да го оправи проблема ще се радвам много и ще платя доволно само да ми изкарат информацията поже и на друг диск или флашка ако ще и на плоча само да се сдобия с инфото. Аз съм от шуменския край оставям си телефонния номер ако някой има идея как се подхожда в случая да ми звънне 089 615 06 04 благодаря ви предварително
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване