Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искал някой по-запознат с темата да препоръча добри четива по психология. По-точно нещо за поведенчески анализ / социална психология - анализ на поведението на хората в ежедневни ситуации, поведението на хората в обществото и т.н. Също така нещо за НЛП, езикът на тялото и графология. Не изучавам професионално психология, интересувам се от любопитство. Книгите може и да са на английски. 

За езикът на тялото попаднах на книгата на Алън Пийз и Алън Гарнър - Как да разчитаме мислите на другите по техните жестове.

Някакви мнения? 

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да четеш НЛП ? Добре си се ориянтирал към Алън Пийз, книгите му са добри за начинаещи.Виж книгите на Paul Ekman и David Lieberman

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да четеш НЛП ? Добре си се ориянтирал към Алън Пийз, книгите му са добри за начинаещи.Виж книгите на Paul Ekman и David Lieberman

Ами защото ми е интересно, освен това е полезно да можеш да контролираш начина по който мислим и да гледаме на нещата от различни ъгли. 

Мерси! 

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бих искал някой по-запознат с темата да препоръча добри четива по психология. По-точно нещо за поведенчески анализ / социална психология - анализ на поведението на хората в ежедневни ситуации, поведението на хората в обществото и т.н. Също така нещо за НЛП, езикът на тялото и графология. Не изучавам професионално психология, интересувам се от любопитство. Книгите може и да са на английски. 

За езикът на тялото попаднах на книгата на Алън Пийз и Алън Гарнър - Как да разчитаме мислите на другите по техните жестове.

Някакви мнения? 

Благодаря! 

Здравей,препоръчвам ти горещо книгaтa на Daniel Kehneman-Thinking,Fast and Slow.в нея се обяснява двете системи на мислене на човека и как по точно да успеем да ги  съчетаем в ежедневието си.Много е интересна ще ти хареса.

Друг много добър психолог е Eduard Punset,който описва във книгите си състоянията на човешкия разум и защо постъпваме в дадени ситуация по даден начин.

Stephen R. Covey-The Leader in Me.Тази книга е насочена най-вече към лидерството на работното място,но също така и към личния живот.

Daniel Coleman-Working With Emotional Intelligence.

надявам се книгите да ти харесат

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяташ ли да използваш наученото за сваляне на мадами ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,препоръчвам ти горещо книгaтa на Daniel Kehneman-Thinking,Fast and Slow.в нея се обяснява двете системи на мислене на човека и как по точно да успеем да ги  съчетаем в ежедневието си.Много е интересна ще ти хареса.

Друг много добър психолог е Eduard Punset,който описва във книгите си състоянията на човешкия разум и защо постъпваме в дадени ситуация по даден начин.

Stephen R. Covey-The Leader in Me.Тази книга е насочена най-вече към лидерството на работното място,но също така и към личния живот.

Daniel Coleman-Working With Emotional Intelligence.

надявам се книгите да ти харесат

Ще ги видя. Благодарско!

Смяташ ли да използваш наученото за сваляне на мадами ?

Ахаха, може.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж двата от блоговете в подписа ми. (този за Новата психология и този за безпланите съвети).

*знам че е малко реклама, но е по темата. Този за психологията мисля, че ще ти допадне.

Редактирано от lowriderzzz (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хорхе Букай - ще те научи на много

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също така и поредицата "Пилешка супа за душата" от авторите на бестселъри Джак Канфийлд и Марк Виктор Хансен

Публикувано изображение

На страниците на книгите им ще откриете блестящи примери за най-добрите качества на човешките същества: състрадание, милостивост, прошка, надежда, кураж, отдаденост, щедрост и вяра. Историите могат да се превърнат в най-доброто училище за нас, особено ако предметите, които се преподават в нея, са любов, необходими загуби, уважение и ценности.

В "Пилешка супа за душата" авторите споделят още насъбрана от тях мъдрост по отношение на любовта, родителството, на това как да учиш другите и да се учиш от тях, на смъртта, нагласата към нещата и преодоляването на препятствия. Тези книги ще стоплят сърцето ви, ще озарят най-мрачния ви час и ще извикат на устните ви усмивка, която ще трае цял живот.

"Поздравления, майстори готвачи! Последната ви доза "Пилешка супа" съдържа всичките ми любими съставки: остроумие, мъдрост, проникновение и вдъхновение - смесени съвършено. Бих искал още една порция и още една, и още една..."
Боб Моуад

"Когато съм на път, винаги взимам със себе си "Пилешка супа". Тя може да превърне и най-тъжната самотна нощ в непознат хотел в уютно малко убежище."
Кени Логинс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Сега попаднах на тази книга.

Публикувано изображение

Анотация :

Няма нищо извън карма. Тя е изворът на всеки индивидуален живот, чрез нея се изразяват пълната справедливост, любов и състрадание. Нежна къто вълнички върху малко езеро, тя е и безмилостна като прилив на Океана. Ти можеш да имаш нейното благоволение и да направиш с нейна помощ живота си по-добър. Всяка твоя мисъл, действие и чувство са плод на миналата ти карма и предопределят твоята бъдеща карма – за добро или лошо. Тази малка книжка може да промени твоя живот. Всичко, което трябва да направиш е да я отвориш: когато и да е; където и да е; и да постъпваш така, както мислиш, че е правилно, след като си прочел нейните страници. Аз знам – ти можеш. Надявам се – ще го направиш.

...

Много книги съм чела на тази тематика, но мисля да си купя и тази.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега попаднах на тази книга.

Публикувано изображение

Анотация :

Няма нищо извън карма. Тя е изворът на всеки индивидуален живот, чрез нея се изразяват пълната справедливост, любов и състрадание. Нежна къто вълнички върху малко езеро, тя е и безмилостна като прилив на Океана. Ти можеш да имаш нейното благоволение и да направиш с нейна помощ живота си по-добър. Всяка твоя мисъл, действие и чувство са плод на миналата ти карма и предопределят твоята бъдеща карма – за добро или лошо. Тази малка книжка може да промени твоя живот. Всичко, което трябва да направиш е да я отвориш: когато и да е; където и да е; и да постъпваш така, както мислиш, че е правилно, след като си прочел нейните страници. Аз знам – ти можеш. Надявам се – ще го направиш.

...

Много книги съм чела на тази тематика, но мисля да си купя и тази.

Тази книга, и подобни на нея, е добре да ги прочете модераторката Валкирия. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.