Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,може ли да ме посъветвате за телевизор, до 1700 лв ± малко. Телевизора ще се гледа от 3м, централо, главно филми(от преносим хард и компютър) и футбол. Има ли смисъл да се изчакат новите модели(мисля, че колегата от форума пилот, беше писал че всяка година новите модели се качат с една серия на горе т.е.6 серия догодина ще отговаря на 7 от тази). Има хора които работят в тм, тп според тях очакват ли се сериозни промоции или падане на цените около нова година и началото на следващата година. Мерси предварително на всички.

p.s. Попитах в сетком, но имам само един отговор 46ф6400. Той е 50Hz и мисля, че не е подходящ за спорт.

А какво мислите да се намалят инчовете за по-добър ТВ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъда кратът!За ,,малко,, над посочената от Вас сума препоръчвам този http://www.technopolis.bg/b2c/details/14447/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L47DT50E-3D-LED !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще съм още по-кратък -> +1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъда кратът!За ,,малко,, над посочената от Вас сума препоръчвам този http://www.technopolis.bg/b2c/details/14447/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L47DT50E-3D-LED !

Добро предложение, и при покупка по Интернет се вписва идеално в бюджета :) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро предложение, и при покупка по Интернет се вписва идеално в бюджета :) .

Ами само ,,малко,, е над сумата ,а това и е написал автора :)

Автора-само да добавя ,че този препоръчания от мен е с реален 200 HZ панел,а Samsung-а предложен ти в другия сайт е наистина с реални 50 HZ ;)

Tова,понеже питаш за херците!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли модел от миналата година? 

За "малко" имах предвид 10-15%.

Мерси много за отговорите. Не казахте нищо за намаляване на инчовете, явно така е по добре. Не ми пречи, че е от миналата година, но за 3д казват че разликата е огромна, с моделите за 2013г. Сега ще потърся малко информация за него. Ако има още предложения ще ги прочета с удоволствие. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли модел от миналата година? 

За "малко" имах предвид 10-15%.

Мерси много за отговорите. Не казахте нищо за намаляване на инчовете, явно така е по добре. Не ми пречи, че е от миналата година, но за 3д казват че разликата е огромна, с моделите за 2013г. Сега ще потърся малко информация за него. Ако има още предложения ще ги прочета с удоволствие. :)

1.Миналогодишен модел е ,но не отстъпва по нищо от таз годишните модели до тази сума и го има все още на доста места!!!

2.За разстояние от 3 метра-както сте написал това е оптимален размер -да не кажа малък!

3.Гледал съм 3D  и на таз годишни модели---поне моите впечатления са ,че няма разлика в 3D-то от миналогодишните модели.По скоро разликата се явява в типа на 3D-то (пасивно ,или активно)и класа на самия телевизор!

4.Ако не ти идва малко скъп (малко над тези 15 процента)ти предлагам да обърнеш внимание и на този модел http://www.technopolis.bg/b2c/details/13070/P11090104/Televizor-SONY-KDL-47W805-3D-LED

Иначе бих ти предложил и другия (по висш флагман на Panasonic ,но гледам го има само на едно място,та.......

Също виж и този-също много добър модел  http://www.technopolis.bg/b2c/details/15331/P11090104/Televizor-PHILIPS-47PFL7008K-3D-LED-и той е на цената на Sony-то и заслужава внимание!

Oстава да си избереш и типа на 3D-то,защото са с различно такова ,а и най-важното да ги видиш на живо и да си прецениш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...За "малко" имах предвид 10-15%.

Ама уточнявайте тия неща, че темите стават като изложба на телевизори. Ако ще се вдига бюджета, предложенията на skalata_73 отново са най-удачни, но действително остава да се определи коя матрица ще ти понесе по-добре - пасивната IPS на LG в модела на Philips или активната A-MVA на AUO при модела на Sony. Имам ги и двете, но не бих желал да давам съвети, че да не прозмучи като пристрастност. Ще кажа само, че Philps се справя несравнимо по-добре с SD каналите от Sony, при това без влиянието на матрицата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа само, че Philps се справя несравнимо по-добре с SD каналите от Sony, при това без влиянието на матрицата.

Що се отнася за SD каналите поне мое мнение и наблюдение е ,че дори Panasonic-а от първото ми предложение,макар и миналогодишен модел се справя по-добре от SONY-то!Заглеждам съм го много внимателно това SONY и честно на SD мисля малко издиша.WT флагмана пък е уникален в това отношение,но както казах и по-горе го има само на едно място и не сметнах за удачно да го предложа (Става въпрос пак за миналогодишния модел разбира се ,защото модела 2013 е на много по-висока цена--все още)

И ако може малко извън темата да вметна,че това ,,харесване,, което се получава между колегите тук означава,че мненията съвпадат и това е начина да се изрази това.Казвам го,защото в една друга тема един потребител се изказа,че много сме се ,,харесвали,,Та....да уточня какво означава това,че някой е харесал поста на друг и да не се чудят особенно нови потребители защо се ,,харесваме,,!!!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо нямам думи. По лесно избрах колата :) Ами монитора ми е 24инча IPS и клоня към A-MVA. Някой има ли сони,  като чета- пишат, че си форматирало хардовете в някакъв свой формат, ако е вярно не става. 

hlevoust все пак коя матрица предпочиташ ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих в тп и тм, погледнах самсунг 46f6400, panasonic 46" et60 и dt50. Нито един тв не се справи с японката, но консултантите нищо не разбираха и имах чуството,че мислят че нарочно им търся работа и искаха максимално бързо да си тръгна. DT50 беше най зле, et60 i f6400 на едно ниво.След това пуснах футболен мач, топката беше ужасна, на моя 3 годишен lh5000 е хиляда пъти по добре. Пуснах едноцветни картини, за тест, зелено,червено и т.н. Тук самсунга беше ужасяващ, имаше огромна разлика в цвета горе и доло, като доло почти ставаше черно. Все едно като си пуснеш тест, за градация на чевеното да прескочиш цялата средна част. ET60 беше малко по добре, обасниха ми че всички тв били така. Искам да попитам резултатите на какво се дължат, на кофти бройки(особенно за самсуга, защото намерих доста мнения че се справя с японката и хората са доволни), или настройките са куци. Моля за мнения а хора които са ги тествали, виждали или ги имат. Немога да приема и да повярвам, че моя 3 годишен тв има по добра картина на всеки тест. Ходих в тп и тм, погледнах самсунг 46f6400, panasonic 46" et60 и dt50. Нито един тв не се справи с японката, но консултантите нищо не разбираха и имах чуството,че мислят че нарочно им търся работа и искаха максимално бързо да си тръгна. DT50 беше най зле, et60 i f6400 на едно ниво.След това пуснах футболен мач, топката беше ужасна, на моя 3 годишен lh5000 е хиляда пъти по добре. Пуснах едноцветни картини, за тест, зелено,червено и т.н. Тук самсунга беше ужасяващ, имаше огромна разлика в цвета горе и доло, като доло почти ставаше черно. Все едно като си пуснеш тест, за градация на чевеното да прескочиш цялата средна част. ET60 беше малко по добре, обасниха ми че всички тв били така. Искам да попитам резултатите на какво се дължат, на кофти бройки(особенно за самсуга, защото намерих доста мнения че се справя с японката и хората са доволни), или настройките са куци. Моля за мнения а хора които са ги тествали, виждали или ги имат. Немога да приема и да повярвам, че моя 3 годишен тв има по добра картина на всеки тест. Сонито и филипса ги нямаше големите инчове, сега ме е яд че не ги пробвах, ако бяха добре щях да взема някой от тях, нищо че са малки. Казаха ми че ако съм сигурен че ще ги взема, може да ги докарат, но не може да се откажа после. Аз отговорих че няма да взема тв без да го видя, може да има проблемни пиксели и т.н. Това е чакам съвети какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващият път пробвай http://www.technopolis.bg/b2c/details/14488/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-P50ST60E-3D-PLASMA , не знам какво толкова ви е страх от тези плазми, при положение, че изображението е с класи над посочените по-горе модели.

PS. Онзи ден ги сравнявах един до друг посоченият Панасоник DT50 с едно Loewe Aconda 2001-ви набор-работата е трагикомична, пък на sd телевизия няма смисъл да говорим. Както е тръгнало съвсем скоро избора ще се сведе между лошо и по-малко лошо-лично мнение. Или да се надяваме всички телевизии да станат във формат 1080p.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плазмата не е за мен. С малки деца съм и няма как да им обясня да сменят канала на няколко часа. в къщи е доста светло през деня, а вечер осветлението се изгася като си лягаме. Другото е, че на всеки 3-4 потребителя на плазма, най-много един е доволен. И аз видях тази промоция, но поради тези причини се отказах.

В сетком има една тема http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/41133-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2.html

Прочетох мненията на 1ва и 2ра страница и не мога да си обясня резултатите. По принцип съм много слаб в забелязването на детайлите и ако не ми покажат нещо няма да го видя, но в случая бяха ...........

Тествали са Samsung f6400 и Panasonic ET60, и FT60.

Редактирано от Sveteca11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DT50 беше най зле, et60 i f6400 на едно ниво.След това пуснах футболен мач, топката беше ужасна, на моя 3 годишен lh5000 е хиляда пъти по добре. 

Пич-моите уважения,че си заинтересован,ходиш,гледаш и сравняваш на място ,но---тук направо се изказа :) Разбира се изразяваш мнение от това,което си видял и аз уважавам всяко такова,но....ти погледна ли в менютата на телевизорите на какви настройки е картината и т.н.т.Дали примерно на Panasonic DT50въобще му е активно в менюто опцията за допълнителни настройки (което се прави допълнително-при първоначално вадене от кашон тези опции от менюто не са активни!) и какви са настройките например за Inteligent Frame Creation--това е за компенсиране честотата на кадри в картината и премахва трептенията!Както и опцията за подобряване на изображението,опцията P-NR (за намаляване на нежелания шум в картината) и т.н.т.Това,че виждаш толкова ,,ужасно,,топката и т.н.т при положения ,че панела на ДТ 50 е отличен и освен всичко друго има и 8 Block Skan---все си мисля ,че е от настройките.

Отговарям ти,защото имам Panasonic WT50 (по висшия флагман-най-добрия,но менютата им са идентични-разглеждал съм ги и на двата модела)

Другия път като отидеш да гледаш обърни внимание и на тези настройки,защото ,,консултантите,, в Технотата съм се убедил,че могат да развалят и най-добрата картина!

ПП ...Aз съм голям ,,педант,, по отношение на качеството на картината и мисля не ми убягват никакви детайли и смело мога да твърдя,че аз на моя телевизор не забелязвам такива ,,проблеми,,!Да-по висшата серия е,но точно за тези проблеми ,които описваш не мисля е виновен самия телевизор (DT50),защото съм го ,,наблюдавал,,доста обстойно и него!...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен дистанционно не ми дадоха, само консултанта боравеше с него. той настройва, а на самсунга каза че бил заключен и не може да пипа. На теста с японката DT50 беше най-зле, освен самото момиче имаше и второ като призрак без цветове, не знам как да го обясня. 

И аз на това се надявах да е от настройките, но при положение, че си отишъл с парите, които за мен не са малко и да се вижда по зле от телевизора който имам.....   Пък, не се реших да купя който и да е преди пак да питам във форума, по добре да изчакам ден два от колкото да съжалявам после. Аз японката я прежалих, т.е. консултанта почна да ми обяснява, че това вървяло само на най- скъпите телевизори от най-голям клас. Така че реших да пусна мача 1080п и да преценя така от предложените ми модели(някои от които ги нямаше, дори се замислих за 40" сони, понеже нямаше по-големия), но и там беше много лоша работата, със сянка зад топката и то по 2-3 см.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Човек! Отиваш с парите си да купуваш и някакъв консултант не ти дава дистанционното в ръцете!Ти консултанта ли ще купуваш и пробваш или ТЕЛЕВИЗОРА?Ако се оповаваш на настройките, които са им направили в магазина, повярвай ми че и за 10000 лева телевизор не би си купил.И по малко питане а повече боравене с марката телевизор. Това ти е по полезно от съветите тук.Съвети за модел съм спрял да давам, защото няма аз да го гледам. Забелязвам, че на много добри модели, питащите се мръщят и им намират кусури, а същевременно искат да е до 1000 лева и последният/телевизора/ да може и да те обръсне ако трябва!

P.S.""Някой има ли сони,  като чета- пишат, че си форматирало хардовете в някакъв свой формат, ако е вярно не става. 

Всички телевизори, на които може да се "закачи" твърд диск" си форматират диска в техен формат. При Сонито е същото! Диска не можеш да го ползваш на друго място, ако не го преформатираш!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен дистанционно не ми дадоха, само консултанта боравеше с него. той настройва, а на самсунга каза че бил заключен и не може да пипа. На теста с японката DT50 беше най-зле, освен самото момиче имаше и второ като призрак без цветове, не знам как да го обясня. 

И аз на това се надявах да е от настройките, но при положение, че си отишъл с парите, които за мен не са малко и да се вижда по зле от телевизора който имам.....   Пък, не се реших да купя който и да е преди пак да питам във форума, по добре да изчакам ден два от колкото да съжалявам после. Аз японката я прежалих, т.е. консултанта почна да ми обяснява, че това вървяло само на най- скъпите телевизори от най-голям клас. Така че реших да пусна мача 1080п и да преценя така от предложените ми модели(някои от които ги нямаше, дори се замислих за 40" сони, понеже нямаше по-големия), но и там беше много лоша работата, със сянка зад топката и то по 2-3 см.

1.Без дистанционно в ръката ти не виждам за какво има смисъл да говорим.В Русе също са много ,,хепи,, тия пишман ,,консултанти,, но особено в Технополис като ме видят вече не смеят и да спорят с мен,защото има един цайсат дето ,ама много ми е сърбал попарата.Да...ходим там с парите си и имаме право да си отстояваме исканията и да ,,онагледим,,за какво става въпрос,както и имаме право да боравим с дистанционните (в случая).Туй,че те си имат ,,преднамерени,, указания какво да продават мен лично въобще не ме интересува.Ни най-малко след като съм се убедил колко са,,компетентни,,!

2.Отиди пак-ВЗЕМИ ДИСТАНЦИОННОТО В РЪКА-прави си експерименти с настройките и тествай!Никой не може да ти отнеме това право!Отстоявай го!

3.Имаш достатъчен бюджет за добър телевизор!!! Не прави грешката да взимаш по-малък диагонал,за което ще съжеляваш после!!!

ПП.Докато писах бат Стефко ми прочел мислите :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lz4jw надявам се , че не визираш мен.

Вярно е че си бях подредил моделите, по мой си начин:

Сонито, Панасоник Ft60 (аз си го добавих), Самсунг и Панасоник ДТ, като ако не откриех чусвтвителна разлика в картината, щях да избера или самсунга, или Панасоник ДТ (заради цената), но приемам всеки модел и всеки  съвет.

Скалата_73 прав си, но не се реших да вземам и после от собствен опит да разбера ще се оправи картината ако се настрои добре или не. Другото което ме спря е, че на два от моделите, ф6400 и ЕТ60 отгоре дисплея е ярък, а най-доло е почти черен по ъглите. http://www.home.no/t-o-k/Colour_Gradients/Black-Red_256x256.png обаче промяната е по рязка, ярко червено и последните 2-3 см почти черни (само в ъглите, по средата не). Казаха че всички били така, понеже е подсветката е горе и не стигала до доло със същата сила. Не съм пробвал един цвят на ДТ, само японката и мача.

Редактирано от Sveteca11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да не би с нещо съм те засегнал в поста си? Ако е така, извинявай! Аз обяснявам само и ще се радвам, който ме е разбрал! Ето ти пример с последният ти пост!

Какво са ти обяснили 20 годишните консултанти:  "Казаха че всички били така, понеже е подсветката е горе и не стигала до доло със същата сила."

Значи за теб тези консултанти повече знаят и са доста по- грамотни от екипа разработил модела, който представлява примерно 100- тина  инженера, които са мислили всичко до най- дребен детаил! 90% от тези хора /консултанти/ не знаят къде се намира бутона за включване на телевизора на задният му панел. За дистанционното не говоря, защото бутона обикновено е в "червен цвят".Аз ти говоря като човек, който добре разбира всичко това, а не като "консултант".Ако трудно ме разбираш, няма да пиша в твоите теми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото което ме спря е, че на два от моделите, ф6400 и ЕТ60 отгоре дисплея е ярък, а най-доло е почти черен по ъглите. http://www.home.no/t-o-k/Colour_Gradients/Black-Red_256x256.png обаче промяната е по рязка, ярко червено и последните 2-3 см почти черни (само в ъглите, по средата не). Казаха че всички били така, понеже е подсветката е горе и не стигала до доло със същата сила. Не съм пробвал един цвят на ДТ, само японката и мача.

Това с неравномерната подсветка ще го видиш във всички модели на LED !!! Някъде по изразено,някъде по-малко.Това си е,,недостатъка ,,на тази технология и няма какво да се лъжем!Това се забелязва най-вече при много тъмни сцени и донякъде се компенсира от настройките и опциите за подобрителите на картината. (Най добре е да се надграждат на база режим КИНО) Аз лично ползвам две настройки -за по светло(през деня) и по-тъмно(вечер).

,,Истинско,,черно има при плазмите,но вече се спомена за тях и в тази тема и мисля няма нужда да го коментираме повече.

Пълно щастие няма!!! Едното е за сметка на другото...

Ти да не мислиш,че тези дето се занимават с разработката и правят телевизорите не знаят това? Ако направят ПЕРФЕКТНИЯ модел телевизор как ще си продават другите било то и за ,,по бедните,,!

Затова избор се прави оптимално според цената и качеството!

НЯМА ПЕРФЕКТЕН ТЕЛЕВИЗОР!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме обидил, не разбрах като визираш хората с 1000 лв дето искали всичко, да говориш по принцип или за мен става дума. 

Значи да разбирам, че с правилните настройки, телевизорите няма да имат проблем със спортни предавания.

Добре недостатък е, но нормално ли е на червено, синьо и зелено по ъглите  2-3 см да са черни. Като в края на картинката от линка. Не говоря за тъмна сцена, а за ярък цвят. Не търся перфектен ТВ а просто да си гледам филмите и спорт. Утре пак ще отида и ще снимам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре отивам пак и Самсунг f6400, Panasonic Et/FT60, Panasonic DT50. Предпочитам активно 3D, ама повечето са с пасивно, май ще го прежаля. Ще бъда благодарен още препоръки. Или поне лично мнение за някой от посочените модели.(личното мнение си е лично, lz4jw с радост ще чуя и твоето)

Все си мисля че ако сонито го имаше щеше да е по добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не си ме обидил, не разбрах като визираш хората с 1000 лв дето искали всичко, да говориш по принцип или за мен става дума. 

Значи да разбирам, че с правилните настройки, телевизорите няма да имат проблем със спортни предавания.

Добре недостатък е, но нормално ли е на червено, синьо и зелено по ъглите  2-3 см да са черни. Като в края на картинката от линка. Не говоря за тъмна сцена, а за ярък цвят. Не търся перфектен ТВ а просто да си гледам филмите и спорт. Утре пак ще отида и ще снимам. 

Давам ти пример!

Харесал си си модел и размер. Иска ти се да е той за дома.  Пращаш консултанта да ти извади модела от нова неразпечатвана кутия и го почваш с настройките и дисковете или флашката, на която си си приготвил информация за четене и гледане. Тези, които са на "показ" не се знае кой какво им е пипал и защо, а и през колко ръце са минали и така ще си стоят още много време, докато се намери някой "балама" който ще го купи.  Понеже ти ще го ползваш, а не някой друг, ти ще боравиш с телевизора и неговите настройки.В края на краищата ти ще го плащаш, така че крайното мнение ще е твоето. На мен как ми харесва картината, теб това не би те стоплило много. Като се увериш, че моделът е подходящ за твоите претенции го купуваш. Гледай да е по голям по размер. След седмица и 42 инча ще ти е малко.  Имам 42 инча от декември миналата година. До нова година екрана му ми стана малък. Пролетта купих 47 инча и пак сбърках, но нямах повече пари. Другият ще е минимум 55 инча. Бъди уверен. Аз за такава техника не се свидя.Ако консултантът не иска да те обслужи като хората, има си управител и го викаш него.Нали знаеш, че телевизори се продават на много места. Ако отидеш в представителен магазин на Сони примерно - ще те убедят да си купиш модел, който и на теб ти хареса.Но всички се "забиваме " в Техномаркет примерно. Пожелавам ти наистина късмет и напиши, ако все пак си купил нещо. Има полза и то тогава, когато поработи в къщи и забележиш кусурите му. За качествата - също!

Сега ти видях поста и допълвам. Няма да ти дам личното си мнение, защото няма да го купиш. Парите му са много.

Не ти препоръчвам никакъв и от друга гледна точка. нито 3D нито 8Х  ме интересуват. Най малкото да си сложа очила и да се напрягам като пуяк на просо.И двата ми имат 3D даже не съм го включвал и ако имаше как, бих го "дал" забележи, че е в скоби, защото няма как да стане това.Моделите са с повече екстри, та и това го има на него. Ако си изградиш една качествена система с добър телевизор и акустика покрай него/аудиотехника имам предвид/ Ще си много доволен от себе си. Вярно е, че струва пари, но аз те съветвам за постепенно изграждане на такава. Тогава ще си доволен, като седнеш пред нея и изгледаш един филм или качествен концерт, или послушаш малко от музиката, която на теб ти допада най много! От мен успех, приятел. Аз не ти мисля лошото - напротив. Искам с покупката да си щастлив ЧОВЕК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася за SD каналите поне мое мнение и наблюдение е ,че дори Panasonic-а от първото ми предложение,макар и миналогодишен модел се справя по-добре от SONY-то!...

За сетен път ще потвърдя това!

Посветих предните 2 дни на темата за телевизорите. Първият ден отиде по покупката на http://www.technopolis.bg/b2c/details/13069/P11090104/Televizor-SONY-KDL-47W807-3D-LED (2000 лв) - страхотен телевизор с поразяваща картина на всичко що е HD. От AUO се постараха и направиха матрица за чудо и приказ (имам такава и съм във възторг), но... има две малки подробности от тия, дето обръщат колата:

1. Картината е невероятна само ако я гледаш перпендикулярно или почти - малко по-сериозно отклоняване води до рязко влошаване (избледняване на образа). Да, това не е чак такава болка за умиране, защото едва ли ще се зяпа телевизора, разхождайки се насам-натам из къщи.

2. SD каналите - разликата между Eurosport и Диема (конкретно) е чак шамаросваща и потвърдена при всички останали съпоставки HD/SD.

За абсолютно същите пари можеше да се купи http://www.technopolis.bg/b2c/details/15331/P11090104/Televizor-PHILIPS-47PFL7008K-3D-LED и всички проблеми се решаваха на мига, но приятелят ми държеше на активна матрица, защото така му казали в един друг форум...

Вчера пазарът бе твърде оживен, изпонакупиха се маса телевизори. Врях се около избраните, зяпах, сравнявах и потвърдих впечатленията си - за HD+SD ->Philips или Panasonic (по избор, но все с IPS); за HD -> двата + Sony (но и вече с различни типове матрици).

Купиха http://www.technopolis.bg/b2c/details/12396/P11090104/Televizor-LG-55LA660S-3D-LED заради размера (на тръгване не успяха да напъхат кашона в колата, насъбра се тълпа, даваща акъли, голям майтап падна, та накрая позвъниха на някойси да дойде с буса) - никакви проби, само на промо сигнала, та 2200 лв за 50 Хц (с 5 г гаранция) едва ли е най-доброто решение, но си е тяхно. В другата верига взеха http://www.technomarket.bg/products/09125732/toshiba-42wl968 , но няма да го коментирам, също както и тия с по-малките размери.

...hlevoust все пак коя матрица предпочиташ ти. 

Написах го в коментара си няколко реда по-горе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Врях се около избраните, зяпах, сравнявах и потвърдих впечатленията си - за HD+SD ->Philips или Panasonic...  

Ми то си e ,,доказано,, дори и от всички статии, ревюта и тестове ,които знам и ти четеш.Разбира се и от личните ни впечатления!За SD сигнал безспорните фаворити са Philips и Panasonic :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.