Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!Търсих подобна тема,но не намерих и затова реших да пиша и да ви попитам.Значи проблемът ми е следния!Компютъра както си работеше и от токов удар изтитка, зазикли и  се рестартира.След отново включване всичко заработи но нямаше видео.Изключих го разглобих го по дъното нямаше прах,свалих внимателно охладителя на процесора почистих му старата паста сложих нова(от бялата такава имах подръка) ,след това прегледах дъното за пробити кондензатори не видях да има такива и го сглобих.Когато го пуснах всичко си заработи но след 1-2 дена пак направи този проблем.Реших да пробвам като сменя видеокартата със друга и пак никаква картина.Пробвах и със друго захранване и пак нищо.Реших след това да не е заминала РАМ паметта свалих я вкл.комп. имаше бибкане като я сложих звуците ги нямаше и накрая свалих батерията на BIOS-a за 15-20 мин и пак нищо не се получи.

Компа  е следния:

Дъно:Foxconn 6497mc

Процесор:Intel Pentium 4 3,2Ghz

Видео карта Asus 512 MB

RAM 2x512MB DDR A-Data

HDD:Hitachi 160 GB

Ако някой може да помогне да пише.Мерси предварително.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата ми мисъл беше да опиташ с вграденото видео (да не би слота за видео картата да се е повредил от инцидента), но като погледнах спецификациите на дъното видях че нямаш такова.

На първо четене, ей така без да съм специaлист, според информацията и направеното дотука : само дъното остана като главен заподозрян.

Не че нещо, ама само за протокола че не ми стана ясно ..

.Когато го пуснах всичко си заработи но след 1-2 дена пак направи този проблем.

Това заработи означава че картината се е върнала или...аз както винаги пак не съм разбрал.

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че няма подути кондензатори, не означава, че няма проблематични. Ако си сменил захранването, тествал си рамта и си проверил видеокартата, проблема е с дъното или процесора. Понякога процесора не прилепва добре и е нужно да се напръска слота където се слага с контактен спрей. Правил ли си това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че няма подути кондензатори, не означава, че няма проблематични. Ако си сменил захранването, тествал си рамта и си проверил видеокартата, проблема е с дъното или процесора. Понякога процесора не прилепва добре и е нужно да се напръска слота където се слага с контактен спрей. Правил ли си това нещо.

Процесора сега го свалих и  има 3 4 крачета криви и едното е по късо от другите.Явно от това идва проблема.Дали може да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора сега го свалих и  има 3 4 крачета криви и едното е по късо от другите.Явно от това идва проблема.Дали може да се оправи.

:) :) :) :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато крачетата са в сокета няма как да стоят на криво. Можеш да ги изкривиш само след като процесора е свален. Това по късото може единствено да е счупено и ремонта е леко невъзможен. Машината е доста стара и подмяната на процесора също не е особено удачна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.