Премини към съдържанието
Vic7im

Хард диск [WD 1TB Blue] го показва като "removable device"?

Препоръчан отговор

Здравейте!
Забелязвайки тема на друг потребител с подобен проблем, реших да попитам дали това е нещо сериозно и от какво може да се получава?
Дъно, хард и уиндоус:
Asrock z77 pro4-M
WD 1tb Caviar Blue
Windows 7 Home Premium x64
Компютърът е на около 1 година.

Та проблема, ако изобщо е проблем е в това,че долу в дясно на таскбара имам една иконка като USB и когато посоча на нея ми изписва "Safely remove hardware and eject media" и когато я кликна ми показва това:
 Публикувано изображение

Проблем ли е? И ако е, кое може да го причинява?
Предварително благодаря за отделеното време!

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо страшно. Естествено ако решиш да опиташ safe removal няма да успееш ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко и при мен е така със същия хард и със същото дъно съм (само че пълноразмерно). Прочетох няколко мнения в немски форуми за подобно нещо едни казват, че няма проблеми, а други казват че дъното не го разпознава правилно. За сега съм нямал никакви ядове. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, успокоихте ме. Но сега ми изникна нещо като друг проблем. След като пуснах темата реших да метна диска на старото пц и да видя там как ще е. Когато го сложих и стартирах компютъра, започна да си зарежда напълно нормално стигна до частта където показва логото на уиндоус и се рестартира. Зачудих се да не би да съм сложил някое кабелче на криво и т.н. Огледах всичко добре и изглеждаше наред, стартирах пак машината и пак същия номер, стига до там и се рестартира. Някакви идеи от какво може да се получава? Използвах сата кабела,който си беше в стария комп(от хитачи 500гб сата2, който се повреди),а не този,който е в сегашния ми. Възможно ли е да е от това или е без значение? Не ми се пробва пак с тукашния кабел, защото напреди като стана номера с рестартите, леко се панирах,че се е прецакал нещо харда.  Параметри на старото пц: AsRock n68-S Amd athlon 64 x2 Dual Core 5200+ Nvidia GeForce 9600GT 1gb 2x2gb DDR2 800 Китайско захранване 550 Харда е 80гб сиджейт, ( доста често пц-то издава звук все едно се гаси, без да се гаси... и мислех,че е от него, но сега не съм толкова сигурен, ако имате идея от какво друго може да е, споделете. Както и как да проверя.) Добавих и този проблем, защото мислех идната седмица да си взимам 1тб хард именно за това старото пц, мислейки,че 80гб-овия прави проблеми. Но,ако се окаже от другаде проблема, да не се набутвам поне с 120лв.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ненормално да не стартира уинодоуса, различни чипсети и процесори, случва се. Няма нищо притеснително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре, успокоихте ме. Но сега ми изникна нещо като друг проблем. След като пуснах темата реших да метна диска на старото пц и да видя там как ще е. Когато го сложих и стартирах компютъра, започна да си зарежда напълно нормално стигна до частта където показва логото на уиндоус и се рестартира. Зачудих се да не би да съм сложил някое кабелче на криво и т.н. Огледах всичко добре и изглеждаше наред, стартирах пак машината и пак същия номер, стига до там и се рестартира. Някакви идеи от какво може да се получава? Използвах сата кабела,който си беше в стария комп(от хитачи 500гб сата2, който се повреди),а не този,който е в сегашния ми. Възможно ли е да е от това или е без значение? Не ми се пробва пак с тукашния кабел, защото напреди като стана номера с рестартите, леко се панирах,че се е прецакал нещо харда.  Параметри на старото пц: AsRock n68-S Amd athlon 64 x2 Dual Core 5200+ Nvidia GeForce 9600GT 1gb 2x2gb DDR2 800 Китайско захранване 550 Харда е 80гб сиджейт, ( доста често пц-то издава звук все едно се гаси, без да се гаси... и мислех,че е от него, но сега не съм толкова сигурен, ако имате идея от какво друго може да е, споделете. Както и как да проверя.) Добавих и този проблем, защото мислех идната седмица да си взимам 1тб хард именно за това старото пц, мислейки,че 80гб-овия прави проблеми. Но,ако се окаже от другаде проблема, да не се набутвам поне с 120лв.  

Нормално е да не стартира на друг компютър Windows-a защото драйверите не са същите. Трябва да направите нова инсталация и ще тръгне без проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да не стартира на друг компютър Windows-a защото драйверите не са същите. Трябва да направите нова инсталация и ще тръгне без проблем!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.