Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Onur Bau

Настройки на телнет сървър?

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам няколко въпроса свързани с телнет сървър.

1. Когато се опитам да си влезна в моя компютър от друг компютър през телнет, ме пита за парола и име. Ето как съм го настоил с Windows 7 съм. https://dl-web.dropbox.com/get/Untitled.png?w=AAALLTnVgOr2cONMDWyEunfV0Rn_yhI_NtJxrA1giT9MZw И когато напиша дадените неща, не ме логва в компютъра. Как да го оправя?

2,Бях чел някъде, че с команда могат да се настроят портовете и логването. Тоест пишеше се в Netopad команда. И когато се отвори дадения файл, автоматично ти включва телнет сървъра (ако не е включен), настройват и порта, на който да отговаря и т.н. Ако се сещате за какво говоря, моля кажете как се правеше. :)

P.S. Ами за сега е това. :) Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам няколко въпроса свързани с телнет сървър.

1. Когато се опитам да си влезна в моя компютър от друг компютър през телнет, ме пита за парола и име. Ето как съм го настоил с Windows 7 съм. https://dl-web.dropbox.com/get/Untitled.png?w=AAALLTnVgOr2cONMDWyEunfV0Rn_yhI_NtJxrA1giT9MZw И когато напиша дадените неща, не ме логва в компютъра. Как да го оправя?

2,Бях чел някъде, че с команда могат да се настроят портовете и логването. Тоест пишеше се в Netopad команда. И когато се отвори дадения файл, автоматично ти включва телнет сървъра (ако не е включен), настройват и порта, на който да отговаря и т.н. Ако се сещате за какво говоря, моля кажете как се правеше. :)

P.S. Ами за сега е това. :) Благодаря предварително :)

1. не сте шернал като хората картинката, дропбокс връща грешка

2. Защо телнет, това е много несигурен протокол, по-добре ползвайте ssh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешката. Ето снимката: https://www.dropbox.com/s/28l1s2frvondf2a/Untitled.png

Направете специфичен акаунт за телнет. И не ползвайте телнет. Освен това не съм сигурен че телнет протокола ще хареса име на потребител съставено от две думи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете специфичен акаунт за телнет. И не ползвайте телнет. Освен това не съм сигурен че телнет протокола ще хареса име на потребител съставено от две думи

Тоест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест?

Знаете ли как се добавя потребител в тази ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли как се добавя потребител в тази ОС?

Да. А одеве имахте предвид да направя нов потребител с по-дълго име и парола? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. А одеве имахте предвид да направя нов потребител с по-дълго име и парола? 

не, имах предвид да направите нов потребител с име от една дума. И добра парола. Но да го кажа отново: помислете за ssh. Телнет предава цялата информация в открит текст

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега след като промених името и паролата ми излиза ето това: https://www.dropbox.com/s/28l1s2frvondf2a/Untitled.png

А създаден ли е този потребител в операционната система? Това ли е паролата му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, сега като напиша на Login: името на акаунта и на password паролата ми излиза ето това съобщение:

The operation completed successfully.

Login Failed

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, сега като напиша на Login: името на акаунта и на password паролата ми излиза ето това съобщение:

Защо?

Отивате в event логовете и четете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.