Премини към съдържанието
nikibg93

Проблем с включването на компютър

Препоръчан отговор

Здравейте, снощи когато си работих на компютъра и изведнъж почна да бучи като някоя прахосмукачка... Случва се редовно, когато съм го държал много време включен.Но снощи като го пуснах и 5 минути гледам нещо в нета и изведнъж бам син екран ( за пръв път от много време ми се появява) и викам, че нещо съм го натоварил, но като почна да се рестартира забива и реших да го изключа отзад с копчето. Направих това и после като исках да го пусна, чувам вентилатора на видео картата ми как "реве" буквално и на монитора ми пише "NO VIDEO INPUT". Оставих го да почива, после пак пробвах и все същото. Прегледах поне 4-5 път кабелите и всичко, но уви без успех. Затова се обръщам към Вас и ви моля за помощ :).

Поздрави,

Ники

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го на сервиз, да го почистят и продухат. Вероятно може да е изгоряла видеокартата и да се наложи да се смени с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цяла тема тук,по въпроса 

Ето я. "Какво да правим,ако компютъра не се включва" - http://www.kaldata.com/forums/topic/146980-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0/

Почвайте да четете и изпълнявайте каквото има писано там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация относно хардуера с който си също ще ни е полезна!Случайно да се сещаш какво пишеше когато даде син екран, нещо от сорта на 0x0000.... ?Правена ли е скоро профилактика на машината?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация относно хардуера с който си също ще ни е полезна!Случайно да се сещаш какво пишеше когато даде син екран, нещо от сорта на 0x0000.... ?Правена ли е скоро профилактика на машината?

То при тези виещи вентилатори по добре да направи профилактика на ПС-то. А и като гледам не е казал и какъв е хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога единствено да кажа, че видеокартата е ASUS, не мога да дам подробности, не знам как. Профилактика не е правена, но попринцип си е стабилна машина не знам сега какво да правя... И преди имаше такъв проблем, но се оправи като наместих видеокартата... Иначе синия екран го видях за части от секундата и не мога да дам подробно обяснение на какво съм видял ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профилактика не е правена, но по принцип си е стабилна машина не знам сега какво да правя... И преди имаше такъв проблем, но се оправи

Всяко едно нещо има граница, след която става нестабилно. Освен прекаленото задръстване от прах има и износване на вентилаторите и вероятно са пълни с нагоряла смазка. При повечето има шанс след пълно разглобяване да се почисти нагара и да се опресни смазката. Аз ползвам автогрес, а самото почистване извършвам след напръскване с VD40, за да се разтвори всичката гняз.. Така вентилаторите придобиват нов живот за известно време и не бръмчат при пускане или по-дълъг престой без работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То при тези виещи вентилатори по добре да направи профилактика на ПС-то. .........

При включване на едно РС докато не зареди биоса на дъното а в случая и на видеото няма кай да контролира оборотите и затова вентилаторите развъртат на макс и след като се зареди контрола се намаляват до нужното ниво.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При включване на едно РС докато не зареди биоса на дъното а в случая и на видеото няма кай да контролира оборотите и затова вентилаторите развъртат на макс и след като се зареди контрола се намаляват до нужното ниво.

Това е така, прав си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Thursday, October 31, 2013 at 13:15, nikibg93 написа:

Здравейте, снощи когато си работих на компютъра и изведнъж почна да бучи като някоя прахосмукачка... Случва се редовно, когато съм го държал много време включен.Но снощи като го пуснах и 5 минути гледам нещо в нета и изведнъж бам син екран ( за пръв път от много време ми се появява) и викам, че нещо съм го натоварил, но като почна да се рестартира забива и реших да го изключа отзад с копчето. Направих това и после като исках да го пусна, чувам вентилатора на видео картата ми как "реве" буквално и на монитора ми пише "NO VIDEO INPUT". Оставих го да почива, после пак пробвах и все същото. Прегледах поне 4-5 път кабелите и всичко, но уви без успех. Затова се обръщам към Вас и ви моля за помощ :).

Поздрави,

Ники

Това най - вероятно е от видео картата , а иначе си виж и почисти вентилатора понеже и той може да е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.