Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Горе долу съм избрал конфигурация за компютъра ми и засега съм се спрял на това:

дъно ASRock 970 Pro3 R2.0 процесор AMD FX-8320 рам 4GB DDR3 1600 Teamgroup видео Sapphire Radeon HD7750 1GB GDDR5 В случая временно ще си ползвам старите хард диск, кутия и захранване.Като ги изключим бюджета ми е около 650лв. Компютъра ще се ползва за игри. Харда ми е Hitachi 250GB SATA2 , а захранването е 460W. Искам да питам също коя видеокарта е по-добре да взема. Тази която съм написал, версията 2GB DDR3, SAPPHIRE R7 250 1GB GDDR5 ili SAPPHIRE R7 250 2GB DDR3. Също се двуомя дали процесота да е 8320 или 6300. Ще се радвам да чуя мненията Ви :) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването също е от значение.кажете какво точно е то.

За видеокарта,препоръчвам да бъде с ДДР5.Тази която сте избрал,идва слабичка за процесора.Ще трябва да потърсим друг вариант,щом е за игри.

п.п.Пропуснах да попитам,мониторът какъв е и на каква резолюция ще се играе.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX8320 - 288лв FX6300 - 204лв Разлика - 84 лв, които могат да бъдат вложени в по-мощно видео, 7790 например (200лв най-евтин вариант), повече и малко по-добра рам, A-DATA 2x4GB XPG 1600 - 141лв, и т.н., но за това е важно и захранването. Да не се наложи тези 84 лв да влязат в захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз даже бих сложил Атлон 760К .Ще може да се вземе и добро видео,и двуканална рам-памет.Очаквам обаче включване на автора на темата,за доизясняване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като чета захранването може да е някакъв боклук и да рискувате конфигурацията си с него. Ето предложение с добро захранване, възможности за клок. Дъното има доста слотове, видеото е доста добро, а процесора е с отключен множител, което прави овърклока доста лесен:
BB код:
ASROCK FM2A75 PRO4+ /FM2
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON
NJOY 500RGE 500W Active PFC
SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC

Обща стойност - 654.15 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/50184p1r1143p1r46466p1r1040p1r50074p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A88X EXTREME4+ /FM2
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
4GB DDR3 1600 A-DATA
PSU CM GX 450W APFC
PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5

Обща стойност - 665.20 лв. с ДДС

Колчика.

Другия вариант е:

BIOSTAR A960G+ AM3+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 A-DATA
PSU CM GX 450W APFC
PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5

Обща стойност - 660.08 лв. с ДДС

Количка.

Процесорите са на кажи-речи едно ниво като FX-а се справя по-добре в мултитаск режим от Атлон-а, но е по-слаб в единични операции. В графични задачи и изчисления отново предимството е на FX-а спрямо Атлон-а. По отношение на консумацията FX-а с по-малка такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията по-горе.Значи захранването ми е китайско LPJ-12 460W не е оригиналното с компютъра, то изгоря, а компютъра беше в гаранция и от сервиза ми сложиха това. Монитора ми е стар LG L1919S и го ползвам на резолюция 1280x1024. Като цяло с компютъра са купувани заедно и вече карат 7 година единствено както казах е сменяно захранването и съм добавил 1 плочка рам. За сега няма да го сменям захранването. Мисля, че ще може да захрани конфигурацията. Но ако се наложи ще го сменя. Също и рамта засега ще е само 4GB (или 2x2GB), по-нататък ще добавя още. Как е по-добре да е рамта 2x2 или 1х4.

Редактирано от Desislav D. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След целодневно ровене и разглеждане на всякакви части за компютри си избрах това: Процесор AMD X6 FX-6300 Дъно ASRock 970 Pro3 R2.0 Видеокарта Sapphire HD7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC Рам Kingston 2x2GB DDR3. Всичко излиза 637,97 лв.(без захранване) Искам да питам и каква е разликата в Passive PFC и Active PFC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За рама искам да кажа няколко неща. Ако погледнем дънната платка на нея пише например 4 dimm slots 1,5v На рамта също трябва да пише 1,5v, иначе рамта ще работи на честота, която може да подържа при това напрежение. Другото нещо са таймингите. Най-доброто е cl8 или 9.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като засега купих само видеокартата (беше на промоция) искам да питам с какъв сокет е по-добре да ми е дъното (ако трябва ще се смени процесора) АМ3+ или FM2+, защото каквито и дъна да гледах със сокет АМ3+ никое нямаше порт PCI-E 3.0, а доколкото видях FM2+ имат. Въпроса ми е породен от това, че картата (както повечето нови модели) е PCI-E 3.0, а на 2,0 ще работи с по-малка скорост на шината. Приемам и предложения за интелски компоненти въпреки, че процесора ще е по-слаб и по-скъп. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI-e версията не е важна. Може да окаже някакво леко негативно влияние при high-end зверовете Titan, 290X, и Crossfire/SLI с две висок клас карти. В твоя случай хич да не ти пука. Аз бих избрал AM3+ с чудесното GB 970A-UD3P и FX-6300, или ако стигнат парите 8320.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между pci-e 3и 2 е в порядъка на 2-3%, рядко повече. АМ3+ предлага по-добри процесори, като догодина се очакват 12ядрени от АМД точно за АМ3+сокет. FM2+ е бюджетна платформа, която в твоя случай трябва да пренебрегнем. Дори следващото поколение FM2+процесори ще са пак 4ядрени и много по-анемични дори от сега наличните АМ3+ процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да питам колко горе-долу ще ми излезне доставката до Пловдив на захранването? http://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-600RGE-600W-Active-PFC/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да питам колко горе-долу ще ми излезне доставката до Пловдив на захранването? http://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-600RGE-600W-Active-PFC/

8-9 лв.

По-добре от друг сайт,с безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.