Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BaiIvan1

Въпрос за батерия на ASUS Q550L

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 1 седмица ми донесоха този модел лаптоп от Щатите, много съм доволен от него има супер характеристики, full hd и т.н., но батерията му се оказа вградена и не може да се маха. По този начин не мога да я махна и да карам само на захранване с цел да я запазя за по - дълго време, но както и да я пазя след около 2 години да речем както и да я пазя капацитетът ще е намалял значително. Искам да знам дали може да се смени по някакъв начин от сервиз след като вече няма необходимият капацитет и къде има оторизирани сервизи, където могат да го извършат, ако не продавам и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте, преди 1 седмица ми донесоха този модел лаптоп от Щатите, много съм доволен от него има супер характеристики, full hd и т.н., но батерията му се оказа вградена и не може да се маха. По този начин не мога да я махна и да карам само на захранване с цел да я запазя за по - дълго време, но както и да я пазя след около 2 години да речем както и да я пазя капацитетът ще е намалял значително. Искам да знам дали може да се смени по някакъв начин от сервиз след като вече няма необходимият капацитет и къде има оторизирани сервизи, където могат да го извършат, ако не продавам и това е.

Няма никакъв смисъл да махаш батерията и да я пазиш, защото още повече ще я развалиш.Не ми е ясно кой ви е инструктирал да правите това!Я помисли тогава защо са я направили на този модел така, че да не се маха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питам как ще се смени самата батерия вече като няма да има необходимият капацитет след 2, 3 години най - много да речем. Лаптопа е с много добри характеристики и предполагам ще е актуален много време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията се сменя лесно - лаптопа се разглобява, има си винтчета и т.н. И без това след толкова време ще е за чистене. Всичко това може да се направи във всеки един сервиз. Не виждам причини за тревога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за вградена батерия, която не се вади! Искам да знам със 100% ,че може да се сменя, иначе няма смисъл да го държа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз питам как ще се смени самата батерия вече като няма да има необходимият капацитет след 2, 3 години най - много да речем. Лаптопа е с много добри характеристики и предполагам ще е актуален много време.

Щом са я монтирали, това значи , че може и да се маха.Мисля, че батерията не е шприцвана с кутията или корпуса на лаптопа, за да не може да се маха. А що се касае до характеристиките на лаптопа, ще кажете след малко повече от половин година. Другият начин е да си го приберете в гардероба и да си го пазите дълги години. Нали сте го купили за да работите с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Шприцвана"  с кутията :lol6: . Да искам да работя с него и ако нещо стане с батерията да се сложи нова нова и пак да е 6+ лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си ползвай лаптопа и не мисли за глупости :) След 2 години я камилата я камиларя  ще е работата с този лаптоп. Кой ти каза ,че като се махне една батерия се пази ? Изобщо на такива глупости  не вярвай . предлагам ти да  си гасиш телефона веюер и да си махаш батерията за да я пазиш  до 2235 година :) Прави същото и с акумолатотра от колата  който ще го ползваш само  докато запалиш после го махаш и  като угасне на кръстовището го вадиш от багажника  и го слагаш пак  за 3 мин .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от драскачи дето философстват че трябва да се вади батерията 

батерията е консуматив и да я ползваш и да не я ползваш пак умира 

проучи какво значи консуматив

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за вградена батерия, която не се вади! Искам да знам със 100% ,че може да се сменя, иначе няма смисъл да го държа!

Вади се и се сменя.

източник: няколкостотин разглобени лаптопа

Същото важи и за всякакви измислени и не чак толкова измислени телефони, таблети и подобни, включая ipod/pad/phone и т.н.

Други въпроси има ли?  :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.