Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Desislav D.

Предложения за конфигурация

Препоръчан отговор

Горе долу съм избрал конфигурация за компютъра ми и засега съм се спрял на това:

дъно ASRock 970 Pro3 R2.0 процесор AMD FX-8320 рам 4GB DDR3 1600 Teamgroup видео Sapphire Radeon HD7750 1GB GDDR5 В случая временно ще си ползвам старите хард диск, кутия и захранване.Като ги изключим бюджета ми е около 650лв. Компютъра ще се ползва за игри. Харда ми е Hitachi 250GB SATA2 , а захранването е 460W. Искам да питам също коя видеокарта е по-добре да взема. Тази която съм написал, версията 2GB DDR3, SAPPHIRE R7 250 1GB GDDR5 ili SAPPHIRE R7 250 2GB DDR3. Също се двуомя дали процесота да е 8320 или 6300. Ще се радвам да чуя мненията Ви :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването също е от значение.кажете какво точно е то.

За видеокарта,препоръчвам да бъде с ДДР5.Тази която сте избрал,идва слабичка за процесора.Ще трябва да потърсим друг вариант,щом е за игри.

п.п.Пропуснах да попитам,мониторът какъв е и на каква резолюция ще се играе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX8320 - 288лв FX6300 - 204лв Разлика - 84 лв, които могат да бъдат вложени в по-мощно видео, 7790 например (200лв най-евтин вариант), повече и малко по-добра рам, A-DATA 2x4GB XPG 1600 - 141лв, и т.н., но за това е важно и захранването. Да не се наложи тези 84 лв да влязат в захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз даже бих сложил Атлон 760К .Ще може да се вземе и добро видео,и двуканална рам-памет.Очаквам обаче включване на автора на темата,за доизясняване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като чета захранването може да е някакъв боклук и да рискувате конфигурацията си с него. Ето предложение с добро захранване, възможности за клок. Дъното има доста слотове, видеото е доста добро, а процесора е с отключен множител, което прави овърклока доста лесен:
BB код:
ASROCK FM2A75 PRO4+ /FM2
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON
NJOY 500RGE 500W Active PFC
SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC

Обща стойност - 654.15 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/50184p1r1143p1r46466p1r1040p1r50074p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A88X EXTREME4+ /FM2
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
4GB DDR3 1600 A-DATA
PSU CM GX 450W APFC
PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5

Обща стойност - 665.20 лв. с ДДС

Колчика.

Другия вариант е:

BIOSTAR A960G+ AM3+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 A-DATA
PSU CM GX 450W APFC
PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5

Обща стойност - 660.08 лв. с ДДС

Количка.

Процесорите са на кажи-речи едно ниво като FX-а се справя по-добре в мултитаск режим от Атлон-а, но е по-слаб в единични операции. В графични задачи и изчисления отново предимството е на FX-а спрямо Атлон-а. По отношение на консумацията FX-а с по-малка такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията по-горе.Значи захранването ми е китайско LPJ-12 460W не е оригиналното с компютъра, то изгоря, а компютъра беше в гаранция и от сервиза ми сложиха това. Монитора ми е стар LG L1919S и го ползвам на резолюция 1280x1024. Като цяло с компютъра са купувани заедно и вече карат 7 година единствено както казах е сменяно захранването и съм добавил 1 плочка рам. За сега няма да го сменям захранването. Мисля, че ще може да захрани конфигурацията. Но ако се наложи ще го сменя. Също и рамта засега ще е само 4GB (или 2x2GB), по-нататък ще добавя още. Как е по-добре да е рамта 2x2 или 1х4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След целодневно ровене и разглеждане на всякакви части за компютри си избрах това: Процесор AMD X6 FX-6300 Дъно ASRock 970 Pro3 R2.0 Видеокарта Sapphire HD7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC Рам Kingston 2x2GB DDR3. Всичко излиза 637,97 лв.(без захранване) Искам да питам и каква е разликата в Passive PFC и Active PFC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За рама искам да кажа няколко неща. Ако погледнем дънната платка на нея пише например 4 dimm slots 1,5v На рамта също трябва да пише 1,5v, иначе рамта ще работи на честота, която може да подържа при това напрежение. Другото нещо са таймингите. Най-доброто е cl8 или 9.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като засега купих само видеокартата (беше на промоция) искам да питам с какъв сокет е по-добре да ми е дъното (ако трябва ще се смени процесора) АМ3+ или FM2+, защото каквито и дъна да гледах със сокет АМ3+ никое нямаше порт PCI-E 3.0, а доколкото видях FM2+ имат. Въпроса ми е породен от това, че картата (както повечето нови модели) е PCI-E 3.0, а на 2,0 ще работи с по-малка скорост на шината. Приемам и предложения за интелски компоненти въпреки, че процесора ще е по-слаб и по-скъп. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI-e версията не е важна. Може да окаже някакво леко негативно влияние при high-end зверовете Titan, 290X, и Crossfire/SLI с две висок клас карти. В твоя случай хич да не ти пука. Аз бих избрал AM3+ с чудесното GB 970A-UD3P и FX-6300, или ако стигнат парите 8320.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между pci-e 3и 2 е в порядъка на 2-3%, рядко повече. АМ3+ предлага по-добри процесори, като догодина се очакват 12ядрени от АМД точно за АМ3+сокет. FM2+ е бюджетна платформа, която в твоя случай трябва да пренебрегнем. Дори следващото поколение FM2+процесори ще са пак 4ядрени и много по-анемични дори от сега наличните АМ3+ процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да питам колко горе-долу ще ми излезне доставката до Пловдив на захранването? http://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-600RGE-600W-Active-PFC/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да питам колко горе-долу ще ми излезне доставката до Пловдив на захранването? http://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-600RGE-600W-Active-PFC/

8-9 лв.

По-добре от друг сайт,с безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.