Премини към съдържанието
Deadway

Висока температура на процесора

Препоръчан отговор

Забелязах, че когато играя (пример: Battlefield 4 ) по-тежки игри, температурата на процесора ми отива към 80 градуса и отгоре сигурно, и също така става доста шумно. Процесора е i5-2500 и е със стоковото охлаждане. Най-вероятно ако искам да смъкна температурите трябва да си купя друго охлаждане? ( Няма и 2 минути игра във Battlefield 4 и температурите са вече над 75 градуса )

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правена ли е профилактика?

Инсталирайте програмата AIDA 64 ,и пуснете стрес тест.Наблюдавайте какви са температурите там.

Има ли създаден добър въздушен поток?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правена ли е профилактика?

Инсталирайте програмата AIDA 64 ,и пуснете стрес тест.Наблюдавайте какви са температурите там.

Има ли създаден добър въздушен поток?

Преди 1-2 месеца е пускан prime95 за доста дълго време и нищо не е станало (пускан е понеже се опитвахме да открием нещо друго).  Добър въздушен поток няма, утре пристига единия вентилатор който ще го монтирам където трябва. Гледах тук във форума специално за моята кутия къде какво се слага. До сега това не ми е правило впечатление, но почна много да бучи и се опитах да разбера от къде идва всичкия този шум и се оказа процесора (те и температурите са високи доста както съм казал)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора няма как да бучи.Шумът идва от неговото охлаждане,и по-точно от вентилатора на охлаждането.Може би трябва да обмислите смяна на самото охлаждане.Не стана ясно и каква е конфигурацията ви.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора няма как да бучи.Шумът идва от неговото охлаждане,и по-точно от вентилатора на охлаждането.Може би трябва да обмислите смяна на самото охлаждане.Не стана ясно и каква е конфигурацията ви.

Има я във подписа ми. Имах предвид охлаждането, изразил съм се грешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,не съм догледал хубаво за конфигурацията.

Значи,Отваряте кутията,изчиствате хубаво натрупаният прах.

След като се уверите,че вентилаторът на процесорното охлаждане бучи,следва или да го ремонтирате,или да го смените.

Дайте да видим какви са другите температури,както и тези в покой какви са.

Може би ще трябва да се обмисли поставяне на по-добро процесорно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,не съм догледал хубаво за конфигурацията.

Значи,Отваряте кутията,изчиствате хубаво натрупаният прах.

След като се уверите,че вентилаторът на процесорното охлаждане бучи,следва или да го ремонтирате,или да го смените.

Дайте да видим какви са другите температури,както и тези в покой какви са.

Може би ще трябва да се обмисли поставяне на по-добро процесорно охлаждане.

Всичко е почистено както трябва, охлаждането на процесора няма почти никакъв прах и подобни работи. Видео картата и кутията са ми на няколко дена. Видео картата е перфектна от към температури, нямам оплаквания. Процесора обикновено е около 40 градуса без да играя игри и т.н . Според мен трябва да си взема ново охлаждане, но не знам до каква степен ще се оправят нещата от към температура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като вече сте поръчал вентилатор,нека видим какво ще стане след поставянето му.Нали знаете,вентилаторите на кутията най-добре да са един долу вкарващ,един горе изкарващ.

Вижте и в Таск Мениджъра,да не би някой процес да товари допълнително процесора и от там да идват по-големите температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като вече сте поръчал вентилатор,нека видим какво ще стане след поставянето му.Нали знаете,вентилаторите на кутията най-добре да са един долу вкарващ,един горе изкарващ.

Вижте и в Таск Мениджъра,да не би някой процес да товари допълнително процесора и от там да идват по-големите температури.

Имам долу вкарващ обаче горе изкарващ нямам и утре като взема вентилатора ще го сложа за изкарващ.  Ако взема друго охлаждане какви спадове във температурата мога да очаквам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята кутия няма никаква възможност за създаване на добър въздушен поток.След поставяне на два малки вентилатора отзад горе,и след поставяне на ново хубаво охлаждане на процесора,температурите спаднаха с 7-8 градуса.Сега в спокойствие,процесора е на 28 градуса,дъното на 32,хард-а на 30.

Вашата кутия е много по-добра.Така че,със сигурност ще има по-големи разлики в температурите преди и след.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята кутия няма никаква възможност за създаване на добър въздушен поток.След поставяне на два малки вентилатора отзад горе,и след поставяне на ново хубаво охлаждане на процесора,температурите спаднаха с 7-8 градуса.Сега в спокойствие,процесора е на 28 градуса,дъното на 32,хард-а на 30.

Вашата кутия е много по-добра.Така че,със сигурност ще има по-големи разлики в температурите преди и след.

Предполагам че това охлаждане: http://www.emag.bg/ohladitel-thermaltake-contac-21-s-vmestim-s-intel-amd-clp0600/pd/E2QCDBBBM/ би ми свършило работа? Вентилатора който ще вземам определено ще се сложи, даже може да поръчам още един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви препоръчвам това.

CM HYPER 212 EVO
CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE

Обща стойност - 58.43 лв. с ДДС

Потребителите се изказват достатъчно ласкаво за охлаждането.Сложил съм  и още един вентилатор,ако желаете,можете да го махнете.Ще трябва да предвидите и 7-8 лв за доставката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви препоръчвам това.

CM HYPER 212 EVO CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE Обща стойност - 58.43 лв. с ДДС

Потребителите се изказват достатъчно ласкаво за охлаждането.Сложил съм  и още един вентилатор,ако желаете,можете да го махнете.Ще трябва да предвидите и 7-8 лв за доставката.

Гледах го този, не е лош. Обаче главно гледам да е от емаг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма и 2 минути игра във Battlefield 4 и температурите са вече над 75 градуса )

Не съм се интересувал BF 4 колко товари проца, но имам съмнения че във твоя случай за да имаш толкова бързо увеличение на темепературите, стоковото охлаждане не е прилепнало добре за проца. Имам същия проц 2500 само че със К накрая и да ти кажа по-високи от 55 градуса не съм виждал. А съм със същото охлаждане като твоeто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих пробвал и с подмяна на термопастата с някоя по-читава.Ще има полза от това, но най-добрият избор е подмяна на охлаждането, така и проблемът с шума ще се реши.Всичко зависи с какви средства разполагаш!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих пробвал и с подмяна на термопастата с някоя по-читава.Ще има полза от това, но най-добрият избор е подмяна на охлаждането, така и проблемът с шума ще се реши.Всичко зависи с какви средства разполагаш!

Ако ще давам пари за термопаста, по-добре направо ново охлаждане да си взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно характерно за стоков охладител. Лично аз притежавах такъв, който си идва с процесора, по невнимание му счупих "краката", които закрепят охладителя за дънната платка. След това го ползвах временно така. Преди да заменя счупения охладител, пуснах Prime95 и от любопитство да видя колко ще се повиши температурата, тя достигна 90+ градуса, но явно максимума му е по-висок, отколкото си мислих аз, за да може да се активира защитата. Та, аз бих проверил дали има нещо, което да пречи хубавия контакт между охладителя и капачката, както казах може и счупен да е, едно краче може да предизвика тези 80 градуса. В сервиз лесно се подменят, само трябва да се намери за подходящ сокет, в случая 1155. Най ме съмнява счупен винт, защото сега си е достатъчно студено навън, за да вдига температурата толкова високо. Разбира се, това е само вариант като проверка, друг е замяната му с нов охладител, ако имате излишни заделени ресурси.  Поздрави и успех! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вземам ли: http://www.emag.bg/ohladitel-thermaltake-contac-21-s-vmestim-s-intel-amd-clp0600/pd/E2QCDBBBM/ ? Шумът и температурата ще намалят ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверихте ли вече как е закрепен настоящият ви охладител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверихте ли вече как е закрепен настоящият ви охладител?

Да, закрепен е както трябва. Довечера ще сложа вентилатора който взех днес и ще видя как е положението. Но ако не се е подобрило мисля направо да вземам ново охлаждане на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително съм доволен от Thermaltake Contac 21. Преди температурите минаваха 75 градуса когато играех Battlefield 4 а сега 55-56 по време на стабилна игра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем

препорачвам ти да си смениш пастата на процесора аз сам с тази  http://nikem-bg.net/computer-components/CM-GREASE-IC-ESSENTIAL-E1

и да си сложиш един вентилатор от пред и еди от зад на кутията.Ето виж това http://vbox7.com/play:247bd34e32

Нядявам се да сам ти помогнал

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем

препорачвам ти да си смениш пастата на процесора аз сам с тази  http://nikem-bg.net/computer-components/CM-GREASE-IC-ESSENTIAL-E1

и да си сложиш един вентилатор от пред и еди от зад на кутията.Ето виж това http://vbox7.com/play:247bd34e32

Нядявам се да сам ти помогнал

Поздрави

Аз съм с пастата която идва със охлаждането Thermaltake Contac 21 и всичко е перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.