Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

КОЛЕЦ

Син Екран [bsod], на Toshiba Satellite...

Препоръчан отговор

Колеги съфорумци привет.

Причината поради която пускам тема тук с е следната. Един познат има Toshiba Satellite P755-12F (модела е преписан от етикета на пода на машината).

Машината работи ужасно бавно и след известен период от работа излиза Син екран със следния код

0x000000F3 (0x0000000000000003, 0xFFFFFA800A32F060, 0xFFF FFA800A32F340, 0xFFFFF800037807B0)

Питах гугъл но не упсях да открия именно за този род достатъчно богат източник на информация.

Нека ако има човек сблъсквал се със подобен проблем да знам какво да търся. Грешка във рама или повреда на самия хард диск.

Насочил съм се към именно такъв род проблеми поради простата причина че на дъното на екрана на смъртта излиза съобщение за грешка във физическата памет.

Eто и снимка на въпросния екран:

Публикувано изображение

Операционната система е оригинален W7 Home  Premium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линка но целта на занятието при мен беше някой да предостави синтезирана информация вместо да се ровя и да изчитам 3 страници писаници.

Но явно ще се наложи да ги прочета. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Син Екран [bosd]...

Само за протокола както се казва- и за да е ясна терминологията:

Не е   [bosd], а е Blue Screen Of Death = BSOD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за протокола както се казва- и за да е ясна терминологията:

Не е   [bosd], а е Blue Screen Of Death = BSOD

Поправих го.

Явно след като машината мине хардуерна профилактика ще има обстойни тестове и евентаулно ако не покаже някакъв хардуерен проблем ще има поставяне на нова ОС.

От това което аз лично успях да прочета от тези 3 страници в форума даден от линка нещата именно на там отиват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линка но целта на занятието при мен беше някой да предостави синтезирана информация вместо да се ровя и да изчитам 3 страници писаници.

Но явно ще се наложи да ги прочета. :rolleyes:

Можеше да качиш поне дъмп файла, за да се разгледа.Там може да има такава информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше да качиш поне дъмп файла, за да се разгледа.Там може да има такава информация.

Maшината не е моя. Ще помоля собственика и да провери за това файлче и ще го прикача тук стига да има такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.