Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Камерата на лаптопа ми е обърната от 1 година и не знам как да я оправя... Чела съм за някви драйвери, ама не знам как да намеря точно кои и какво се прави после като ги изтегля :/ ... Не знам какъв модел точно е лаптопа, но е 32 битов, с windows XP и nvidia карта .... Helpp :((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е обърната когато е сглобяван лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На гърба на лаптопа трябва да има лепенка с модела, не вярвам чак толкова да се изтрила че да не си личи какво пише на нея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На гърба на лаптопа трябва да има лепенка с модела, не вярвам чак толкова да се изтрила че да не си личи какво пише на нея.

Ъмм .. изтрила се е ...   :help wanted4:

Редактирано от Dobby (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата Speccy или AIDA64 и кажи марката на лаптопа, за да може да ти предоставим коректните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето Асуси вкл. и на моя камерата е обърната от производителя. Става  /нормална/ със съответния  драйвер/виж на сайта на производителя/

Ако я ъпгрейднеш с най-новия си драйвер , се преобръща образа,т.е не трябва да се ъпгрейдва .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само преди 3 дни имаше същата тема и се разреши въпросът с камерата. Вие защо не я потърсите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е asus k70iо

Само преди 3 дни имаше същата тема и се разреши въпросът с камерата. Вие защо не я потърсите?

Не намирам нищо :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираяте Speccy 1.23.569 или ако имате програма, която показва хардуера на лаптопа, погледнете и напишете марката и модела на камерата.

Тук на втора и четвърта страница има драйвери за камерата, за вашия лаптоп, но има за три различни марки http://driver.ru/?H=K70IO&By=ASUS&SS=Windows%20XP&dpage=2

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разархивирай драйвера в някоя папка (файла е саморазархивиращ се пакет , кликваш с дясното копче на мишката и му даваш "extrakt here"). След това през "device manager"-a отиди на камерата и и дай "update driver" .... в прозореца ,който ще се появи стигаш до папката или мястото на диска кадето си разархивирал драйверите, натискаш "ОК" и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата на лаптопа ми е обърната от 1 година и не знам как да я оправя... Чела съм за някви драйвери, ама не знам как да намеря точно кои и какво се прави после като ги изтегля :/ ... Не знам какъв модел точно е лаптопа, но е 32 битов, с windows XP и nvidia карта .... Helpp :((

Здравей.

Аз имам във нас такъв лаптоп и винаги след преинсталация се зблъсквам със този проблем със обърната камера.

Разликата е че аз съм със Windows 7.

Но и при теб ще е почти същото.

По подразбиране след преинсталация се поставя някакъв драйвер, но не е от производителя.

Тегли се истенският драйвер.И тук е разковничето. Не можеш просто ей тайа със Setup да го инсталираш.

Направих малко снимки за начина на инсталиране.Дано се ориентираш.

http://dox.bg/files/dw?a=610659e1d6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Картата е Gtx 1060 Rog strix 6gb когато сглобих ПЦ-то всички беше нормално и работеше подобаващо, но след като свалих игра(Дота2) и я пуснах за тест да видя как ще върви, екрана стана целия на вертикални черти и стоя така приблизитело 20сек. Пц-то се рестартира и при всеки нов рестарт тези черти/квадратчета се появяват по различен начин, веднъж на шахматно и тн.Пробвах и със сваляне на картата и след което поставяне отново, но нищо. Въпроса е от какво може да е това и съответно какво да направя?
      Картата е гаранционна
      Пц-то е:
      I5-8400
      8GB RAM GOODRAM 2666mhz
      Corsair vs650 
      120gb ssd
      2tb HDD
    • от asdfj
      Здравейте
      .Наскоро си купих лаптоп втора употреба Acer aspire 5315, Теглих драйвери но без успех постоянно изписва,че няма открита камера.Възможно ли е да е повредена и имали някакъв шанс да я оправя?
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Живко Раев
      Здравейте,
      моят компютър е MAC mini с инталиран последна версия на IOS. Имам скренер Canon Lide 20.
      Въпросът ми е възможно ли е да се намери програма, която да разчете драйверите и скенера да заработи?
      Мисля че проблема е в 32 и 64 битовите четения на програмите.
    • от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.