Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ovdesko

Outlook 2007 не разчита получен контакт

Препоръчан отговор

Здравейте, ето и проблема. Получавам контакт, в който всичко което е написано на кирилица ми бива изписано на "маймуница". С windows 7 съм. Регионалните ми настройки са зададени на България.

http://prikachi.com/images.php?images/157/6710157P.jpg

В Tools-> Options-> Mail format-> International options настройките са следните: 

Публикувано изображение

Възможно ли е проблема да е в човека който изпраща имейла?

Какво според вас би могло да не е наред, за да се появи този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ето и проблема. Получавам контакт, в който всичко което е написано на кирилица ми бива изписано на "маймуница". С windows 7 съм. Регионалните ми настройки са зададени на България.

http://prikachi.com/images.php?images/157/6710157P.jpg

В Tools-> Options-> Mail format-> International options настройките са следните: 

Публикувано изображение

Възможно ли е проблема да е в човека който изпраща имейла?

Какво според вас би могло да не е наред, за да се появи този проблем?

Той ви праща нещата в UTF, вие ги обръщате в някой 8-битов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ви праща нещата в UTF, вие ги обръщате в някой 8-битов

Добре, значи трябва да си направя енкодингите да са на UTF-8, ако правилно разбирам. Но тук не се ли настройват само за outgoing (демек за изпращаните от мен имейли и контакти) или това важи и за имейлите които идват към мен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, значи трябва да си направя енкодингите да са на UTF-8, ако правилно разбирам. Но тук не се ли настройват само за outgoing (демек за изпращаните от мен имейли и контакти) или това важи и за имейлите които идват към мен?

Мисля че има настройка и за пристигащите неща. И погледнете отново локализацията на операционната система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че има настройка и за пристигащите неща. И погледнете отново локализацията на операционната система

Сега опитах нещо друго, което ме навежда на мисълта че проблема може да е в този който е изпратил имейла. 

Понеже имейла с този контакт беше изпратен на човек от офиса и той не можа да го разчете, но аз изпратих имейл на същия колега с контакт на български и всичко беше наред. Напълно възможно е предполагам човека отсреща да е изпратил имейла с енкодинг UTF-8 и за това да не го е разчел колегата. В този случай ако задам навсякъде енкодинга да е uTF-8, всичко наред ли ще е?

Регионалните настройки са наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега опитах нещо друго, което ме навежда на мисълта че проблема може да е в този който е изпратил имейла. 

Понеже имейла с този контакт беше изпратен на човек от офиса и той не можа да го разчете, но аз изпратих имейл на същия колега с контакт на български и всичко беше наред. Напълно възможно е предполагам човека отсреща да е изпратил имейла с енкодинг UTF-8 и за това да не го е разчел колегата. В този случай ако задам навсякъде енкодинга да е uTF-8, всичко наред ли ще е?

Регионалните настройки са наред

Напълно възможно е изпращача да не е настроил нещата. Опитайте се да отворите сорса на писмото и да видите какво и как се кодира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е изпращача да не е настроил нещата. Опитайте се да отворите сорса на писмото и да видите какво и как се кодира

Конкретно на този имейл, view source ми е неакивен бутон. Имейла е празен. Само е изпратена визитна картичка за даден контакт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно на този имейл, view source ми е неакивен бутон. Имейла е празен. Само е изпратена визитна картичка за даден контакт.

десен клавиш на заглавието, properties за да ви даде заглавната част

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

десен клавиш на заглавието, properties за да ви даде заглавната част

Кое визирате под заглавие? Може ли да бъдете малко по конкретен. Propertise на самия имейл (което на мен ми се струва най-логично по думите ви) липсва. Има massage options, където има поле internet headers, в което най-общо казано е описано от къде идва имейла и накъде отива, конкретно с ip адреси. На кои портове се случват през какви филтри минават и подобни неща. Но нищо не видях свързано с енкодингите. 

На правилното място ли съм попаднал или някъде другаде трябва да търся въпросната опция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое визирате под заглавие? Може ли да бъдете малко по конкретен. Propertise на самия имейл (което на мен ми се струва най-логично по думите ви) липсва. Има massage options, където има поле internet headers, в което най-общо казано е описано от къде идва имейла и накъде отива, конкретно с ip адреси. На кои портове се случват през какви филтри минават и подобни неща. Но нищо не видях свързано с енкодингите. 

На правилното място ли съм попаднал или някъде другаде трябва да търся въпросната опция?

Да, там може да се появи и хедър за енкодинг, това имах предвид. А ако сте получил тази поща от кореспондент, ползващ Notes тези проблеми са разбираеми и известни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, там може да се появи и хедър за енкодинг, това имах предвид. А ако сте получил тази поща от кореспондент, ползващ Notes тези проблеми са разбираеми и известни :)

Това Notes никога не съм го знаел какво представлява и не зная, дали човека отсреща го ползва... Би ли могло да се стигне до някакво конкретно и универсално решение в което да няма много въпросителни? Не че е нещо страшно и така да идват контактите, но все пак си е дразнещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Notes никога не съм го знаел какво представлява и не зная, дали човека отсреща го ползва... Би ли могло да се стигне до някакво конкретно и универсално решение в което да няма много въпросителни? Не че е нещо страшно и така да идват контактите, но все пак си е дразнещо :)

по-добре да не знаете :) Да, има, ако ви пращат контакта като vcard

http://en.wikipedia.org/wiki/VCard

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от aztam
      Здравейте!
      При ъпгрейд от Win7 (64) към Win 10(64) се оказа че офис пакетът е 32 битов Office 2010 и го замених с 64 Office 2016. Мейлите се запазиха, но изчезнаха контактите в Address book. Има ли някакъв начин да ги възстановя
    • от extreminator
      Здравейте.
      Вчера си купих нетбук Acer с Windows 8.1
      Нямах акаунт, нито мейл в Microsoft, затова в процеса на финализиране (първо включване) си направих мейл и акаунт. Вписах се и всичко изглеждаше ОК, докато не отворих Metro, и като цъкнах на мейла ми даде опция да добавя акаунт, който вече беше добавен и потвърден при финализирането. Тръгнах да си добавям наново акаунта и ми изписа, че този акаунт вече е добавен. В същото време програмата НЕ МИ ДАВА достъп до пощата. Всеки път, като се опитам да отворя мейла ми дава опциите за добавяне на акаунт и нищо друго. Акаунта ми е домейн @hotmail.com ако има някакво значение.

HELP

Какви са опциите да ресетна мейла, акаунта на мейла или да го накарам да заработи по някакъв начин?

Благодаря предварително
    • от Stalik
      Здравейте. Онзи ден инсталирах MS Office 2013 Standard, който е оригинален, но закупен с отстъпка и съответно - без право на безплатна техническа поддръжка. Вчера всички програми от пакета работеха нормално, докато при едно от стартиранията на Outlook изведнъж програмата започна да показва грешка секунди след зареждане. Прикачвам скрийншот на грешката.

Опитах да изключа кабела на Интернета, с идеята, че всички акаунти, които са настроени, са IMAP и може да има проблем със синхронизирането на сървъра. Не помогна.

Преинсталирах целия пакет. И това не помогна.

Инсталирал съм всички обновления от Windows Update. Не помогна.

Опитах с някои базисни инструкции от support.microsoft.com, а именно - изтеглих и анализирах с OffCAT 1.2. С него мога да ползвам само scan offline функцията, тъй като Outlook крашва много бързо след старта. Действително засече някои проблеми, но никой не ми изглежда релевантен. Принципно не се оправи нищо от отстраняването на някои от тях. Прикачвам архив с XML файл с резултатите от сканирането, след като съм оправил някои грешки от по-ранно сканиране. Няма подобрение.

Положението е сериозно изнервящо, защото ползвам активно минимум три мейл акаунта с работни цели и губя ценно работно време в решаване на някакъв глупав проблем. Ще съм много благодарен на съвети или друга помощ.

Предварително благодаря!

P.S.: Така става, като си купувате софтуер... 

OffCAT_Results.offline 3.201410081558077245.data.zip
    • от ovdesko
      Здравейте имам следния проблем. При използването на бутона mail recipient в windows explorer, за по-лесно прикачане на файл, имейла който се създава с прикачения файл е "plain text", а не "html". Поради тази причина сигнатурата не се прикача автоматично към имейла. Намерих едно решение на този проблем, което можете да видите тук. 
      След това обаче с въпросната нова опция, не мога да прикача повече от един файл наведнъж от експлорера. Примерно хващам 5 документа --> дясното копче ---> send to ---> "My outlook". Излиза ми следната грешка: 

Някой има ли някаква идея, как да се справя с този проблем?

Решения от рода "Натисни 10 копчета преди да изпратиш имейла" не ми трябват. Целта е ефективност.

• от inwader
      В Гугъл има много линкове за настройка на Outlook и който и да отворя, стигам до някъде и забивам. Всички са различни и не ми вършат работа 
      .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.