Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Предварително се извинявам ако съм сбъркал темата.

Искам да ви попитам дали е възможно да свържа 1 компютър и 1 лаптоп към 1 модем? Комютърът ми има вградена и добавена мрежова карта и се чудех дали ще мога да свържа лаптопа към вградената карта, за да използва интернет. Знам, че е най-лесно с wifi рутер, но лаптопа е само временно в мен (работя по един проект за училището и ми заеха един за работа) и не мисля, че си струва да купувам рутер за няколко дни.

Модемът е на Cisco и има 1 букса за интернет и 2 за телефони. Та, има ли възможност да се направи това, което си мисля, или няма как да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Предварително се извинявам ако съм сбъркал темата.

Искам да ви попитам дали е възможно да свържа 1 компютър и 1 лаптоп към 1 модем? Комютърът ми има вградена и добавена мрежова карта и се чудех дали ще мога да свържа лаптопа към вградената карта, за да използва интернет. Знам, че е най-лесно с wifi рутер, но лаптопа е само временно в мен (работя по един проект за училището и ми заеха един за работа) и не мисля, че си струва да купувам рутер за няколко дни.

Модемът е на Cisco и има 1 букса за интернет и 2 за телефони. Та, има ли възможност да се направи това, което си мисля, или няма как да стане?

Няма проблем, в операционната ви система има специален модул, наречен Internet Sharing

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем, в операционната ви система има специален модул, наречен Internet Sharing

А кое е по-добре? Да се свърже кабелът от модема във вградената мрежова карта или в другата? Защото аз пробвах както е сега (кабелът от модема е свързан в добавената допълнително карта и другият кабел от лаптопа към вградената, но не ме свърза) Мисля, че имам някакви спомени, че вградената беше изключена, за да няма доп. изчакване при зареждане на ОС.

Трябва ли да правя някакви настройки или просто да свържа пак кабела и да рестартирам компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кое е по-добре? Да се свърже кабелът от модема във вградената мрежова карта или в другата? Защото аз пробвах както е сега (кабелът от модема е свързан в добавената допълнително карта и другият кабел от лаптопа към вградената, но не ме свърза) Мисля, че имам някакви спомени, че вградената беше изключена, за да няма доп. изчакване при зареждане на ОС.

Трябва ли да правя някакви настройки или просто да свържа пак кабела и да рестартирам компютъра?

Все едно е към коя ще се свърже. Само че се иска да направите настройки, потърсете в интернет това, което споменах по-горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо обаче не мога да открия явно правилният урок, защото ми се показват уроци от този тип: http://networkworld.bg/783_sazdavane_na_bezzhichna_mrezha_v_windows_7 Т.е. създаване на безжична мрежа......... :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо обаче не мога да открия явно правилният урок, защото ми се показват уроци от този тип: http://networkworld.bg/783_sazdavane_na_bezzhichna_mrezha_v_windows_7 Т.е. създаване на безжична мрежа......... :eek:

http://windows.microsoft.com/is-is/windows-vista/using-ics-internet-connection-sharing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Windows 7 как е преименуван "Manage network connections", защото това е урок за виста и явно се различават малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Windows 7 как е преименуван "Manage network connections", защото това е урок за виста и явно се различават малко?

Мързела не се толерира!!!

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/how-to-enable-internet-connection-sharing-on/5a3e34ec-f0af-4a02-a588-e9f091711095

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, не ви написах по-горното, защото ме мързи, а просто търсих "Manage Network Connections" за Windows 7, а то се оказало, че се прави по съвсем различен начин. Все пак ви благодаря, успях да се справя с проблема. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

незнам дали съм в правилната секция, затова се извинявам предварително. 

Имам следните 2 питанки: 

1.

Вкъщи имам настолен компютър едърнет връзка към доставчика т.е. с лан връзка. Искам да се възползвам от интернета и да връзвам лаптопа си БЕЗЖИЧНО към него. Затова купих рутер. 

Въпросът ми е как да направя така, че хем компа да си ползва едърнет връзката(не искам да го снабдявам с безжична мрежова карта, така си е добре), хем аз да ползвам безжична връзка през рутера.

Ясно ми е само, че трябва да вържа кабела към рутера. След това може би трябва допълнителен лан кабел до компа? А настройките на доставчика трябва ли да се въведат в рутера, за да ползвам уайфай?. Настройките в компа същите ли остават(статично айпи и т.н)? А настройките в лаптопа? Предполагам айпито трябва да е динамично?

2.

Идентична е ситуацията и в квартирата ми.

Предистория:

Там сме 3-ма човека и всеки си има стая. И тримата сме към един и същи доставчик. Кабела на доставчика е един достига до суич(тп линк 100мгбс), който стои в коридора. Към суича има 3 кабела, всеки един от които отива към дадената стая. Единият от съквъртирантите е на отделна партида към доставчика. Аз и третия съквартирант сме на една партида(поради това, че абонаментният ми план е за по голчм трафик, доставчика ми предоставя 2 айпита. Едното го ползвам аз, а другото съквартиранта на моята партида).

Ще купувам рутер и за квартирата, който искам да си ползвам само аз в моята стая. Как да процедирам в ситуацията? Ако пъхна кабела, който достига до мене в рутера, връзката кам другите съквартиранти ще спре, тъй като суича е свързан посредством адаптер(захранва го електрически), който е свързан посредством лан накрайник и лан кабел към лаптопа и разклонитела в моята стая(значи накрайника от едната страна е прилича на лан кабел, а от другата и свързан с букса към адаптера и има отвор приличащ на мрежови порт, в който влиза лан кабела идващ до стаята.)

Аз виждам следните опций:

1. Да махна суича(тъй като аз съм го купил от доставчика) и да пъхна кабела достигащ до апартамента в рутера и другите съквартиранти няма да ползват нет, което е кофти. Аз не съм такъв човек :)

2.Да ползваме със съквартиранта на моята партида заедно рутера(което не ми се иска, а и не знам как ще стане.)

Лаптопа е нов и искам да си му ползвам тази функционалност. Нещо много кабеляци се събраха в стаята ми.:)

Благодаря предварително за отговорите! Надявам се, да съм го обяснил разбираемо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.