Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Георгиеввввввв

Заслужава ли си тази конфигурация

Препоръчан отговор

Мисля да си вземам нов компютър бюджета, който отделих е около 1200лв и си направих една конфигурация, та искам да ви попитам заслужава ли си да хвърля толкова пари за тази машина  процесор: AMD FX-8350 4.0GHz - 381.00 лв дънна платка: ASUS M5A78L-M LX3 - 86.00 лв памет: 8GB DDR3 1600 KINGSTON - 150.00 лв  hdd: 500GB Western Digital SATAIII Caviar Blue - 99.00 лв видео: SAPPHIRE Radeon HD 7850 2GB - 341.00 лв odd: ASUS DRW-24B5ST - 31.00 лв захранване: COOLERMASTER ThermalPower 500W - 45.00 лв Имам въпрос относно паметта и той е следния: По-добре ли ще е да си взема 2 плочи по 4GB и да сменя дъното понеже има само 2 слота, а мисля след време да добавя още 8GB.. или да не я сменям? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъп процесор на дъно за 80 лв, малък хард диск, вероятно бавния кингстън с тайминги 11, калпаво захранване... Не, не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си вземам нов компютър бюджета, който отделих е около 1200лв и си направих една конфигурация, та искам да ви попитам заслужава ли си да хвърля толкова пари за тази машина  процесор: AMD FX-8350 4.0GHz - 381.00 лв дънна платка: ASUS M5A78L-M LX3 - 86.00 лв памет: 8GB DDR3 1600 KINGSTON - 150.00 лв  hdd: 500GB Western Digital SATAIII Caviar Blue - 99.00 лв видео: SAPPHIRE Radeon HD 7850 2GB - 341.00 лв odd: ASUS DRW-24B5ST - 31.00 лв захранване: COOLERMASTER ThermalPower 500W - 45.00 лв Имам въпрос относно паметта и той е следния: По-добре ли ще е да си взема 2 плочи по 4GB и да сменя дъното понеже има само 2 слота, а мисля след време да добавя още 8GB.. или да не я сменям? 

Здравейте! Дъното не поддържа този процесор и като цяло е недобре балансиран изборът ви. А защо са ви след време общо 16GB рам, освен ако не работите с програми като 3ds max или подобни? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужава парите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Дъното не поддържа този процесор и като цяло е недобре балансиран изборът ви. А защо са ви след време общо 16GB рам, освен ако не работите с програми като 3ds max или подобни? :)

Предложете ми  нещо :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 2Х

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

GB 970A-DS3P/AM3+

Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0

Sapphire AMD Radeon HD 7950, 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, PCI-E

1236 лв 

насочи се към  FX-8320 , и да паметта ще е добре да 2Х4ГБ за да се ползва и двуканалния режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложете ми  нещо :)

Заповядайте:

Обща стойност - 1 217.62 лв. с ДДС

Само ще уточня, че описанието на захранването не е коректно! А то е: 85+, 408W на 12V, 36 ампера!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описанието не е коректно? Ако говорим за VS450 описанието си е вярно. Това захранване няма 80+ сертификат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описанието не е коректно? Ако говорим за VS450 описанието си е вярно. Това захранване няма 80+ сертификат.

Здравейте, колега! По една случайност съм добре запознат със захранванията, а и не само, та мога да ви гарантирам, че това захранване е сертифицирано и съм посочил точно параметрите му! Това какво пише на сайта на Никем не трябва да се взима под внимание!

Приятна вечер! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair VS 450,CWT,една +12-34A/408W,не е сертифицирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair VS 450,CWT,една +12-34A/408W,не е сертифицирано.

В ума все ми е VX на Seasonic, a пиша VS на CWT!  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ума все ми е VX на Seasonic, a пиша VS на CWT!  :D

Той и линкът от пост №8 е за VS,защо като наум е VX,a и данните за VX са други,а не написаните-Corsair 450VX-Seasonic,33A/396W,80+? Иначе аз не съм добре запознат със захранванията и не мога да гарантирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^^Един път и Джонката да се окаже прав :Drealhardtechx! Странно объркване наистина!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момент, аз нещо се обърках. Говорим за Corsair VS450 или за Corsair VX450? Защото линка е за VS, а данните май са за VX... Наистина се обърках.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^^Един път и Джонката да се окаже прав :Drealhardtechx! Странно объркване наистина!

Публикувано изображение

Благодаря!Като решиш да си вземеш истински комп,обади ми се,ще ти го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!Като решиш да си вземеш истински комп,обади ми се,ще ти го направя.

:offtopic_s: Ако падна толкоз низко, че да трябва да опирам до твоите ''професионални'' услуги директно ще си тегля куршума! Лошото е, че сте заформили една групичка, която се мисли за въздесъща, но сте в голяма заблуда! Мен принципно не ми дреме, но колко хора сте ги пуснали по пързалката не ми се мисли! Аз поне се опитвам да помагам на хората, а ти да си помогнал на няколко празноглави геймъри да си клокнат картата и процесора(ако може да се каже помогнал) и до тук! Остани си със здраве и се надявам повече да не си коментираме постовете, защото на никого не помагаме с това! Важното е човек да се е  доказал и утвърдил в живота, а тук само дуем перки в безмислени спорове! Желая здраве и успехи и на другите от групичката и да помагат на хората, а не само да си харесват един друг заядливите коментари!

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.